Питане за някои по-екзотични храни

  • 1 194
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
Имам следното питане - у дома сме върли консуматори с татето на по-екзотични сирена-гауда, бри, камамбер, рокфор. Станиславски често им налита, но аз не разрешавам.....нали имаше там нещо за меките сирена, че били опасни....та....вие давате ли на дребовците? Embarassed
Освен това и друго се сетих-филе от сьомга мога ли да давам? Имам предвид това, пушеното, дето е във вакуумирани опаковки?
И въобще-какво от по-екзотичните неща давате/не давате на дребовците?

# 1
  • Мнения: 1 353
Аз съм давала до момента от сирената само пушено и ементал.Не знам дали е правилно,но това съм позволявала. Wink

# 2
  • Мнения: 393
Давам на моя 15-месечен юнак да пробва. Педиатъра не забранява. Малкия си хапва пъстърва от около 6-месечен ( с разрешение на педиатъра). То тука почти всички пюрета #1 (за бебета над 4 месеца) са твърде екзотични (има и с традиционното агнешко #1).

# 3
  • Мнения: 27 524
Не давам. Може без мухъла на брито и подобните, тогава с аок, но тези сирена са ужасяващо мазни и тежки, просто е ненужно.
Пушеното е вредно. Много вредно. Всякакво пушено. Категорично не давам!
Май никакви екзотики не му давам, просто не виждам смисъл при наличието на хиляди други варианти.

# 4
  • Мнения: 5 370
Не давам. Може без мухъла на брито и подобните, тогава с аок, но тези сирена са ужасяващо мазни и тежки, просто е ненужно.
Пушеното е вредно. Много вредно. Всякакво пушено. Категорично не давам!
Май никакви екзотики не му давам, просто не виждам смисъл при наличието на хиляди други варианти.
Да бе.то за вариантите ми е ясно, аз се чудех, понеже е момченце, все пак, разбираш, нали?
За пушеното-ок, няма да давам и филе. Peace

# 5
  • Мнения: 27 524
А, това с момченцето не са ли просто приказки?  Thinking Тип бабини деветини?  newsm78

Ами? гледайте да не ги ядете пред него или ако се задоволява с малко, да хапне. 

# 6
  • София
  • Мнения: 5 605
А, това с момченцето не са ли просто приказки?  Thinking Тип бабини деветини?  newsm78

Ами? гледайте да не ги ядете пред него или ако се задоволява с малко, да хапне. 
Peace

# 7
  • Мнения: 5 362
Май никакви екзотики не му давам, просто не виждам смисъл при наличието на хиляди други варианти.
И аз съм така.Подкрепям Peace

понеже е момченце, все пак

Вярва ли още някой на подобни неща...?!? newsm78
Ами ние с момиченцата какво да правим?Пак дискриминация бе значи! Joy

# 8
  • Мнения: 5 370
Ха така ся, и в дискриминация ме обвинихте! hahaha
Просто съм останала с впечатление, че на момченцата някакси просто по им се прищява, може и да греша.

# 9
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз не смятам, че тези сирена са някаква екзотика Thinking В къщи хапваме от тях доволно често, когато Дани прояви интерес му давам, вече си има любими видове и си ти яде с кеф

# 10
  • Мнения: 5 362
Не,не грешиш.
Ама това,че на малките момченца всичко им е разрешено да си опитат,щото щяло нам си кво да им стане-не го вярвам.
Виж ако е голям мъж,и нещо да му стане...съгласна съм.Ама не от гауда де.. Wink
Спирам,че тез неща не са за тази част от форума Laughing
А,че се сетих и за един случай,последно вече.Една вечер пека кебапчета на терасата и комшийката над нас идва и ми вика "Ще извиняваш,ама може ли едно кебапче,че на Божко(3,5 год.) да не му стане нещо" и ми се подхихилква от типа "знаеш как е". Е направо щях да падна от  Joy Ама трябваше да не й давам,че да видя аджеба на Божко какво щеше да му "стане"   hahaha Joy

# 11
  • София
  • Мнения: 7 033
Давала съм кашкавал Гауда, синьо сирене, пушена риба, просто като ни гледа е искал да опита, прояви интерес само към кашкавала. Известно време хапваше всеки ден по няколко парченца и му мина мерака.

# 12
  • Мнения: 4 668
Имам едни познати на които 3 - годишната им дъщеря се прехранва основно със синъо сирене и луканка  Rolling Eyes Но ... си е много добре детето  Grinning
В къщи също сме почитатели на подобен род храни , но за щастие на Мартин не му харесват .
Само ементал хапва понякога и то само колкото за идеята .
Все пак не мисля , че нещо ще му стане от тях , но наистина са доволно тежки - просто да не прекалява !

# 13
  • Мнения: 55
По принцип, пушените храни са вредни за възрастните, защото съдържат канцерогенни вещества, а си предстви да ги даваш на малко дете или на бебе. Не ти го препоръчвам Stop

# 14
  • Мнения: 2 039
Добре де,за пушената риба разбирам,за сирената с плесен-също.Но няма абсолютно никаква причина детето да не хапва Ементал,Маасдам,Гауда,Бейбибел.Те са си просто едни вкусни жълти сирена,какво вредно им има  newsm78 Thinking Дали ще яде кашкавал или от тях,все същото  Peace

Общи условия

Активация на акаунт