Внос на кола от Германия. Кой път е най тънък?

  • 1 969
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 099
  Предстои ми да се прибера с автомобил в България от Германия и покрай това чух много неща за различните маршрути. Значи Сърбия отпада, защото от началото на годината имат такса за преминаване 120 Евро. Варианта е Румъния. Може да се влезе през Видин, през Оряхово/Бечет или през Русе. Понеже колата е за Пловдив, Русе ми се вижда доста далеч, а и трябва да се минава през Троянския или Шипченския Проход. А в това време май не е много добре с летни гуми.
   За Видин/Калафат пък ми казаха, че трябвало да се плаща задължително за паркинг пред Ферибота, което излизало доста солено. Има ли някой информация как стоят нещата? За Оряхово казаха, че митничарите били много нагли. А и не знам колко често пътува там ферибота, все пак пропускателния пункт не е голям.
   Ще съм много благодарен, ако някой може да ми даде достоверна информация. Ще пътувам след около 20 дни.

# 1
  • Мнения: 365
тия 120 евро са отделно от таксата им за магистрали, така ли Confused:  егати. а за автовоз мислил ли си.

# 2
  • Мнения: 2 051
Не ни се е налагало да плащаме задължителен паркинг, но инфото ми за Видин не е прясно - отпреди година и половина. Сега изровичках телефон, на който преди време ми дадоха информация за работното време на ферибота, може би ще ти свърши работа - 070010900 - на цената на 1 градски разговор от цялата страна.
Мисля, че вариантът Видин и после по магистралата е по-добър от баира на Шипка по това време.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт