Как да почистя петно от стената?

  • 45 159
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Вече пуснах тема, но май тук е още по-добре да поискам съвет.
Имам спешна нужда от съвет, как да почистя стената. Тя е с латекс, но направих една беля и се получи голямо петно. Опитах се да почистя стената, тъй като имаше налепи от сажди заради печката с която се отопляваме. Досега винаги съм ги изчиствала с вода и малко сапун. Този път се получи едно размазано сивкаво петно върху стената, което не мога да почистя по никакъв начин. Моля дайте ми съвет, незнам какво да направя.

# 1
  • Мнения: 230
Много зависи от качеството на латекса...затова аз сега ще ти кажа какво знам от личен опит, но ти изпробвай първо някъде и подходи внимателно към съвета ми, за да не стане по-голяма беля:

Аз наскоро чистих нашия латекс тук-там с един случаен препарат (първо пробвах зад дивана, разбира се) . Казва се DR.FRESH - зеления-за гладки повърхности..бях го взела за друго, но реших да опитам -- всичко смъкна. Струва около 2 лв- български.

НО! Доволна от резултата, се засилих към спалнята. Там, обаче е явно друг латекс, друг цвят- химия, знае ли човек..та добре че бях внимателна..защото от този препарат латексът там започна да се разтваря, като водна боичка и се виждаше разлика м/у основната боя и мястото, където си търкал..

Успех!
 

# 2
  • Мнения: 6 461
Малкия ми беше разлял кафето и стената беше доста омазана.
Взех чисто нова гъбичка и направих сапунка от веро и вода.Търках енергично Crazy и всичко се изчисти.
Стената е боядисана с бял латекс и в момента няма помен от кафето.

# 3
  • Мнения: 145
Благодаря за идеите. В моя случай латекса е нещо между жълто и оранжево. Пробвах със сапунена вода, пробвах и с разтвор на препарат за миене на чинии - засега няма никакъв успех. Стои си размазано. Сега ще пробвам и някои други препарати. Ако постигна успех с някои ще го споделя с вас непременно, но междувременно ще очаквам и други изпитани начини да се справя с проблема.

# 4
  • Мнения: 4 380
Общо взето правилно са ти казали- всичко зависи от латекса. Има различен тип латекс според нивото му на издържливост към миене. Латексът за бани и кухни е от най-издържливите към миене. Той е и по-лъскав. Колкото е по-матов, толкова по-малко миещ се. Такъв се мие само с чиста вода без миещи препарати вътре. Страхувам се, че петното е образувано не от замърсяването, а от отмиването на слой латекс с абразивния препарат и тогава е непоправимо освен с пребоядисване.

# 5
  • Мнения: 3 251
А защо не пробваш да напръскаш със "Саво"-препарат за мухъл-предполагам, че ще  зачисти петното без търкане. Аз чистих с него петно на цветен латекс, петното е изчистено, латекса не е обезцветен .

# 6
  • Мнения: 4 380
А защо не пробваш да напръскаш със "Саво"-препарат за мухъл-предполагам, че ще  зачисти петното без търкане. Аз чистих с него петно на цветен латекс, петното е изчистено, латекса не е обезцветен .

В никакъв случай ако латекса не е миещ се!
Тези препарати са със съдържание на белина. Тя почиства прекрасно миещ се латекс от всякакви петна, но може необратимо да разруши такъв, който не се мие.
Между другото, не се харчи за специални препарати- почиствай с чиста белина където може, ефектът ще е по-добър! Аз минавам периодично таваните в банята за профилактика на мухъл, т.к. вентилацията ми не е особено добра. Но там където не става въпрос за мухъл, а по-скоро за петна възникнали след почистване, единствения вариант е да се почисти препарата от стената с чиста вода ако може и да се остави добре да изсъхне което трае понякога по-дълго. Тогава има шанс да се позаличи петното.

Общи условия

Активация на акаунт