Светофар или пешеходна пътека?

  • 710
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 227
Живеем на булевард,  точно пред нашия блок, за нещастие, пътят е прав и с добра видимост (разбирайте скоростта е между 80 и 110 км./ч.), а най - близкия светофар е на километър, познайте какво приключение е пресичането. Вчера се опитвахме с детето да пресечем в продължение на 6 минути ... Онзи ден, понеже аз карам с 50 км./ч (нарочно) и спирам на съседите пешеходци, един чичо (на възраст около 60 г,  ама явно с буйна кръв  #2gunfire) слезе да ме пребива, че съм го бавила ...

Приключвам с това, че само за 2 месеца, бяха блъснати пешеходец (на 200 метра от нашия вход) и моторист (точно пред входа).

Та, въпросът ми е, някой знае ли къде, към кого и как да се обърна, за да помоля за светофар (точно срещу блока ни има Т образно кръстовище, което си плаче за светофар) или поне пешаходна пътека? Да сигнализирам някоя медия и  да помоля за съдействие? Всякакви идеи ще ми бъдат от полза.  Благодаря!

# 1
  • Мнения: 27 524
Доколкото си спомням в общината се пускаха преди подобни запитвания и ние ги препращахме в Столичната Община. Но може сега да са променили реда. Попитай в общината, акоти е близо, ако не вземи от 144 телефон на деловодството в Столичната Община и попитай приемат ли молба за това и ако кажат да ще ти кажа как да я напишеш и може направо там да я подадеш, става по-бързо.  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 1 227
Блонди, благодаря  Simple Smile

Точно така ставало, току що се обадих. Днес ще напиша молбата, а утре ще я занеса, дано не я изхвърлят в боклука ...

# 3
  • София
  • Мнения: 4 865
Не си ли гледала един репортаж, в който една баба се оплака на ББ, че няма пешеходна пътека? Той се обърна и каза: "Иване, да се нарисува още тая вечер една пешеходна пътека тука"
Вземи входящ номер на молбата.

# 4
  • Мнения: 27 524
Днес ще напиша молбата, а утре ще я занеса, дано не я изхвърлят в боклука ...

Няма, не правят така, до един месец са длъжни да ти пратят писмен отговор. Ако не, ти с входящия номер (винаги дават) пак в деловодството питаш къде ти е молбата и има примено време, в което можеш да влезеш да разговаряш. Но мисля, че ще ти отговорят.
Би било хубаво, ако още не си я занесла, да попиташ съседите ви, дали не искат и те и да се подпишат под молбата, така става от повече хора и е по-вероятно да има успех.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 227
Янита, на ББ му нямам координатите  Simple Smile

Блонди, аз мисля да събера подписи от всички входове (4 на брой).
Днес пиша, като събера подписите, подавам.
То така или иначе не съм само аз инициатора ...

Общи условия

Активация на акаунт