Висока температура и нищо друго!

  • 10 603
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте!
Синът ми е на година и 3 месеца и от четири дни вдига висока температура - около 38.5. Ходихме завчера на доктор - съвсем леко зачервено гърло. Тази нощ вдигна почти 40.0 и днес му направиха кръвни изследвания. Всичко е в норма. А днес през деня отново е имал над 38 и жената не е могла да я свали почти 3 часа.
Иначе си е весел, игрив, има си апетит (повръща само когато е с температура). Вирус ли е това, какво е? Имал ли е някой подобен проблем? Висока температура и нищо друго?

# 1
  • Мнения: 2 082
сигурно е вирус-бяхме така 6 дни.наблюдавай го и ако няма усложнения му давай само нещо за температурата

# 2
  • Мнения: 7
Много благодаря! Подейства ми успокояващо! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 768
Шарките започват с няколкодневна Т, после избива обривът.

# 4
  • Мнения: 3 116
Шарките започват с няколкодневна Т, после избива обривът.

И аз това щях да кажа Simple Smile 3 дни температура, на 4 чакай обрив Simple Smile

Сега видях че 4 дни е с температура  Thinking Ако не избие обрив днес утре, бих пуснала ПКК + диференциално броене + урина  newsm78

# 5
  • Мнения: 7
Точно това направихме днес - нищо!

# 6
  • Мнения: 3 116
Точно това направихме днес - нищо!

Не съм вярвала че ще кажа това, но зъби  newsm78

# 7
  • Мнения: 7
Да, расте кътник. Но 40 градуса не е ли малко прекалено от зъби?
Само да спомена, че имам и син на 5 години и в момента не съм паникьосан (поне не много). И с такава температура големия беше преди 2 години, когато изкара двустранна вирусна пневмония и лежа в болница 10 дни.

# 8
  • Мнения: 3 116
Ами много е, но не сте първият случай за който съм чула.

Мина ми през главата че такава температура може да бъде признак за вирусна пневмония, обаче това пък щеше да се види в ПКК-то  newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 1 339
ха сега и ние сме така трети ден направо ме шашнахте. Вирусната не се чувяше на слушалки нали

# 10
  • Мнения: 822
И ние сме така от вчера. И двамата. Сега преди малко баткото имаше 39! Давам им капки хексалгин и панадол, сваля се за малко и после пак нагоре. И без нищо    - нито хрема, нито кашлица само леко зачервено гърло.
Обаждах се сега на педито . Каза утре да отидем да им изпише антибиотик, ако се притеснявам да съм вземела аугументин?! Аз и казвам, че при предишната антибиограма той не действаше на стрептококи, получаваме всеки път разтройство от него.
Какво да правя? Да настоявам ли за допълнителни изследвания? И аз се притеснявам много от вирусната пневмония! Ако е тя какви са симптомите и лекува ли се със случаен АБ?

# 11
  • Мнения: 7
Не се лекува със случаен антибиотик!
При нас преди две години при баткото протече така - на връх Коледа започна да кашля и вдигна температура - около 38.5. Следващите два дни (все празници) почти постоянно бяхме с над 39 и много кашляне, ама много (но има случай, и когато изобщо не кашлят). Дежурната от поликлиниката ни предписа аугументин, който изобщо не подейства. На третия ден отидохме при личния лекар и ни предписа Зинат, който също не подейства (просто на моето дете не действа, защото и при следващо заболяване след Зинат пак за малко да стане пневмония) и след още един ден над 39 направо ни прати в болница. Там влязохме с над 40, минахме през 4 антибиотика и така. Но се оправи (господ здраве да дава на лекарите от детското на 3-та градска) и така.

В момента бебчо е с 39, весел е, хили ми се и направо съм в шах и мат. Sad

# 12
  • Мнения: 3 537
Изкарахме вирус с висока темп. за  4 дни и после всичко се оправи изведнъж. Grinning

# 13
  • Мнения: 539
Все пак се гледа СУЕ при кръвните изслезвания, ако е пневмония тя ще бъде увеличена.

# 14
  • Мнения: 127
В началото на май изкарахме едностранна пневмония. 7 дни поддържаше само висока температура 38-40 гр. Нямаше кашлица и хрема. Само запушен нос и хъркане през нощта. 4 дни пихме Зинат и два дни каточели подейства, защото нямаше темп-ра.Точно тогава се обадих на педито да видя как са изследванията и той каза, че трябва да влезем в болница тъйкато СУЕ е42.Реших, че ще се оправим само с АБ, защото нямаше темп- ра, но уви. Вечерта започна отново с темп-та- 40 гр. Повикахме друг педиатър, който изписа втори АБ.След като го пихме 3 дни и не подейства влязохме в болница.

Общи условия

Активация на акаунт