ДО МАМИТЕ ВЪВ ФРАНЦИЯ

  • 607
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 914
Здравейте скъпи мами
Обръщам се към вас с една молба
Живея в Мароко Имам 3 дъщери на 12год,на 8 год,и на почти 7 год Имам и едно болничко момченце на 2 год и 9 мес с диагноза Бъбречна недостатъчност През миналата година бяхме в Hopital Necker PARIS 15 Pr Patrick NIAUDET Servis de Nefhrologie Infantile  Беше ни изпратила тукашната лекарка Направихме изследвания,получихме рецепти и лекарства Всичко бе стабилно ,щяхме да дойдем на преглед през лятото,когато каките излязат във ваканцияНО НЕЩАТА ИЗБЪРЗАХА Анализите се влошиха Лекарката ни тук иска да прави перитониална диализа и след това да ни изпрати на трансплонтация за да дадем бъбрек на сина ми Имаме помощ от тукашното здравно осигуряване на една трета от операцията Необходими са ни още средства Не мога да постъпя в помощна компания в Бг ,защото детето не е зарегистрирано като болно ,въпреки че сме с Бг паспорт Ако някой може да ми помогне към кого да се обърна за помощ какви организации,и всичко що се отнася до този проблем За съжаление не зная добре френския ,макар че владея руски арабски малко немски и английски Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 664
Ох, не знам какво да те посъветвам..тук здравната каса плаща трансплантациите. Дано някой знае френски фондации, които биха ви помогнали! Не можете ли да се обърнете към благотворителни фондации или асоциации в Мароко или там да направите кампания за набиране на средства? За България нямам представа как може да стане, щом не живеете там, защо не питаш в Клюкарника, там пишат много хора, може да дадат някоя идея?
Иначе ако имате нещо за превод на френски или пък на място, няма проблем, аз не живея далеч от Некер.

# 2
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 630
Това е сайтът на Френската федерация за хора с бъбречна недостатъчност. Не видях обаче, опция за превод на английски, май целият сайт е на френски. Но може да опитате да им пишете и да видите какво ще ви отговорят.
За набирането на средства, може би най-добре е да опитате в Мароко, или някоя тамошна асоциация, особено ако ти или съпругът ти сте марокански граждани.

# 3
Zachto ne se oburnech do Médecins sans frontières, tova e svetovna organizatzia i suchtestvat v mnogo durjavi, vkluchaya i v Bg. No mislia che ako namerich hora ot tiah tuk vav France,  mogat nai-malko da ti dadat informazia kade da se oburnech za pomocht. Te poznavat i administrativno kak stoyat mnogo nechta.

# 4
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Някои от мургавите ни събратя, които се нуждаят от операция идват във Франция, остават 3 месеца и след това водейки се нелегални, полу4ават номер от Секюрите Сосиал(Здравната каса) и се оперират безплатно тук. Знам 4е изглежда нелоги4но, но е така-легален ли си си плащаш, а нелегален - гратис  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 811
Някои от мургавите ни събратя, които се нуждаят от операция идват във Франция, остават 3 месеца и след това водейки се нелегални, полу4ават номер от Секюрите Сосиал(Здравната каса) и се оперират безплатно тук. Знам 4е изглежда нелоги4но, но е така-легален ли си си плащаш, а нелегален - гратис  Rolling Eyes
Това каква връзка има с питането на жената?  newsm78
За кои мургави събратя става въпрос...на наште цигани или за мароканците? newsm78 Изобщо защо си правиш труда да пишеш?Караш я да дойде като нелегална ли,за да не плаща  Shocked.Жената ти казва,4е и е спешно ти и обясняваш как идвали да стоят по 3 месеца и про4ие...

Извинявам се,4е оспамих  Embarassed

# 6
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Някои от мургавите ни събратя, които се нуждаят от операция идват във Франция, остават 3 месеца и след това водейки се нелегални, полу4ават номер от Секюрите Сосиал(Здравната каса) и се оперират безплатно тук. Знам 4е изглежда нелоги4но, но е така-легален ли си си плащаш, а нелегален - гратис  Rolling Eyes
Това каква връзка има с питането на жената?  newsm78
За кои мургави събратя става въпрос...на наште цигани или за мароканците? newsm78 Изобщо защо си правиш труда да пишеш?Караш я да дойде като нелегална ли,за да не плаща  Shocked.Жената ти казва,4е и е спешно ти и обясняваш как идвали да стоят по 3 месеца и про4ие...

Извинявам се,4е оспамих  Embarassed

Естествено 4е има връзка-жената пита за операция във Франция и аз казах как, кога и при какви условия 4ужденците се оперират безплатно. И естествено 4е става въпрос за нашите цигани, не виждам какво общо имат мароканците.

# 7
  • Мнения: 90
Навремето работих за кратко време като преводач в една нестопанска организация - Medecins du Monde. Имат бюра в почти всички големи френски градове и точно както Щрумпфи казва  предоставят права за безплатна мед.помощ. Помня, че се чакаше, май беше до 1 месец след като отидеш да си подадеш документите при тях и ти направят досие. Medecins sans frontieres действат също като тях. Предоставят услуги на хора в нужда и с малко или никакви фин.възможности - социално слаби, бежанци и т.н. (така, че не е само за нелегални, виждала съм и *9французи да ходят в бюрата им). Имат изградена доста добра информационна мрежа по отношение на медицинско-административни въпроси.
Бихте могли да им обясните проблема и те еветуално да ви дадат идея какво може да се направи. Те осигуряват и преводачи общо- взето с всякакви езици, би трябвало да има и с арабски, а за английски и руски е сигурно.

# 8
  • Мнения: 914
Здравейте мили мами
Много ви благодаря ,че се отзовахте бързо на моята молба Довечера ,кото си дойде таткото от работа ще напишем ,той на френски ,аз на български Той работи като държавен инжинер и затова здравното осигуряване му отпусна помощ,има и тук фондации за помощ ,като например тази на краля ,но помагат предимно на безработни или нископлатени хора През миналата година когато ходихме на преглед бяхме на свои разноски,даже си продадохме колата ,но това не е важно  Дано някой да ни помогне и да съберем необходимите средства Много ви благодаря,че се отзовахте Ще пиша пак Благодаря и на Forum.BG-Mamma   

Общи условия

Активация на акаунт