Комоциото,средна телесна ли е?

  • 4 431
  • 4
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 326
Според разпоредбата на чл. 129 ал.2 НК -  Телесната повреда е средна, ако е причинено: трайно отслабване на зрението или слуха; трайно затрудняване на речта, на движението на крайниците, снагата или врата, на функциите на половите органи без причиняване на детеродна неспособност; счупване на челюст или избиване на зъби, без които се затруднява дъвченето или говоренето; обезобразяване на лицето или на други части от тялото; постоянно разстройство на здравето, неопасно за живота, или разстройство на здравето, временно опасно за живота; наранявания, които проникват в черепната, гръдната и коремната кухина.
Ако има съдебно-медицинско удостоверение напр. и в него е описано, че има сътресение на мозъка /протекло като комоцио/,счупен зъб,загуба на памет,натъртвания и охлузвания по главата това е т.нар. комбинирана средна телесна повреда -  разстройство временно опасно за живота.
Държа да кажа обаче, че правната квалификация за вида на телесната повреда зависи много от вещото лице и как той ще отрази нараняванията в заключението си. Ако имаш въпроси - питай...

# 2
  • Мнения: 261
ЗДРАВЕЙТЕ,ОТНОВО
МНОГО БЛАГОДАРЯ ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИЯТ ОТГОВОР
ПОСТАВИХ ГО, ЗАЩОТО  НА ЕДИН СЛУЖЕБЕН БАНКЕТ В КРАЯ НА ГОДИНАТА КОЛЕГА НАБИ ДРУГ НАШ КОЛЕГА
ДО ДЕЛО НЕ СЕ ДОСТИГНА,ЗАЩОТО  В МОМЕНТА СЕ ВОДЯТ ПРЕГОВОРИ ЗА МАТЕРИАЛНО ОБЕЩЕТЕНИЕ
НАБИТИЯТ КОЛЕГА ИМА ДОКУМЕНТ ОТ БЪРЗА ПОМОЩ,ОТ ЛЕКАРЯТ ПО СЪДЕБНА МЕДИЦИНА,ОТ ХИРУРГ И ПСИХИАТЪР.
ПОЛЗВАЛ Е БОЛНИЧНИ ОБЩО 40 ДНИ ОТ ХИРУРГ С ДИАГНОЗА КОМОЦИО И ТВЪРДИ, ЧЕ МУ Е ПРИЧИНЕНА СЛЕДНА ТЕЛЕСНА ПОВРЕДА  И ИСКА 1000ЛВ. ОБЕЩЕТЕНИЕ
И ДВАМАТА КОЛЕГИ СА НИ БЛИЗКИ,СТАНА ГОЛЯМО НЕДОРАЗУМЕНИЕ ТОГАВА И ДВАМАТА СЪЖАЛЯВАТ ЗА СЛУЧИЛОТО СЕ,НО НЕ ОТСТЪПВАТ
АЗ ПОСРЕДНИЧА,С НАЙ-ДОБРИ НАМЕРЕНИЯ И НЕ ИСКАМ ДА ОЩЕТЯ НИТО ЕДНАТА НИТО ДРУГАТА СТРАНА
ТА АКО Е СРЕДНА ТЕЛЕСНА 1000ЛВ МОЖЕ БИ Е ДОБРЕ,НО АКО НЕ Е МАЙ СА СИ МНОГО ПАРИЧКИ

# 3
  • Мнения: 4 138
хич не са много. който бие, да си плаща. а ако го беше убил без да иска. така следващия път ще се замисли дали да налита на бой. не винаги нещата завършват така добре.

# 4
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Аз не бих посредничила в такава ситуация, защото все един недоволен ще има и аз ще съм виновна накрая! Но това е само мое мнение... А щом могат да се бият, могат и сами да се съдят и да посредничат адвокатите им  Peace
Та на въпроса - изобщо не са много - 40 дена болничен си е загубена заплата и малко ( е пак зависи как се осигурява - но все пак 80% не е 100% ако се осигурява на реална заплата )плюс разходите в болницата ... плюс чувството, че си набит и това, че трябва да лежиш ( ако някой ги брои)

Общи условия

Активация на акаунт