? за изваряването на шишета и биберони

  • 18 683
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 111
От както се е родил малкия изварявам за по 10-ина минути шишетата и бибите...Преди бях по-редовна,после започнах през 2 дни...
Интересувам се има ли друг начин - да се мият шишетата с нещо или да се запарват с гореща вода някак newsm78
При изваряването се съсипват скъпите шишета от чешмяната вода... Confused

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Темата май не е за тук newsm78
Мила съм шишета с веро и гореща вода,но основно ползвах стерилизатор PeaceСтудена стерилизация също е добър вариант!

# 2
  • Мнения: 8 917
Използвах стерилизатор за микровълнова Peace

# 3
  • Мнения: 851
Спорд мен поне до четвъртия месец  трябва редовно да ги изваряваш, а после може да започнеш само да ги попарваш. Аз сега имам кана и в нея всеки ден изварявам вода за малката. Тя само кипва силно и спира. Изпарвам шишето и после наливам преварената вода и оставям да се изстуди. Но това почнах да го правя чак като стана на 5 месеца.

# 4
  • Мнения: 1 111
Най лесно е с хапчета "Amuchina"/продават ги в почти всички детски магазини/.Разтваряш го във вода и слагаш шишетата,след което изплакваш с чиста вода.Много лесно и практично според мен.

# 5
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Най лесно е с хапчета "Amuchina"/продават ги в почти всички детски магазини/.Разтваряш го във вода и слагаш шишетата,след което изплакваш с чиста вода.Много лесно и практично според мен.
Или просто се оставя водата да изсъхне, а м/у временно хлорта се изпарява.

# 6
  • Мнения: 679
Не знам как ще ви се стори, но мен ме посъветваха /лекар!/ да не изварявам шишетата, а да ги попарвам с гореща вода от чешмата. Нямало нужда от изваряване, топлата вода била достатъчна...  На мен ми се стори странно, но реших да опитам. В родилното водата и без това беше хладка и нямаше как да ги изварявам, а после вкъщи ги попарвах на чешмата. Не сме имали проблеми. По-нататък ми препоръчаха разтвор на Amuchina. В него съм стерилизирала понякога шишета,биберони и др.

# 7
  • Мнения: 2 467
Интересувам се има ли друг начин - да се мият шишетата с нещо или да се запарват с гореща вода някак newsm78

Има таблетки за стерилизиране, стерилизатор за микровълнова и електрически стерилизатор.

Лично аз ползвах ел. стерилизатор. Най-удобен и лесен за ползване.

# 8
  • Мнения: 535
Мисля, че темата наистина не е за тук. Аз изварявах, доколкото имаше какво да се изварява, разбира се Simple Smile Имахме 1-2 биби и две- три шишета с вода, която сменях денем, но така и не се пиеше. Та... това изварявах Laughing

# 9
  • Мнения: 344
аз й изварявам шишетата от сок; вода и мляко.Също така и бибероните.

# 10
  • Мнения: 4 451
Ползвах стерилизатор за МВ Авент и много бях доволна, но не ги стерилизирах всеки ден. Измивах ги с четка и бебешки шампоан и после ги изплаквах с гореща вода от чешмата.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
А натрупаните варовикови отлагания от чешмяната вода (предполагам са ти побелели шишетата) можеш да се опиташ да измиеш като ги накиснеш в оцет и вода (повечко оцет) или лимонтузу и вода.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Ползвай студена стерилизация или стерилизатор за микроволнова. Аз имах последния, но почти не ми влезе в употреба, тъй като заради кърменето не ползвахме шишета   bouquet

# 13
  • Мнения: 3 205
И аз ще те насоча към студената стерилизация  Peace Аз ползвах течността на Чико, но тъй като стерилизирах само 2 биби, даже не успях да я използвам цялата и я подарих, когато Иво стана на 8 месеца.
Хубавото на тази течност е, че след като приготвиш разтвора, можеш да го ползваш определен период от време - не помня колко часа, но така можеш да си стерилизираш шишетата в един и същ разтвор няколко пъти дневно. Първо ги измиваш с препарат, после накисваш в разтвора, където стоят половин час. Не се появяват варовикови налепи. Този вид стерилизация можеш да ползваш и за играчките в началото.
Аз лично си плакнех бибите с преварена охладена вода след стерилизация.

# 14
  • София
  • Мнения: 191
Бебче на 1 месец с толкова шишета и биберони....май не е кърмаче.
Изобщо каква е връзката с кърменето  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт