дуфалак/ентерол

  • 1 372
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 217
Здравейте, искам да попитам и са надявам да можете да ми помогнете.

Бебето ми е на 2 месеца без 5 дни. От самото начало не ака редовно - изхожда се с термеметър само, защото никога не съм го оставяла повече от 3-4 дни, защото започва много да се мъчи вече. Тъй като знам че това не е добра идея започнах да давам Дуфалак - 5 мл сутрин, вече 8 дни. Изака се веднъж на 3, на 6, 7 и 9 ден, като последните 3 са течни, с характерния цвят за кърмено дете, но изцяло попиват в памперса. Съответно педиатърката каза да давам Ентерол, за да спре разстройството. И понеже откак взима дуфалака се мъчи повече и от преди - реве, свива се, крайно неспокоен, не се храни както трябва, започна пак да се буди нощем - да давам Еспумизан, за да не го боли коремчето.
Питането ми е - нормално ли е това - да му редизвиквам колики, после пък да ги спирам и този Ентерол как всъщност действа? Според мен има нещо сбъркано в тази схема - в смисъл възможно ли е проблемът да е някъде другаде и къде - какъв специалист да търся?.
Защото в момента ми се струва че лекувам симптоми, а не проблем. А пък Дуфалакът се взимал 1 месец, само че вече през ден.

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Дуфалак се дава по 5 мл. един път дневно сутрин на гладно и не по-дълго от 10 дни.
Ако е на АМ бебто да се изхожда до 1 път на 48 часа. Така, че можете да чакате този срок.
В тази възраст децата имат колики и можете за тях да давате Еспомизан. Не е необходимо да давате Ентерол. Всеко ново нещо дори и лекарство дразни червата на бебетата в тази малка възраст и още повече засилва коликите.

# 2
  • Мнения: 217
Благодаря Ви за отговора

бебето е само на кърма вече от един месец, през първия се дохранвахме с АМ.

Всъщност въпросът който много ме притеснява е как цялостно да регулирам процеса на акането - не мисля че е нормално от самото си раждане да не се изхожда спонтанно, а само с помощ и не забелязвам дуфалакът да помага за регулиране на перисталтиката, освен че му предизвиква колики /бяха отшумели напълно/, и предизвиква течни изпражнения, докато преди бяха напълно нормални, просто не излизаха без термометър. нашата педиатърка каза да даваме Дуфалака 1 седмица всеки ден и после през ден в продължение на месец. Днес ни е денят за прескачане и той не се изака. Затова се чудя дали не трябва да се обърна към конкретен специалист, какъв и къде да го търся.

# 3
  • Мнения: 5 760
Можете да се обърнете към детски гастроенеролог и детски хирург, но бебетата в първите месеци често имат нерегулирани изхождания.

Общи условия

Активация на акаунт