Кофти алергия

  • 463
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Здравейте скъпи женички:) !!!
Искам да ви предупредя, да ви помоля да внимавате какви  козметични продукти купувате и ползвате по-време на бременността си.
Към средата на бременността ми, въпреки че бях се мазала обилно с Mustela ми излязоха стрий .Тогава реших да сменя продукта с нещо по-скъпо и уж по ефикасно.Та си купих Galenic. Мазах се около седмица и половина с него и изведнъж о майко мила.Такава алергия получих, такъв обрив, че сега ми идва да се гръмна дето смених марката.Не знам дали Galenic-a  е скапан или моята кожа е проявила алергия поради чувствителност към някоя от съставките. Толкова ми е зле коремчето и така ме сърби, че изобщо не ми пука сега за стрийте. Мазах се с алергозан, после с Лоринден , но за съжаление  не минава и съм много притеснена.Тия дни ми предстои секцио и ми е още по-кофти.Обрива не толкова ниско по-скоро е около пъпа в радиус от 6/7см. т.е има чисто място където да се реже, но все пак се притеснявам. Лекаря, който ще ме оперира каза , че не е толкова страшно. Лошото е че не ми минават, вече ги влача тия пъпки повече от седмица Sad
Дали някоя от вас е получавала подобна алергия и евентуално с какво се е лекувала.
Стискам си палци да не стане някоя беля въпреки обясненията на лекарите, че не толкова страшно

# 1
  • София
  • Мнения: 2 217
За страшно, не е страшно - това е алергична реакция, не някакъв заразен дерматит. Ходи ли на кожен?  Не носи дрехи от изкуствени материи, които да се допират директно до кожата на корема. Само памук. Посъветвай се с лекар за друго мазило или някакъв спирт - лавандуловия много бързо отстранява сърбежи и пъпките завяхват.  bouquet

# 2
  • Мнения: 255
Докато се наканя да отида на лекар за пъпките и то време не остана.Ама наистина не остана(понеделник) .Нося само памучни дрехи щото сега са ми най-удобни, но и те ме дразнят:(. Сега е вече почти вечер и кофтито е,че вечер сърбежа като че ли се убостря и проявявам истинска воля да не се разчеша Embarassed.Лекаря който ще ме изражда каза да се мажа само с lorinden C.За спирт нищо не спомена Sad

# 3
  • Мнения: 255
Много ми се искаше да събера още мнения  Sad,но явно май на никоя друга не и се е случвало подобно нещо(слава Богу)

# 4
  • Мнения: 2 677
Последните две седмици от бременността си прекарах по този начин. Никога не съм предполагала, че може да съществува такъв сърбеж! Нощем съм се будела от това, че се чешам и съм стигала до рев! Не мисля, че е от крема и марката. Това е реакция на самата кожа към промените, които настъпват и в нея - стрии, опъване.
Мажех се с тонове Бочко. Единствено той притъпяваше сърбежа. Но, повярвай ми, веднага щом родих, всичко изчезна като с магическа пръчица. А като чета, на теб малко ти остава. Тъй че стискай зъби още малко и успех!

# 5
  • Мнения: 255
Последните две седмици от бременността си прекарах по този начин. Никога не съм предполагала, че може да съществува такъв сърбеж! Нощем съм се будела от това, че се чешам и съм стигала до рев! Не мисля, че е от крема и марката. Това е реакция на самата кожа към промените, които настъпват и в нея - стрии, опъване.
Мажех се с тонове Бочко. Единствено той притъпяваше сърбежа. Но, повярвай ми, веднага щом родих, всичко изчезна като с магическа пръчица. А като чета, на теб малко ти остава. Тъй че стискай зъби още малко и успех!


Благодаря!!!

Общи условия

Активация на акаунт