Обзавеждане

  • 889
  • 9
  •   1
Отговори
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Купихме си жилище,скоро приключваме с ремонта и ще обзавеждаме,но малко съм притеснена.От къде,как,колко?Ще ми се мебелите да са от масивно дърво,като си мисля,че като такива ще са по-качествени.Поразгледах в интернет,но повечето фирми са в София.
Моля,ако знаете такива в близост до Разград-Русе,Варна,Шумен,да ми дадете координати.
Благодаря ви предварително.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Защо реши че ще са по-качествени. По-скъпи да, но това е защото естественото е дърво е по-скъпо? Качеството зависи от изработката и няма нищо общо с цените на материалите.

# 2
  • Мнения: 583
Не си мисли, че като купиш мебели от дърво ще са по- качествени - имаме познати, които си купиха холно обзавеждане от дърво с дърворезба, и какво стана на 7 месец ,започна да се чува пукане и да се получават фуги в дървото. Шкафовете и скриновете с дърворезба се разсъхнаха и гледката е невероятна. Купи си от ПДЧ или МДФ, и няма да съжаляваш.

# 3
  • Мнения: 4 546
имай предвид, че специално за мебелите от масив, фирмите в големите градове много често работят по договор с малки фирмички от страната и всъщност не изработват мебелите, а само ги доставят и взимат комисионна.  например в Троян има много фирми, които произвеждат за прекупвачи от по-големите градове. така че по-евтино ще ти излезе, ако намериш някаква такава фирма.
за качеството не зная, по принцип масивът си се води най-.  за пръв път чувам, че не е здрав  Thinking да не са ги излъгали, че са масив?  newsm78

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 571
herelina, води се най- , ама ако е добре изсъхнал, ако не е, се измята с времето и става една красотааа ooooh! също като паркета. Най-добър материал за мебели най-вероятно е MDF. Може пък да има и други, но не съм много запозната. ПДЧ също става Peace

Иначе си права.
max-mama, провери троянските фирми Peace

# 5
  • Мнения: 4 546
да, прави си Ментолка. ако е добре изсъхнал  Peace

# 6
  • Мнения: 448
Горещо препоръчвам МДФ или ПДЧ,зарежи го тоя масив-много бързо загубва първоначалния си вид.За съжаление не мога да ти препоръчам фирми,че съм от другия край на БГ.

# 7
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Извинете ме за невежеството,но какво е МДЧ и ПДЧ?

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
ПДч-то са дървесни частици
МДФ - дървесни влакна.
второто е по-хубаво и скъпо от 1-вото
Относно обзавеждането отидете в с. Орешак на 3 км от Троян има изложбена зала продават се мебели от масив и цените са в пъти по-ниски от ф-мите в големите градове. Те всъщност работят с големи ф-ми. та в с. Орешак има един цех на военен в гората се намира, гарнатирам ти , че дървото , с което работят е много качествено и добре изсъхнало. С очите си видях как работниците мерят влажността на всяко парче дърво. там всъщност всяка къща е цех и има какво да се види

# 9
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Струва ми се,че ще има уикенд в Троян,не е далеч.
Благодаря ви за съветите.  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт