Как да давам капките против колики САБ?!?!?

  • 759
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 274
Пиша тук, защото бебо е само на кърма, т.е. не мога да сложа капките във водата или  в чая...Та вие как процедирате:
 - слагате капките в изцедено количество кърма и го давате с лъжичка;
- давате капките директно с лъжичка;
 - колко пъти дневно ги давате?!?!?
От това упътване не ми стана ясно  Embarassed

# 1
  • Мнения: 7 837
Давам ги директно с лъжичка, без да ги смесвам в нещо.
Аз ги давам в периода, когато има колики, а при Самуил са вечер и през нощта.

# 2
  • Мнения: 1 320
Давах ги с лъжичка преди хранене 2-3 пъти на ден / предимно вечер  18, 20, 22,24  часа / в зависимост от това колко и кога е нервен. Тогава го кърмех през 2 часа. Изпили сме 1 шише и ги спрях, то и коликите му спряха. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 7 430
Аз ги давах на всяко хранене, понеже коликите му бяха по-силни т.е. през 3 часа, с лъжичка преди или по време на ядене.

Дано на мушмурока ти минат по-бързо Wink

# 4
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Габи изпи 7 шишенца и после минахме на Еспумизал /от него 4 ш./. Давам и ги в лъжичка преди всяко хранене. Казаха ми, че може да се получат усложнения от педозиране и почнахме да даваме само преди последните две хранения /18-19 и 21-22 часа/.
Ако даваш Вигантол разликата между двете трябва да 5-10 минути.

# 5
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Давала съм ги по 10-12 капки преди всяко хранене, когато коликите са силни, но не повече от два - три дни и след това ги намалях до три приема - на последните три хранениея преди лягане. В лъжичка.
Успех

# 6
  • София
  • Мнения: 2 623
Нашата педиатърка ми каза следното:
Да следя бебето и да давам капките тогава когато се проявят коликите. Да ги давам винаги преди хранене в лъжичка с малко кърма. Ако коликите не са толкова силни да ги давам през хранене по 15 капки. Така и правя. Бобо слава Богу почти няма колики та досега сме още на половината шишенце - смятай колко му давам. Дано и вие да минете лекинко.

# 7
  • Мнения: 4 242
Давах по 15  капки с лъжичка без да добавям кърма, преди ябсолютно всяко ядене. Само така видях полза от капките. Изпили сме 5-6 шишета.

# 8
  • Varna
  • Мнения: 321
И аз по 15 капки с лъжичка без нищо добавено, но не на всяко ядене.Страх ни беше да не се запече, и давах на храненета,след които бях забелязала,че са най-силни коликите-при нас главно следобед и вечер.

# 9
  • Мнения: 2 807
Давах капките 3 пъти на ден (в лъжичка, размесени с кърма), въпреки че видимо Бебо нямаше колики.
Давах ги по едно и също време - ти прецени кога при твоето бебе са най-ясно изразени.

Резултат - колики само първите 2 седмици на 3-я месец, и то слаби  Grinning

Дано скоро спрат да мъчат Бебчето ти и бързо забравите за тях!

# 10
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Аз ги давах преди всчко хранене директно с лъжичка.Имат много приятен вкус и бебка много ги харесва и се облизва

# 11
  • Мнения: 22
Цитат на: viliandar
Аз ги давах преди всчко хранене директно с лъжичка.Имат много приятен вкус и бебка много ги харесва и се облизва


Здравейте. Гери също харесва САБ, но започнаха да е й действат. На нас ни помогнаха капки Infacol, продават ги само в Англия, за съжаление. Активното вещество е също симетикон, но явно са по-силни и имат приятен аромат на портокал. Исках да го споделя за майки на бебета със силни колики.

Общи условия

Активация на акаунт