Мигрена

  • 3 425
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 226
Оказа се, че аз имам - и то най-вероятно от хормоните - появявала ми се е без да знам по-леко всеки път при М, но последните два пъти беше много тежко главоболие и ходих на невролог, който ми постави диагнозата.

Има ли някоя от вас с мигрена?
Как се борите с нея?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 098
Дидко, аз имам главоболие всеки път преди да ми дойде цикъла и по време на него, в повечето случаи се мъча, но като е непоносимо си пия Аулина, или Беналгина и всичко минава.
Не искам да те обидя, но мисля че темата не е за тук, а по скоро за  Тук.
Мисля, че ще имаш по-големи шансове да получиш задоволителен отговор.

# 2
  • Мнения: 226
Може ли модератор да помогне да я премести там?
(Да не я пускам два пъти)  Embarassed

Рита, при теб главоболието само от едната страна ли е?

# 3
  • Мнения: 1 369
На мен ми се е случвало толкова силно главоболие,че чак ми изчезва периферното зрение на едното око/и двата пъти беше дясното/. Единия път беше от много голям стрес. Обаче втроия път се случи абсолютно без никаква причина. Чак и повръщах. Оправям се с Аулин. Ходих по този повод на очен д-р, но не ми намери някакъв проблем. Вече 3 години не се е появявало това с очите/да чукна на дърво/. Обаче щом си усетя главата,веднага пия нещо/напоследък Аналгин/,за да не се стига до страшното. Изобщо не и се оставям!!! Преди време говорих е една приятелка,невроложка. Каза ми,че ако много често ми се появява, да ходя да ми правят ЕЕГ. Слава богу,не ми се е наложило... Не знам дали е мигрена точно. Знам,че при мигрена боли половината глава...мен май цялата си ме тресеше...   

# 4
  • София
  • Мнения: 1 098
Дидко, при мен главоболието е от двете страни , като ме стегне от слепоочията и и отгоре, все едно съм в менгеме, и се стяга все повече и повече. Аз не съм ходила на лекар за този проблем, надявам се да не е сериозен. При мен започна от миналата година, преди това не съм имала такъв проблем, но и ПМС са ми съпътствани и с гадене, което също преди това не ми се е случвало. Все си въобразявам, че след загубата ни ми започнаха тези проблеми. Защо не отидеш при още някой специалист, никога не е излишно второ мнение по въпроса. Успех.

# 5
  • Мнения: 2 849
Всеки месец по няколко дена съм с главоболие .Понякога цяла глава ,понякога половин .Страшно е и изнервящо ,не винаги ме оправят лекарства .Пила съм-аулин,солпадеин,ацефеин...

# 6
  • София
  • Мнения: 1 807
Иди на лекар. Прави се изследване на мозъка и ако потвърдят мигрената, ще ти изпишат лекарство.

Аз имам мигрена.

# 7
  • Мнения: 226
Мисля, че проблемът с главоболието ми се появи в остра форма след спонтанния аборт.
(Затова и писах тук - ще пиша и в по-голямата тема - за повече мнения евентуално).
Доста дни заспивам и се събуждам с главоболие в лявата страна само и зрението ми е двойно. А очилата ми са наред. Чак ми се гади от болка, минава ми само ако си легна на тъмно и тихо.
Ходих на невролог - направи ми стандартния преглед с чукче и подробно ме разпита за минали главоболия. Изписа ми специални лекарства.
Не ми е предлагала изследване, но препоръча след един месец пак преглед (а и по-рано, ако не ми минава).
Засега се чувствам добре от лекарствата - успях да се наспя и се събудих без главоболие тази сутрин. Но и М. вече ми е четвърти ден. Май наистина е от хормоните при мене.

Честно казано и аз не мислех, че ако един път месечно ме боли главата, е проблем. Оказа се, че е било - така, както описах на невролога, че ме е боляло. И чак сега при острото главоболие отидох на лекар. Дано накарам някоя от вас да си обърне внимание на нетипично главоболие и да посети лекар или друг специалист, ако предпочита.
Прегръщам ви, момичета и желая на всички здраве и дано се сбъднат желанията ни!

Как преодоляваш остър пристъп на мигрена, Etomira? Има ли нещо без лекарства - ако си пробвала билки или нещо алтернативно?

# 8
  • Мнения: 1 008
Didko , а синузит имаш ли?  newsm78 Това, което описваш ми се е случвало няколко пъти поради възпален синузит. Боляла ме е цялата лява половина даже и зъбите!

# 9
И аз имам мигрена, поне от 10-на години ме боли глава, още от у4илище, но тогава ми минава6е лесно, а сега ве4е ме държи по 2-3 дни. Ходила съм по лекари, но знам че не се лекува, лекарствата успокояват за момент, но за съжаление не лекуват. Правила съм и иглотерапия, но не ми помогна, а и после разбрах 4е тя помага на обикновенното главоболие, но не и на мигрената . Сега разбрах за едно лекарство мигренон, което счм решила да пробвам, макар че разбрах че е доста скъпичко. Може би звуча малко безнадеждно, но това е положението при мен. А иначе и мен ме боли само дясната половина на главата, което знам че е характерно за мигрената, но мисля че не е задължително.

# 10
  • Мнения: 226
На мен лекарката ми предписа мигренон - било билково - и още едно специфично за мигрената.
Пия ги вече 1 седмица - веднага ми спря силното главоболие. Вчера се опита пак да ме заболи силно, но пих и аналгин и болката спря.
Трябва да ги пия поне 1 месец, да отида на контролен преглед и тогава да видим дали ще има намаляване на честотата на пристъпите.

Очаквам да споделите, ако някой има опит в борбата с мигрената.

# 11
  • Мнения: 2 196
Всеки месец по няколко дена съм с главоболие .Понякога цяла глава ,понякога половин .Страшно е и изнервящо ,не винаги ме оправят лекарства .Пила съм-аулин,солпадеин,ацефеин...
При мен положението е същото.
Мога само да добавя,че обикновено се случва около цикъла.
Правиха ми скенер,ЕЕГ,доплерова сонография и не можаха да открият каква е причинита за тези главоболия.Ходих и на очен лекар,откри ми някакви изменения в очните дъна и каза,че именно това е причината за главоболията.

# 12
  • Мнения: 679
Здравей, Дидко. И аз имам горе-долу същия проблем. Понеже и аз пусках подобна тема, ако искаш виж тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=195946.0;all Доста хора ми отговориха, получих някои съвети... Надявам се да откриеш нещо, което може да ти бъде полезно. Успех! Grinning

# 13
  • Мнения: 114
Здравейте момичета,и аз отвреме на време имам страшно главоболие и сега ,след като изчетох и двете теми май си мисля ,че и моето е мигрена(затова ще отида на лекар..).
Наскоро говорих с една позната ,която   има установена мигрена и тя ми каза за едни хапчета "Spalt",които единствени и помагали за адските болки...само май дето ги няма в България (на нея и ги носят от Турция)...Има ли някоя от вас,която да ги пие и дали наистина са толкова ефикасни както твърди познатата ми,това се чудя Rolling Eyes?

# 14
  • Мнения: 226
Благодаря за споделеното.
Видях и в другата тема какво пише.
Явно трябва да съм по-упорита в търсене на причината за главоболието.
Лошото е, че не ми се ходи по доктори. Ама на кой му се ходи  Grinning
Пожелавам успехи на всички!

Общи условия

Активация на акаунт