Плаче от биберона с мляко?! МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ....

  • 1 386
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 8 272
Плаче от биберона и е неспокоен през останалото време. Така сме от вторник.Положението е следното:
1. Понеделник ни сложиха Полиомие                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           лид и ДТК. Не ми вдигна температура.
2. Вторник се продриска, споредмен 5 пъти на ден вместо 2 (в повечето случаи беше слузесто с жълт цвят) и ревна вечерта от бибата. Пием Нан А.Р. (освен друго и повръща),с шишета Авент - 2 дупки... и загубих бройката на изпитите шишенца с Еспумизан.
 Питах педито, от ваксината ли е, млякото или бибите да сменям и тя ми каза да сменя бибите и да му взема Ентерол (1/3 прахче 2 пъти на ден, нямало да го запече, а ще намали диарията)
3. Купихме биби Чико с 2 дупки (стават на шишетата). Бибите са каучукови и с тях пие по бързо 140мл за 10 мин. Поуспокойи малко ....
4. Днес (четвъртък - спахме от 21ч до 5ч, изтощението си каза думата) сме акали 3 пъти до 6ч, но пак ревнахме .... като ревне чак почва да звучи като преграканло.. къса ми се сърцето ...
 Tired Face  Sob  Sob

# 1
  • София
  • Мнения: 8 272
...да добавя, че Бебчо е на 2 месеца и 8 дни.

Дими - 25.12.2004

# 2
  • Мнения: X
Мила, незнам какво да те посъветвам. За отказа от млякото - често се случва през различни периоди, но при вас може би се касае и за нещо друго. Най-добре отиди да ви види педито, по-скоро я викни тя да дойде, понеже са почивни дни. Тя най-добре ще ти каже.

# 3
Да не пускат много бибите?
Ние още сме на една дупка и на тези 1-2-3 на Чико.
Ако му дам с повече дупки и той се дразни и реве.

# 4
  • София
  • Мнения: 8 272
Значи бибите ни на Чико са с 1 дупка = 2 капки (0-4 месеца), старите ни на Авент бяха с 2 дупки = 2 капки (1+ месеци).
С бибите Авент се оливаше (значи ядяхме с два лигавника и върху тях салфетка да попива Simple Smile ) независимо с колко дупки са дали 1 или 2 разликата беше скороста на хранене съответно 25 мин и 20 мин

...с Чикото ядем за 12-15 мин (ТОВА ДАЛИ НЕ Е ПРЕКАЛЕНО БЪРЗО) сега пак се олива, но по малко храним се с един лигавник по-малко Simple Smile

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Цитат на: Desem


...с Чикото ядем за 12-15 мин (ТОВА ДАЛИ НЕ Е ПРЕКАЛЕНО БЪРЗО) сега пак се олива, но по малко храним се с един лигавник по-малко Simple Smile

Нормално е бебе на вашата възраст да се храни за толкова време.Специално бях питала педиатърката,защото имахме същите проблеми с Авент(с какво удоволствие ги хвърлих).Минахме на Чико.Бях взела силиконови и каучукови,с вторите се хранеше по-добре.Не всички кърмачета могат първите месеци да се хранят със силиконов биберон,сукателните възможности са по-слабо развити при някои и им е трудно,измарят се бързо,заспиват,или отказват да ядат.
За акането не се притеснявай.От около 2 седмици моето дете ака по 4-5 пъти на ден,а вчера 6.Също попитах лекарката...и това било нормално Shocked Щом твоето дете има колики,по добре е че ака често,така изкарва газовете.
И не забравяй,след ваксина 72ч.се очаква общо неразположение на бебето.Може да е неспокойно,да отказва да яде,или да има промени в акото.Ако не са минали,изчакай преди да предприемаш каквото и да е  и най-вече да сменяш млякото!!!!
Успех,дано бързо се оправите!!!!!!

# 6
  • Мнения: 19
Цитат на: biliana333
Цитат на: Desem


И не забравяй,след ваксина 72ч.се очаква общо неразположение на бебето.Може да е неспокойно,да отказва да яде,или да има промени в акото.Ако не са минали,изчакай преди да предприемаш каквото и да е  и най-вече да сменяш млякото!!!!

абсолютно е така - при нас напървите две ваксини - полио- и ДТК нямахме проблеми - нито зачервяване, нито температура, но на третата - 2 ди я държа - изведнъж започваше да плаче неистово, като беше гушната и я поставях в легнало положение - рев, даже и при храненето (и за менбе учудващо, но...) ревеше и си мрънкаше нещо - уау...уааа...уъъ - някакви такива... НО след два дни и мина неразположението...

ще ми се да Ви благодаря за просветлението #Milti

Цитат на: biliana333
Цитат на: Desem

защото имахме същите проблеми с Авент(с какво удоволствие ги хвърлих).Минахме на Чико.Бях взела силиконови и каучукови,с вторите се хранеше по-добре.


...всъщност почти всички горе в мненията - казвате,че имате биберони Чико - АМИ ЧЕ и АЗ ЩЕ ВЗЕМА БЕ ХОРА!!! така ме просветлихте, че ми идва да подскачам от радост - мисля, че това е решение и за мен!!! в едни други теми преди малко споделих - че имам проблем от 2 седмици с храненето - не ще да яде повече от 60 - 90 гр. и т'ва си е  Banghead - дупките са ми - 2ка , 3-ка и 4ка! на Авент - и със всичките си цока за еднакво време (с 4ка малко се олива) и повече от това не ще - ТА МИСЛЯ ДА Я ИЗРАБОТЯ -  с нови биби да видя - няма да яде ли?! - само моля ви - кажете - кой номер да взема (на Чико де) - ние сме на 5 месеца и 3 дни... и какви - от каучуковите или силиконовите?

