Комари,кърлежи,оси,пчели,бълхи...

  • 24 118
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 728
Здравейте мами!
Искам да ви попитам мажете ли децата си с някакви кремове или спейчета против тези твари?
И ако ги мажете-какви са те?
Много ме е страх от такива,да не полазят малкия и се допитах до педката,но тя каза,че бил малък(1г.5м.) за каквито и да било мазила!Да избягвал тревите,да е чорапки и дълго панталонче.... Thinking
С чорапки да,но в тия жеги "дълго панталонче".... newsm78
Как мога да го предпазя от такива гадини??? Tired
Моля ви споделете вашия опит! Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 2 671
Като го водих при баба ми миналото лято пръсках със спрей против бълхи - Занзарин, става и за бебета, струва към 8  лв. Ама това - направо не знам, както пипа всичко и ръцете са му все в устата...

# 2
  • софия
  • Мнения: 555
На Чико има специално за предпазване  от ухапване за бебета Zanza No.

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Миналата година пръсках и малката и големия с OFF, но то май беше за комари, не знам дали е и за кърлежи. След няколко часа ни предстои излет в гората, та ще следя темата, ако някой се включи.
Чувала съм и че има мокри кърпички против кърлежи, някой да знае? Rolling Eyes

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Лосиона на  OFF е комбиниран срещу комари и кърлежи. Използвам го за цялото семейство вече няколко години.

# 5
  • Мнения: 27 524
Ммм, да, и аз купих две страхотно ефикасни мазила и спрей, но на тях изрично е написано да не се прилагат върху деца под 3 годинки. Явно има основание за това, така че педиатърката ти има право. Тук в Брюксел такива твари няма, но като се приберем за цяло лято ще се чудя и аз какво да правя  Confused

# 6
  • Мнения: X
Ох и на мен това ми е последната фобия! ooooh!
Синът ми постоянно иска да ходи с баща си за риба на реката или на някой язовир.А на мен тръпки ме побиват,като се сетя колко много кърлежи,змии и всякакви гадини има в моментта.И му говоря и го плаша,само и само да се откаже на този етап,ама не... Mr. GreenРибарче е и това си е Tired

# 7
  • Мнения: 1 734
като се замисля  newsm78 ина мен ще ми тряббва подобно чудо, но чак като излезнем в отпуска. За  сега не мисля, че има някаква опасност да го ухапе нещо като играе в градинките например.
Може би чорапите и дългия панталон са си важни като става въпрос за излет сред природата

# 8
  • Мнения: 2 722
Ще следя с интерес, защото малкия е като примамка за комарите, а педиатрите казват да не се маже.
Баткото го мажех миналото лято с Алутан кидз - помага.

# 9
  • Мнения: 503
Против комари ползвах Аутан, но ми се иска да взема нещо комбинирано. Мъжа ми вече го нападна един кърлеж. Не искам това да се случи и на децата. Този ОFF за над каква възраст е?

# 10
  • Мнения: 3 880
Против комари ползвах Аутан, но ми се иска да взема нещо комбинирано. Мъжа ми вече го нападна един кърлеж. Не искам това да се случи и на децата. Този ОFF за над каква възраст е?

На сайта на Аутан пише, че всички техни продукти предлагат защита срещу кърлежи (до 4 часа) и срещу комари (до 8 часа). Подходящи са от 2 години нагоре.

# 11
  • Мнения: 293
Това което аз купих е Цанцарин Био лосион против кърлежи-много се колебах между него и Аутана, но взех Цанцарин защото на него пише, че е подходящ за кърмачета и малки деца.
Защитава от кърлежи до 6ч. след нанасяне и от комари до 5ч.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Пробвайте Аутан-много е ефикасен

# 13
  • Мнения: 503
Biba Sparrow, благодаря! То пишело на опаковката, ама кой да се взира да чете.

# 14
  • Мнения: 335
Днес взех лосион на OFF,на него пише че е за деца и възрастни.Предпазва от комари и други досадни насекоми.Първо напръсках себе си  Laughing ,мирише приятно,дано и детето го понесе  Rolling Eyes
http://www.scjohnsonwax.bg/bg/product.php?cat=c5&product=p8

Общи условия

Активация на акаунт