Мравките - как да се отърва?

  • 22 722
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 418
Давайте идеи за място където се държат хранителни продукти!Нещо ефикасно и безвредно за деца.

# 1
  • Мнения: 216
В Хладилник!!!!!!!!!! Не бе сериозно намажи мястото откадето идват( проследи им пъте4ката ) с олио- така съм 4увала 4е става пък и е безвредно, а ина4е нищо сладко навън Peace

# 2
  • Мнения: 30
Чувала съм, че се ръси сол по пътечките им, но не знам дали действа. Дано се отървеш бързо от тях.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 345
Сол  оцет по праговете на врати  от където влизат изпитано е защото ми писна от този райд

# 4
  • Мнения: 1 453
И ние имаме този проблем и ще се запиша да следя  темичката. Поръсвали сме със сол, но при нас излизат зад кухненските шкафове, а солта   се втечнява и може да предизвика мухъл. Поне при нас е така  Thinking

# 5
  • Мнения: 4 511
Ох, не ми говорете за мравки! Stop Никакъв оцет, сол, олио и тем подобни - на "твърди" отрови сме и пак не помага... Имаме временен и локален успех, но все отнякъде излизат. Аман от тази твар! Ще следя и аз.

# 6
  • Мнения: 216
 Да бе ние с тези съвети най-много на салата да си ги направите Joy Joy Joy, и някоя оцеляла да ходи да каже на другите та да не идват, съжелявам 4е така ама да ви поразвеселя малко Peace

# 7
  • Мнения: 418
 И при мен проблема е зад кухненските шкафове.Всичко съм качила възможно по- нависоко.Имало някакви къщички за мравки само трябва да разбера откъде да се сдобия с такава.

# 8
  • Мнения: 13 512
Да използвам  темата пък да попитам- от молците в кухнята как да се отърва? Нерде кухня, нерде молци- ааз си мислех,че само по гардеробите ходят. Изчистени са всички рафтове, няма отворени пакети храни...идеяя нямам откъде се вземат и за какво се борят, ама край нямат!

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Използвах някои от методите написани в предишна такава тема,
няма ефект.

# 10
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
За съжаления наистина борбата с мравките има само временен ефект.
Да използвам  темата пък да попитам- от молците в кухнята как да се отърва? Нерде кухня, нерде молци- ааз си мислех,че само по гардеробите ходят. Изчистени са всички рафтове, няма отворени пакети храни...идеяя нямам откъде се вземат и за какво се борят, ама край нямат!
За молците и аз съм имала- единия път се бяха развъдили от една пуклива царевица, втория път от езни забравен в шкафа сурови ядки. Като открих източника и го изхвърлих изчезнаха. Виж за някави такива храни.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Да използвам  темата пък да попитам- от молците в кухнята как да се отърва? Нерде кухня, нерде молци- ааз си мислех,че само по гардеробите ходят. Изчистени са всички рафтове, няма отворени пакети храни...идеяя нямам откъде се вземат и за какво се борят, ама край нямат!

И аз имах такъв проблем в кухнята Rolling Eyes. Реших го с едни лавандулови...не знам какво е точно, такива тънички като картон неща, които взех от Пикадили/пише си на тях, че са за молци/. Всичките изчезнаха още на следващия ден Peace!

# 12
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 833
Вземи си 'Демор'. Наръси по ъглите, по пода, между мебелите.. където се събират най-често... Аз така оправих този проблем (една приятелка ми препоръча препарата)

# 13
Някъде бях чела, че миризмата на дафиновия лист гони мравките. Не съм го пробвала, но мама е пробвала с канела. В малки съдчета поставя в шкафовете канела. Бяха изчезнали гадините! Grinning

# 14
  • Мнения: 3 537
Един тебешир продават по аптеките.Пресичаш им пътечките с него.

Общи условия

Активация на акаунт