.... и все пак - наистинали стават на шишетата Авент?!

Thanks предварително!   bigdance2

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Опа,Mimbi,ако взимаш биберони н Чико,вземи и шише!!!!!Авент са като трилитрови буркани,доста по-големи.И си вземи най-простото шише,по-скъпите не са критерии за качество.Щом сте на тази възраст препоръчвам да опитате с Камера.От 2месеца сме с тях-направо ми олекна.Шишето е 2лв.,имат и цедка която върши добра работа,ако и правиш домашни сокове.
На Чико последните биберони които взех са размер М,за 4 месеца+.Но виж следващият размер и прецени.Моя се хранеше с този размер преди 2месеца и му беше добре!
Ако все пак вземеш на Камера Wink ,този който се продава със самото шише е идеален!!!!!

# 8
Заведе ли го на преглед ,защото има един стомашно-чревен вирус с разстройство и повръщане -ние го изкарахме доста тежко.Опасно еда не се обезводни детето. Пиша ти за това не да те плаша а да вземеш мерки на време ,защото често лекарите не се сещат и може де си мислят например ,че е от млякото.
,

# 9
Чико имат и големи биберони дето стават за шишетата на Авент.
Търси Физиологични със 1-2-3 на самите биберони. Като насочиш единичката срещу нослето ще капе най-малко.
Ние сме на 7 месеца и все още сме на 2-ката.

# 10
  • Мнения: 10 758
Виж да не са твърби бибите. Ние сме на д-р Браун и синковеца ги харесва бибите, защото са меки. Пробвах да му дам на Авент, но не ги хареса, защото бяха твърди. Според мен критерия за дупките е, дали излиза от устата много или не. Ако не излиза, значи дупката е нормална. Ох, дано си ме разбрала, че както го обясних.........

# 11
  • Мнения: X
Цитат на: biliana333
Ако все пак вземеш на Камера Wink ,този който се продава със самото шише е идеален!!!!!



Искам само да добавя, че днес си взех Камера, защото напоследък на Ния немога да угодя с биберони и съм много доволна. Биберона е силиконов, но е по-мек и от каучуковите. Друг е въпроса, ако имате колики ще върши ли работа, макар че по мое мнение нито шише, нито чай, нито каквото и да е премахва коликите - те си минават сами.

# 12
  • София
  • Мнения: 8 272
Благодаря за съветите на всички Simple Smile
да ви се похваля днес май има малко подобрение ... дори ни се върна редовния плач около 17ч Simple Smile

...относно бибите на Авент и Чико заменяемостта ми ги демонстрираха в магазинчето и след това взех.

... а бибите на Камера наистина са от много мек силикон ние ползваме такова шише за сокчето... бяха ми го купили за проба давидим дали ще се олива.... значи от най-простите е и мисля, че е струва 1,40-1,60лв. (250мл)

# 13
  • Мнения: 19
...момичета благодаря!.... аз само да изляза и да стигна до някой магазин - ще пробвамза бибите (както по-горе ми писаха - физиологични, нно ако  няма сигурно направо шише ще взема).... все още не мога (просто едвам) да я накарам да яде нормално (и като час, за време и количество) .... Айде - помислих че трябва да се вече на пет хранения - добре разредих ги през 3,5 - 4 часа ... сутринта в 6 - яде около 100 мл. в най-добрия случай... в 10 - около90 мл. плодово пюре + мляко (така каза педито мешано да й ги давам)  към 13 -14 - успява да хапне 1/2 бурканче зел. пюре на Hipp - МЕЖДУ ДРУГОТО КОЛКО ТРЯБВА ДА ЯДЕ - цяло ли - 125 гр. = ли е на 125 мл.???? .... по-натам към 17 - си пийва сокчето от ябълки и морков (70 мл.)... -И-И-И-И  КЪМ 21-21.30 НЕ ЩЕ НИЩО ДА ЯДЕ!!!


ЧЕСТНО ДА ВИ КАЖАМИ СЕ Е..ВА МАЙКАТА! не знам защо толкова се дразня - но вече не издържам защото тая стачка ли е какво е незнам ни държи 3-та седмица...

по-цял ден седя в къщи и ако свекървата благоволи да дойде - може и да ида до магазина ( мъжът ми няма как да го оставя защото е на работа а той не може да вземе биби - 'щото не разбира.... е, какво да ви кажа - освен да ви питам - колко мислите може да продължи това стачкуване?!?! ако някой е имал подобен проблем да ми каже или ако има някой оракул между ас също ще е от помощ Praynig   helpuu

# 14
  • София
  • Мнения: 754
Ние от начало бяхме с бибероните на Авент (шишетата са ни такива), но в последствие Лори не искаше да суче, а си имахме и проблеми с храненето, но това е друга история. Наложи се да вземем мек каучуков биберон, за да я накарам да се храни добре и тогава взех едно шише на Чико с каучуков биберон. В къщи установих, че биберона става и на шишетата на Авент, след което купих още няколко биберона и сега карам с едно голямо шише на Чико и с едно глямо на Авент, но бибероните и на двете са Чико-вски Simple Smile
В момента сме с биберон 4+ и си и е екстра Wink

Общи условия

Активация на акаунт