Захранване ли е това?

  • 633
  • 7
  •   1
Отговори
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Здравейте мами!
Бебчо връща доста след ядене и нашата педка ни препоръча да сгъстим млякото с малко оризова каша, за да прави кърмата "по-тежка" и следователно да остане в коремчето.
От два дена се цедя за кърменето преди лягане (когато връща най-много) и посгъстяваме млякото с мъничко каша. Яде от шише, тоест течно е, а не действително каша. Наистина помага, но пък съм привърженик на късното захранване и съм меко казано в дилема.
Моля ви, дайте ми съвет какво да правим - да продължим ли да сгъстяваме млякото веднъж на ден или да спрем? Може ли да навреди на детето по някакъв начин? Това, че сме сгъстили млякото 2 пъти, означава ли че е захранен?
Ето и малко повече информация - кърмя на поискване, не даваме вода, сокчета и други такива. Обикновено тук се препоръчва даване на оризова каша в 4 месец, пюрета от 6 месец, а сокчета след 1 година.
Благодаря ви предварително!   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 6 356
ами щом си дала храна, различна от кърма или АМ, значи си захранила с тази храна. не можеш да си затвориш очите.
това не значи, че е станало нещо фатално, но едва ли сгъстяването на млякото с ориз е правилният подход при "връщане" на мляко след хранене.
нали уж се кърмите на поискване, какво е това мляко в шише, не разбрах?

# 2
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
нали уж се кърмите на поискване, какво е това мляко в шише, не разбрах?

На поискване сме, но все пак знам горе-долу кога огладнява - така че изцеждам с помпата за едното хранене - така и таткото може да се включи. Не разбирам острия ти тон  newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 6 356
нищо остро няма в тона ми.

на твое място ще спра да давам ориз.

а майките кърмачки вероятно ще ти кажат, че за стимулиране на лактацията е по-добре да даваш на бебето да суче, вместо да цедиш и да пие с шишето, но аз там не се меся, защото не съм кърмачка.

# 4
  • Мнения: 4 915
Рефлуксът е тревожен, когато детето не качва на тегло или отслабва заради него; или ако започне да аспирира в дробовете върнатата храна. Иначе физиологичният рефлукс, не тежката форма, се преодолява най-често докъм 4-тия месец и след това рядко се проявява, най-вероятно на 6 месеца ще е изчезнал.

Затова ми се вижда излишно да сгъстяваш кърмата с оризово брашно. Малката дъщеря също връщаше след всяко кърмене и между кърменията, но качва нормално на тегло и не кашля от рефлукса. Сега е на 4 месеца и връщането на мляко е рядкост, а беше много често първите 2 месеца, повече от 10-на на ден.

Иначе - да, захранила си. Но това не означава, че трябва сега да почнеш кашите и пюретата.
Съветът ми е да спреш да добавяш оризово брашно, а ако се опасяваш, че детето стои гладно нощем - просто си го кърми щом поиска.

И се захранете с други храни в 6-тия месец, както си решила.

# 5
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Благодаря за отговорите!
Мисля, че ще спрем да даваме кашата за сега - дано този рефлукс да се пооправи малко.

# 6
  • Мнения: 532
Виж тук дали нещо не може да ти помогне:

Повръщане и рефлукс при кърменото бебе
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=76874.0

Кърмене на бебе с гастроезофагеален рефлукс
http://karmene.greatnow.com/reflux.html


И след тази информация въпрос - ядеш ли много алергенни храни, имате ли алергии в родата? (имам спомен, че съм писала в твоя тема, но не си спомням за какво и питала ли съм те). Разбира се, можеш и да не ми отговориш  Grinning или ако решиш, на лични.

# 7
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Няма никой с хранителни алергии в родата. Ям фъстъчено масло(2-3 пъти в седмицата), пия прясно мляко (1-2 чаши на ден) и ягоди (много рядко) - това се сещам от алергенните храни. Не съм забелязала да има някаква връзка между това кога бебчо връща кърмата и това което аз съм яла. Обикновено повече връща сутрин и вечер и съвсем рядко през деня.
Благодаря за линковете. Hug

Общи условия

Активация на акаунт