За нормата на холестерола

  • 8 061
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24 467
Знае ли някой какви са нормалните нива на холерстерола при деца и възрастни?
Питам, тъй като наскоро ни правиха в службата профилактични прегледи, включително и на този показател, та да съм наясно.
Предварително благодаря.

# 1
  • Мнения: 941
имам една книжка с референтни стойности,дано ти свърши работа Peace     cholesterol-<5.2      HDL-cholesterol:m>1.4    f>1.7      LDL-cholesterol<3.36       това пише,m-значи мъже     f-значи жени

# 2
  • Мнения: 24 467
Много ти благодаря, MaraSara, само да попитам, това "HDL-cholesterol:m>1.4    f>1.7      LDL-cholesterol<3.36"  какво е, да не би да е допустима норма на отклонение?
В моето изследване пише само "холестерол 4,6".

# 3
  • Мнения: 91
Това са фракции на холестерола "Добрия" - HDL  и "лошия" - LDL холестерол. При теб е изследван само общия холестерол, който е в норма

# 4
  • Мнения: 941
ако не се лъжа,нормата беше до 5

# 5
  • Мнения: 4 150
Холестерола е важна субстанция и ниськ холестерол е по страШен от висок.
Границите варират и не са в патологични,ако иzлиzат с до 3 единици.
Например при "норма" 5,ако холестерола е 8 е ок.
Някои хора при 6 или 7 zапочват да се панират и да им се втьлпява,че трябва да вzимат лекарства,от които всьЩност умират.А не от високият холестерол.

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Холестерола е важна субстанция и ниськ холестерол е по страШен от висок.

Би ли ми дал повече информация за това, моля. Имам близък с много нисък холестерол (2,6 - 2,9), но лекарите само вдигат ръце.
Благодаря предварително!   bouquet

# 7
  • Мнения: 4 150
Регулацията на холестерола е много сложна картина.
За кое по то4но вдигат рьце?За при4ината или zа ле4ение?

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Регулацията на холестерола е много сложна картина.
За кое по то4но вдигат рьце?За при4ината или zа ле4ение?
За причината. Никой и дума не обелва дали това е нормално, изисква ли лечение и.т.н.
Не знам към какъв специалист евентуално да се обърнем. Посетихме кардиолог, нищо определено не ни каза. Останахме с впечатление, че всичко е нормално и не се изисква лечение.
А сега се притесних...

# 9
  • Мнения: 4 150
2,9 не е много ниськ холестерол и не иzисква "лечение".Така или иначе няма и лечение.

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
2,9 не е много ниськ холестерол и не иzисква "лечение".Така или иначе няма и лечение.
Благодаря за успокоителните думи.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт