каква храна за бебе на море/почивка/

  • 6 583
  • 20
  •   1
Отговори
  • гр. софия
  • Мнения: 190
Миналата година нямах проблем-беше на 6м. когато я заведох на море. Занесох си бурканчета, вода и всичко необходимо, но тази година ще е на 1г и 6 м. Бихте ли ми дали идей. Тя ходи на градина и яде обща храна, вече не иска готови пюрета, а не знам дали е подходяща храната в ресторантите. За следобедна закуска мисля за пудингите на данон/до сега не съм и давала/. Вие какво мислите?

# 1
  • София
  • Мнения: 15 215
Мъкна бурканите с манджите от в къщи.
Всяко лято по моретата тук или там има бумове от чревни инфекции. Възрастни хора се тръшват, така че с дете изобщо не смятам да рискувам.
С кола сме-не ми тежи да превозя толкова бурканчета, колкото преценя, че ще ми трябват. Нося кана за гореща вода и една метална съдинка и така притоплям храната на нещо като водна баня. Ако се храним в ресторант-моля да ми я стоплят.
А докато дам храната, държа бурканчетата в хладилник.

# 2
  • Мнения: 27 524
Криско яде всичко, така че не ми е проблемен. Зареждам се с всякакви готови неща - кремчета, плодови, месни, зеленчукови, кисели млекца, течни каши, млечни каши, безмлчени каши, освен това яде всичко коло нас, ама наистиан всичко, без гъби и маслини, така че не се притеснявам. Бъди сигурна, че като огладнее добре нищо няма да откаже  Hug

# 3
  • Мнения: 2 849
Щом сте на обща храна по заведенията има супи ,можеш да даваш .Купи солети ,бисквити ,млекца ,плодове ,кашички .

# 4
  • Мнения: 2 936
миналата година Алекс беше точно на такава възраст,но похапваше пюренца-бях взела за обяд.сутрин закусваше от шведската маса- каквото предлагаше хотела,обядваше пюре,за следобедна закуска-плодово мляко,кроасани,банан,диня,бисквити...вечеряхме в ресторантите-печена риба,пица само с кашкавал, салати,но пък тя не яде много-не я насилвах защото преди сън и давах АМ!

# 5
  • Мнения: 9 481
И нашият син на първото море мин.год беше на 6мес., но тогава беше само на кърма Mr. Green
Следващото беше на 8мес. и хапваше тук-там пюрета.
Обаче сега на година и шест мес., уж ядящ всичко /ама когато  иска-а вече пюрета-НЕ/ направо не знам! Всъщност дори и да ядеше пюрета, изобщо не мисля да мъкна за 10 дена -то требе да тръгвам с кашони! Все пак и по морето има магазини Mr. Green
Сигурно ще хапва с нас по ресторанти-не мисля да готвя..все пак на почивка отивам Wink

# 6
  • Мнения: 3 042
Миналата година Злати беше на 1г9м, но все още си ядеше и от готовите пюрета за над 1г на Хип. С това го хранех на морето. В станцията, в кото бяхме имаше и подходяща за него храна, която беше много вкусна, но той не я хареса .  Rolling Eyes Ядеше си все още и каши, разни готови кремчета...........

От тук бях му взела храна за няколко дни. Всичко необходимо си купих на морето.

# 7
  • Мнения: 46 488
Купувах подходяща храна от ресторантите.

# 8
  • Мнения: 241
Искрено ви се възхищавам как тръгвате по разни пътища и почивки с малки бебета и деца Peace Аз в къщи, където има всички условия едвам се справям, пък не знам как е на чуждо място.Сигурно са ви кротки децата. Аз с моя терминатор май  в близките години не бих тръгнала на никъде Mr. Green

# 9
  • Мнения: 391
И аз с си задавам същите въпроси. В една от темите видях,че някои майки са взимали храна от детска кухня,напр. в Созопол. Имаше дори посочен адрес и телефони.Ако отивате на море в някой от морските градове или градчета ,може би  е възможно ползването на детска кухня.



# 10
  • Мнения: 2 082
затварям супи и друго ядене в бурканчета и ги стерилизирам.след това само отварям и храня.

# 11
  • Мнения: 1 272
Смятам да давам храна от ресторант за обяд, а закуските плодове, кис. мляко. За вечеря АМ.

# 12
  • Мнения: 917
защо не разпиташ там където ще ходите дали няма детска млечна кухня да му взимаш, аз живея на море, но като знам каква мизерия е при нас и как се готви не бих хранила малката по заведенията

# 13
  • гр. софия
  • Мнения: 190
На Китен ще ходим, но не знам там да има детска кухня. Ако някой знае нещо по въпроса, моля да ми каже или да ме опъти къде да питам. Благодаря ви за отговорите. Голямата съм я водила на същата възраст на море, но реди 11г. и нямам спомен какво съм я правила. За сега мисля да направя така: сутрин като се събуди изяжда 250гр. АМ, към 10ч.да и дам плод или кекс/суха паста, кроасан/ и аирян. На обед от супата в стола. След обяд пудинг или др. плодово кремче от магазините. Тя сега вечеря само АМ, но не знам друго да и дам ли и какво. Може би от малко каквото ние вечеряме-риба, пържола, салата.

# 14
  • Мнения: 2 082
сготви и в къщи супа или някаква яхния/каквото обича/и още докато е на котлона яденето сипи в бурканче-веднага го затваряш и го обръщаш с капачката надолу да се стерилизира.супата не я застройвам.така ще имаш домашно приготвена храна,която ти е под ръка и няма да рискуваш с храната по столове и ресторанти.

Общи условия

Активация на акаунт