Дуфастон - колко време?

  • 19 042
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте момичета, това ми е първото писание тук (новичка съм), въпреки че отдавна следя форума. Страшно сте отзивчиви и мили. Е, да изложа накратко: от година и половина се опитваме безуспешно да си направим бебчо. Имах и нередовен цикъл, при което моята гинеколожка ми пусна хормонални изследвания и ми изписа дуфастон. Стори ми се странно че не ме погледна на ехограф, но нали тя е лекарката, не настоях. Пих го 3 месеца, през които цикълът ми беше на 28 ден. На контролният преглед само ме качи на магарето (пак без видеозон) и без да ми пусне но изследване ми каза да пия още 3 месеца дуфастон. Аз си правих през тези месеци тестове за овулация, но нито един от тях не ми показа пол. резултат. Мерих си и температурата - целия месец от 36,8 до 37,0.  Мисля си, че нямам овулация. Днес ми беше последен ден на дуфастон и скоро пак ще я посетя лекарката. Ако пак ми изпише дуфастон, дали да го пия, колко време се пие. Дали да настоя да ме проследи докторката за овулация. Забравих да напиша, че правихме и спермограма и д-ра каза, че е добра. Значи проблема е при мен  Cry Кажете момичета, дали да не си сменя гинеколожката, ако и този път подходи повърхностно към моя проблем.  Успех на всички! Благодаря ви, че ви има!

# 1
  • Мнения: 763
И мен така ме лекуваха 6 месеца с дуфастон. Имах неизяснено извънменструално кръвотечение в продължение на година и без нито един ехографски преглед, без нито едно изследване ми предписаха дуфастон. Докато го пиех всичко беше ок , но после всичко си се върна по стария път. Не пий повече нищо, докато не чуеш поне още едно лекарско мнение. Дори и да не смениш лекарката, отиди да те видят и някъде другаде. Щом година и половина вече не можеш да забременееш, всички тук ще те посъветват да посетиш спец.клиника по стерилитет. Ако имаш възможност направи го, ще си спестиш много време и излишно пиене на лекарства. При опити за правене на бебе, дуфастон се пие само след доказана овулация. Не прави моята грешка, не чакай повече, а направо отивай в клиника по стерилитет.
Пожелавам ти успех, каквото и да решиш, и скоро да се похвалиш с хубава новина  Wink

# 2
  • Мнения: 4 324
Здравей,

Година и половина си е много време наистина. Най-добре е да посетиш специалист по стерилит за да ти направи необходимите изследвания и поне да те погледне на ехограф.

Дуфастона се пие по няколко причини - за кисти, за прогестеронов дефицит, за да ти дойде менструацията.

В първия случай - за кисити - ако имаш такива те щяха да се видят на ехограф, но за съжаление ти не си правила Sad

В третият случай - за да ти дойде менструацията - се пие по предписание на лекар. Мисля обаче на теб не ти е изписан заради това.

Във вторият случай дуфастона се пие когато имаш доказан прогестеронов дефицит с хормонални изследвания направени на 7-ми ден след доказана овулация. Ама и това не е правено при теб, за това не мога да си представя как само с преглед на магарето д-рката ти ще ти предпише дуфастон за целия цикъл ...

Има предвид че дуфастона приеман преди да е минала овулацията, може да я подтисне. Най-вероятно точно поради този факт, ти не отчиташ овулация.

Наистина потърси съвет от специалист по стерилитет.

Успех и късмет!

# 3
  • Мнения: 6
Благодаря ви момичета! Вчера ми дойде, само как се надявах да пропусне и след 9 месеца да гушкам бебчо, но уви пак се тръгва на доктор. Но сега след като съм изчела почти целия форум съм подготвена. Дуфастона ми го изписаха за регулиране на цикъла - от 16 ден 2Х1 - 10 дена. А и progesterona ми беше нисък - 3nmol/l. Само, че не е ли опасно ако се пие дълго време, няма ли по някакъв начин жлезите ми да спрат да призвеждат прогестерон щом пия синтетичен. Ще искам поне да ми направи фоликуметрия, за да докаже дали имам в действителнист овулация. Възможно ли е, понеже аз съм кръвна група- А1(-) а мъжа ми 0(+) и за това да не мога да забременея? Вече какво ли не си мисля! Какъв тест се прави в такъв случай? Май станаха много въпросите, съжалявам момичета, ама питам вас като няма кой, а и за да съм подготвена като отида при лекарката. Благодаря ви предварително! УСПЕХ на всички!!!

# 4
  • Мнения: 3 376
Крисчън,

НЕ е възможно да не можеш да забременееш заради ер ха несъвместимост с мъжа ти. Тази несъвместимост е опасна после за плода, но това чак при раждането. Предишни бременности (успешни или не) имала ли си?

Иначе, относно прогестерона - според мен наистина не си имала ову, съдейки по ниския прогестерон и БТ. Аз съм против пиенето на Дуфастон без доказана овулация. Първо, ако нямаш овулация няма никакъв смисъл от него, и второ - ако пък имаш късна овулация, Дуфастона я подтиска. Моето предложение е да смениш лекаря със специалист по стерилитет.

# 5
  • Мнения: 24
Здравей Крисчън,
разбирам твоя проблеми бих те посъветвала както другите момичета да посетиш друг специалист. Дори е нужно да си направиш изследвания, които можеш да поискаш за направление от личния ти лекар. Моя позната имаше проблеми със забременяването, но след консултации със специалисти и няколко изследвания на нея и приятелят и, и приемане на лекарства вече си имат 10 месечно бебче.  Неискам да ти разказвам моята история само искам да ти дам съвет мисли позитивно вярвай в положителния резултат и всичко ще си дойде на мястото. Прегръщам те силно.

# 6
  • Мнения: 6
Здравейте отново, благодаря ви, че ме карате да мисля позитивно.  Човек понякога изпада в такава дълбока криза. Дано бързо изляза от нея. Какви изследвания да искам да ми направят??? Моля ви помогнете ми, защото понеделник съм на лекар!!!

# 7
  • Мнения: 6
благодаря ти sasito, как имаш сили и толкова позитивна енергия след всичко което си преживяла? направо ти се възхищавам! И аз те прегръщам и успех!!!

# 8
  • Мнения: 4 324
Проследи си овулацията с ехограф при д-р разбира се Wink
Пусни си хормонални изследвания - от 3 до 5 ден на месечния цикъл, а прогестерона се изследва на 7-ми ден след доказана овулация.
Провери дали тръбите ти са проходими с хидротубация или цветна снимка.
Повторете спермограмата в клиника по стерилитет.

Това е за начало.

# 9
  • Мнения: 6
Благодаря ти, Верити, за точните и ясни отговори!!!
Много страшно звучи това "клиника за стерилитет" , още не мога да приема че сме за там, но явно няма друг начин. Благодаря отново!


Иначе днес бях при гинеколожката, а тя, като и казах че съм си правила тестове за овулация и е нямало положителен резултат каза да ги изхвърля тези тестове в коша, и че само съм си пълнела главата с глупости. Казах и че съм си мерила и температурата, и си мисля че нямям ову, че може дуфастона да ми я подтиска, тя реши да ме прати на ендокринолог (а тя ме праща преди 6 месеца и всичко беше ОК), и накрая каза като излязат резултатите от хормоните да отида пак при нея, но и а ко и този път така се отнесе направо ще бягам от нея. Така че сега чакам резултатите от хормониъте при ендокринолога, да видим...

Успех на всички момичета!!!

Страхотни сте!!!

Общи условия

Активация на акаунт