Женска консултация в болница и още един въпрос?

  • 843
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Искам да попитам мамите, които са ходили на ЖК в болници, а не в поликлиники, трябва ли направление за да се запишеш, защото знам, че се плаща /200 лв. е за Св. София, а за Шейново колко е Rolling Eyes/
И другия ми въпрос е опасна ли е варицелата за бременни - аз съм я карала, знам че не повтаря, но малкия е контактен с болно детенце....та, да попитам, аз съм 11 седмица....

# 1
  • Мнения: 1 273
За болниците не знам, тъй като ходих в частна клиника и си плащах за всичко.
Аз лично изкарах варицела в края на осмия и началото на деветия месец. Лекарката ми каза, че е опасно ако си болен, когато почваш да раждаш, както и първите три месеца. Но щом си я преболедувала, не се шашкай много, тук във форума съм чела за доста майчета, които са изкарали варицелата в ранните месеци и всичко е било наред  Peace
Успех  Hug

# 2
  • Мнения: 766
Мога да ти дам информация за ЖК в Тина Киркова /Св.София/
Можеш да се запишеш с направление от GP -то. Плаща се 200 лв, ако искаш да си направиш абонамент, в който се включват всякакви възможни изследвания и извън планови прегледи по време на бременността. Ако се запишеш с  направление, доколкото знам се правят само изследванията и прегледите, които се полагат по Здравната каса Peace
За варицелата - надявам се да нямаш проблеми!

# 3
  • София
  • Мнения: 4 588
В Шейново ЖК е 280 лв, доколкото знам.
За варицелата - щом си я карала мисля, че няма страшно. Hug

# 4
  • Мнения: 9 973
В Шейново ЖК е 280 лв, доколкото знам.
За варицелата - щом си я карала мисля, че няма страшно. Hug


Беше-сега е 320 лв! Mr. Greenднес излязох от там!!!!!!!

# 5
  • Мнения: X
в майчин дом софия може да се запишеш с направление, няма абонаментна и никакво друга такса.аз лично бях много доволна.и после там раждах.успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 217
Благодаря ви много момичета  bouquet

# 7
  • софия
  • Мнения: 432
аз ходех във втора градска и също съм доволна и нищо не съм плащала

# 8
  • софия
  • Мнения: 25 458
Мога да ти дам информация за ЖК в Тина Киркова /Св.София/
Можеш да се запишеш с направление от GP -то. Плаща се 200 лв, ако искаш да си направиш абонамент, в който се включват всякакви възможни изследвания и извън планови прегледи по време на бременността. Ако се запишеш с  направление, доколкото знам се правят само изследванията и прегледите, които се полагат по Здравната каса Peace
За варицелата - надявам се да нямаш проблеми!

АбЦелютно така. С направление, без избор на лекар, не се плаща.
Според мен е няма смисъл да даваш 200 лв., защото необходимите изследвания се поемат по ЗК, а ако искаш нещо допълнително - пак е по-евтино да си го платиш странично. В Здръвния виж при кой да се запишеш, но в никакъв случай не се записвай при Шишенкава  Naughty Naughty

# 9
  • Мнения: 1 671
В МД се записваш само с направление и нищо не се плаща.
За варицелата - и аз бях контактна в 13 г.с., но не се разболях. Правих си изследване във Вирусологията за антитела на варицела и всичко беше наред. Беше си само едно излишно притеснение.

# 10
  • Мнения: 1 925
Вив Вита е 390 лв. ЖК-то и доколкото знам работят със ЗК и може да отидеш с направление.  Peace

# 11
  • Мнения: 545
Аз раждах в Тина Киркова, там ми следиха и бременността. Отиваш с направление от личния лекар. Може да платиш за абонамент - мисля, че беше 200 лв, но може и да не плащаш - тогава прегледите и изследванията, които не се поемат по касата, се заплащат на регистратурата. Аз не бях с абонамент. Затова си плащах всеки видеозон, защото по каса се полагат само два. Други изследвания като фетална ехокардиография и БХС по принцип не се правят в Тина Киркова, така че лекарят те изпраща и ти си ги плащаш в съответните болиници. Кръв и урина ти се полагат по каса, така че за тях не съм плащала. Освен гореизброентие, не се сещам нещо друго да са ми правили. По каса общо взето ти се полагат два видеозона, кръв и урина и това е.
За варицелата - не знам. Най-добре питай лекар, вместо да се чудиш и да се стряскаш. Принципно всяко заразно заболяване е опасно за бременна жена, особено в началото на бременността, когато се формират органите на детето.

Общи условия

Активация на акаунт