Детска аптечка

  • 4 459
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 186
Какво съдържа аптечката на вашите деца- домашната и когато пътувате?
Интересува ме още дали има нещо, което предпазва от ужилване от пчели, оси и др.? Бяха ми споменали за някакъв мехлем, но не мога да се сетя за името.

# 1
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Миналата година малката беше на 1 год. и съдържаше това:
Панадол, Вомакур (против повръщане), Зиртек (антиалергично, такова имах), антибиотична пудра за рани, лейкопласт, лосиона Офф (срещу комари), Хаксалгин (не съм го ползвала, но винаги го имам, срещу много висока температура, за всеки случей), Инфлуцид (хомеопатично за настинки).
Ами това е. Обикновено ходим на Албена или на Дружба, а там има аптеки, за това нося само най-необходимото.
Миналата година и на двете, от трите морета беше след прекаран вирус. На едното носих и черните капки, но не и слагах, разчитах на морската вода.

# 2
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Нурофен,свещички Ефералган,капки за нос Виброцил и Олинт,сироп за кашлица Еуреспал или какъвто имам останал,2-3 сашета за разстройство,течен аналгин за всеки случай(досега не съм давала),шишенце кислородна вода за промиване на рани и май друго няма Thinking.Нося ги със нас на всякъде когато пътуваме.

# 3
  • Мнения: 7 186
Мисля да си ъпгрейдвам малко аптечката, че малкия расте, тича и все повече опасности дебнат Confused
На първо време се сещам за тези неща:

- превързочни материали- бинтове, марли, памук, цитопласт, лейкопласт
- дезинфектнанти- кислородна вода, спирт, риванол, Небацетин
- термометър
- антипиретици
- капки за нос
- сироп за кашлица
- Витамин С- ампули
- Дефламол
- против насекоми- Офф, Аутан, машинка на Чико
- слънцезащитен крем- Мустела примерно
- за повръщане и разстройство- Смекта, Ентерол
- противоалергични- Фенистил- капки, гел
- Урбазон, разтворител, спринцовки, игли

Нещо друго сещате ли се?

Интересува ме още дали има нещо, което предпазва от ужилване от пчели, оси и др.? Бяха ми споменали за някакъв мехлем, но не мога да се сетя за името.

Всъщност този мехлем не бил предпазващ от ужилване, а за след ужилване Crazy Някой ползвал ли е и как му е заглавието? Вероятно Фенистил се ползва в такива случаи, но може би има и нещо друго.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 610
Аз в къщи имам какво ли не,след многобройните боледувания на баткото,но за път слагам това:
-капки за нос(ксилометазолин и виброцил сега за бебо)
-капки за уши
-противотемпературно(нурофен,панадол)
-противоалергично(каквото имам)
-вентолин(случвало се е да ми правят спазми,макар и само като са болни)
-йодасепт(за дезинфекция на рани)
-Аутан стик(против ухапване от комари и кърлежи)
-Аутан спрей(за след ухапване)
-Ентерол
Май не се сещам друго.

# 5
  • Мнения: 160
а като сте отворили тази важна тема,някой знае ли продават ли се детски аптечки,в които да се пренасят тези лекарства.нещо като аптечките за кола имам предвид.вие в какво ги държите?

# 6
  • Мнения: 17 407
Lady Marmaladе, Псило баслам е гелче за след ухапване от насекоми. НЕ знам него ли имаш предвид.

# 7
  • Мнения: 7 186
Венера, мерси  bouquet Не помня дали е същото, но ще проверя в аптеките.

clio, аз държа лекарствата в пластмасови кутии от кърпички Памперс, от тези големите. Засега не ми е изпаднало нещо по подходящо Simple Smile
Иначе аптечки за кола продават в КАТ, ако ти трябва същата кутия.

# 8
  • Мнения: 160
страшна идея е това за кутията от кърпичките.не бях се сещала.мерси Hug

# 9
  • Мнения: 3 506
Домашната е доста богата, защото нищо почти не използвам от нея, а в периоди, когато съм стресирана, купувам. Добре че от време на време бабата я поопразва, иначе сигурно щеше да ми се наложи да изхвърлям лекарства в боклука.

Тази за пътуване - зависи закъде/колко/как пътуваме. При стандартни пътувания (до две седмици, с кола, в близост до населено място), в последно време я свеждам до едно шише нурофен или калпол.

# 10
  • Мнения: 1 347
Мисля да си ъпгрейдвам малко аптечката, че малкия расте, тича и все повече опасности дебнат Confused
На първо време се сещам за тези неща:

- превързочни материали- бинтове, марли, памук, цитопласт, лейкопласт
- дезинфектнанти- кислородна вода, спирт, риванол, Небацетин


Абе отдавна се сещам да питам, като чета из форумите тук - дали се интересувате от оказването на първа долекарска помощ и не смятате ли, че е важно? Лично аз го намирам за изключително важно, а в България все още обучението на населението е на страшно ниско ниво (извинявам се, ако сред майките тук не е така!). Чудила съм се как се взима бавачка, която не е минала СЕРИОЗНО обучение, или пък как се оставя детето на баби и дядовци за повече от няколко часа, ако тях не ги бива в това? Много ще се радвам да чуя какво е отношението ви! И се извинявам, ако разводнявам темата, но ми се стори подходяща най-после да задам въпроса си   bouquet

# 11
  • Сливен
  • Мнения: 197
Моето момченце е още малко и не сам мислила какво трябва да има в аптечката му. Simple SmileНо ми дадохте идеи за  това което трябва да приготвя.Мисля чак когато проходи тогава да я приготвя. Thinking

# 12
  • Мнения: 1 347
Защо да е малко? И на  най-малкото бебе, за съжаление, може да му се случи да падне, да го ужили нещо, да вдигне 40 градуса... Лично на мен ми се се струва, че е важно  не да си мислим "дано не се случва", а да сме уверени, че знаем как и има с какво да му помогнем, ако все пак се случи.
Ние например сме приготвили и спешна чанта за бебето с дрешки и храна в случай на земетресение, например. За възрастните е лесно да оцелеят доста време и в лоши условия, но за едно бебе може да се окаже невъзможно.
Поздрави на всички!!!   bouquet

# 13
  • Мнения: 8 505
Всъщност този мехлем не бил предпазващ от ужилване, а за след ужилване Crazy Някой ползвал ли е и как му е заглавието? Вероятно Фенистил се ползва в такива случаи, но може би има и нещо друго.

Псило-балсам ползвах миналото лято,мазах след две ухапвания от оси.Този е на Stada.Не ми харесва това,че важи 4 седмици след отваряне на тубата,т.е. не може да изкара и едно лято,а го изхвърлям почти пълен.Сигурна съм,че имаше поне още една алтернатива-ще проверя в аптеките и ако е с по-добър срок след отваряне,ще взема нея за това лято.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 546
Това за ужилването от насекoмо ми е много полезно. Бих си купила тази година задължително. И без това вече шета толкова много и навсякъде.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт