"Мастурбират " ли децата ви?

  • 50 130
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 483
На моята дъщеря от от 3-4 годишна ръката и е вечно в гащите. На въпросът ми дали я боли нещо ми казва "Не, приятно ми е"
Аз се чувствам объркана и ми е неприятно да виждам тези сексуални изживявания в нея.
Чела съм доста по въпроса и обикновено съвета е да не се кара детето да спира, да му се бута ръката или да се засрамва...
Аз се опитвам да не го правя, но има моменти в които не издържам да го гледам и излизам с доводи, че ръцете са и мръсни и да спре newsm78
Вие как мислите, и ако вашите дечица се държат по подобен начин как реагирате?
 Hug

# 1
  • Мнения: 5 622
И моят Габ все си пипа пишока..Получава ерекция в следствие на което...

Не ми е неприятно..Сега не се срамува още, но и това ще стане. Пък и аз трябва да свиквам. И да не го прави сега, след време ще започне да го прави и то по един по-различен начин...  Crazy

Нормални неща..Какво да се прави  Wink

# 2
  • Мнения: X
В нашият блок имаше едно такова момиченце.Сега вече е тинейджърка и не го прави.Но като малка,до към 3-ти клас го правеше.И то пред всички.Както си играе и си мушне ръката там.А после в устата SickАми на мен ми беше много грозна тази гледка.Майка и викаше:ами говоря и,ама не спира.

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
На моята дъщеря от от 3-4 годишна ръката и е вечно в гащите.

Аз съм била същата ....на почти всички снимки от предучилищна възраст съм с ръка в гащите  Laughing
... готино е , какво ще се лъжем  сега

# 4
  • Мнения: 1 896
Ми пипа се дребния - съвсем нормално е. Чела съм, че пишките е успокоително да се пипат (когато са собствени де  Grinning). А за мастурбацията знам, че е полезна и нормална, няма проблем. Предполагам че постепенно ще се научи да не го прави публично, по същия начин, по който човек спира да си бърка в носа пред другите. Но пък да е грозно - не смятам.
Мисля, че трябва да се казва внимателно, че така не се прави пред хората, но ако родителите прекалено много се фиксират върху това не ми се струва че ще има положителен ефект.

# 5
  • Мнения: 483
На моята дъщеря от от 3-4 годишна ръката и е вечно в гащите.

Аз съм била същата ....на почти всички снимки от предучилищна възраст съм с ръка в гащите  Laughing
... готино е , какво ще се лъжем  сега

 Joy
Така си е и аз бях така, но като гледам собственото си дете и ми е някак странно Embarassed а аз не съм консервативна в това отношение си мислех Thinking
Абсолютно нормално е разбира се, просто ми е интересно как мислят мамите по въпроса

# 6
  • Мнения: 2 211
Пипа се и дори радостно възклицава:"Мамо, пишката ми стана голяма!"

# 7
  • Мнения: 27 524
Нормално е. Не бива да й забраняваш, просто не й обръщай внимание. Когато й дойде времето ще се засрами и ще го прави тайно. Това е нормална част от опознаването на тялото и живота. Не е грешно, нито вредно.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 6 477
При моята дъщеря се появи с тръгването на градина. Колкото и да е смешно ама така се приспиваше нощем...Много смешни движения са отстрани погледнато....Но аз я оставих на мира. Сега почти не съм забелязвала да го прави, но просто стреса от детската е преодолян. Но до колкото получих инфо от госпожата от градината - не са разбрали, но описанието на мърдането съвпада - следобедния сън се предшества от такива самозакачки....Не мисля да казвам, понеже може да й се прави някаква специална забележка или кой знае как да я притеснят.

# 9
  • Мнения: 25 589
Опитвах се да отвличам вниманието небрежно. Заемането на двете ръце с нещо интересно върши чудеса.  Wink
При мен улесняващо обстоятелство беше, че веднъж получи зачервяване там (вследствие на преглед в яслата - явно са му дръпнали рязко кожичката и се е разранило нещо) и се наложи да го водя на хирург, да му слагам компреси с риванол, да го мажа с гентамицин... Та ако прекаляваше с играта, кротко му напомнях, че ако си играе с пишока с мръсни ръце, може пак да се възпали и отново да ходим при чичко доктор. Действаше.  Mr. Green
Сега го прави насаме, естествено, но така и трябва.

# 10
  • Мнения: 503
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=168734.msg3311993#msg3311993
Пуснах преди време подобна тема и там получих линкове към други такива.

# 11
  • Мнения: 952
и при Вики е така особено откакто му махам памперса през деня, постоянно едната му ръчичка е там и даже си дърпа пишока като ластик Crazy поне засега го приемам нормално  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 636
Е голямо чудо. И на мен като малка ми беше интерсни кво им атам в гащите. Не ги стресирайте децата Peace

# 13
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
И мойта дъщеря го правеше, първият период отмина за 5-6 месеца и беше около 4 годишна възраст. Тогава обясненията не помогнаха и я научих като заспива ръцете да са отвън ( говорих и с госпожите в детската да я наблюдават ). Вторият период беше около 5.5-6 годишна, казваше че и доставя удоволствие, почнах с обясненията какво точно е там, за какво служи  и колко е важно да се пази чисто.
Аз също бях много притеснена от цялата ситуация

# 14
  • Мнения: 24 467
Това не е ли нещо нормално? Говоря и за двата пола, децата са толкова любопитни, бързо откриват доста неща.

Общи условия

Активация на акаунт