Малка къща или мезонет- Как се климатизира

  • 1 285
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 640
Питането ми е към живеещите в такива жилища. Как решихте въпроса с поставянето на климатици newsm78. Все пак това не е дву-тристаен апартамент, кудето просто идва техник и ти монтира тялото, което обикновено се ползва за цялата площ Confused

# 1
  • Мнения: 292
Питането ми е към живеещите в такива жилища. Как решихте въпроса с поставянето на климатици newsm78. Все пак това не е дву-тристаен апартамент, кудето просто идва техник и ти монтира тялото, което обикновено се ползва за цялата площ Confused


Е той и да е 2-3 стаен да не би само с едно тяло да се покрива Simple Smile. Не че не може, в моя двустаен с една 12-ца покривам донякъде ама не си е работа. Държа го така само като временно решение да не се вкарвам в разходи. Пиши какво ти е разпределението, изложение, изолация на стени и таван и ще видим  Sunglasses

# 2
  • Мнения: 7 640
Не че не може, в моя двустаен с една 12-ца покривам донякъде ама не си е работа. Държа го така само като временно решение да не се вкарвам в разходи. Пиши какво ти е разпределението, изложение, изолация на стени и таван и ще видим  Sunglasses

ето, в апартамент на едно ниво става донякъде, но при положение, че половината стаи са горе, другите долу, какви варианти има ме интересува.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Живея в къща, климатик не ни е трябвал.
Зимата се отопляваме на парно.
А лятото, много рядко става горещо вътре.

# 4
  • Мнения: 292
Не че не може, в моя двустаен с една 12-ца покривам донякъде ама не си е работа. Държа го така само като временно решение да не се вкарвам в разходи. Пиши какво ти е разпределението, изложение, изолация на стени и таван и ще видим  Sunglasses

ето, в апартамент на едно ниво става донякъде, но при положение, че половината стаи са горе, другите долу, какви варианти има ме интересува.

Веднага ти давам пример със къщата на съсед, не особено малка, около 160 м2 жилищна площ на 2 етажа, изолирана средна хубост - 5 см стиропор и 10 см вата на тавана, отоплявана с един климатик 18-ка на хола на първия етаж. Съседа твърди че достатъчно топло му отива и нагоре да хваща и горните стаи иначе климатика е по-мощен отколкото е необходимо за хола сам по себе си. Но очевидно хола е с отворено разпределение - стълбата за нагоре тръгва направо от него за да стане възможно.
Така че докато не дадеш идея за стаи, разпределение, изолация и изложение, си говорим само празни приказки Simple Smile

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Така че докато не дадеш идея за стаи, разпределение, изолация и изложение, си говорим само празни приказки Simple Smile

 Grinning същото го казвам и аз. Опиши, моля те подробно, какво ти е разпределението, с каква излолация сте, с каква дограма и с каква цел ти е климата? Само отопление, само охлаждане или и за 2-те. Проблизителни кв.м. на стаите и т.н.

За мен мезонетът си е обикновен апартамент, само дето от някоя стая или стълбище има стълби за нагоре...  Rolling Eyes

Е, как е при теб, Лисичке?

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Значи ние сме с 150кв площ без терасите, изолирано никак, вее през дограмата Laughing Топля само едната спалня, другите не съм ги обзавела даже, щото нЕма пари. Имам три климатика - един в хола, един в трапезарията и един в спалнята. Топла е само съответната стая. В коридора, антрето, банята, тУЙлетната си е як клинч докато не запалим парното Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт