Пак сме с температура

  • 2 099
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Здравейте на всички.Моля за съвет,отново дъщеря ми е с температура.Няма седмица без да е прескочила.Докато я бяхме спрели зимата от  ясла не боледуваше,но свърщиха всички отпуски и тя трябваше пак да ходи на ясла.Утре е на ясла,а тя е с 38,2 темп.Да не пропусна да кажа,че е с непоносимост към антибиотик през устата,а скоро беше на Гентамицин.Сега има само темп.,нито кашлица,нито хрема,само диша по тежко сигурно от темп. а и времето е топло.Моля кажете какво да я правя.
Малката е на 2г.7м.

# 1
  • Мнения: 2 082
ами нищо не можеш да направиш освен да чакаш и наблюдаваш.дай нещо за температура за да спи .може да е вирус и да не се наложи АБ

# 2
  • Мнения: 4 053
заведи я на лекар,направете изследвания,за да разберете,защо вдига толкова често температура

# 3
  • Мнения: 581
Знам, че отстрани е много лесно да се дават съвети,но ако имаш възможност не води детето на ясла, когато не е добре, защото там вероятността да се доразболе е много висока. Потърсете добър лекар, който да ви назначи нужните изследвания. Според мен има някаква причина за честото боледуване.
Успех и оздравявайте бързо!

# 4
  • Мнения: 58
Благодаря Ви.Малката има трета сливица,но отказаха вадене,защото била малка и ако я извадим сега щяла да порасне пак.Последните темп.,които прави бяха вследствие на ангини и гърло.вече незнам какво да правя.

# 5
  • Мнения: 581
Къде сте ходили на УНГ? Миналата година вадихме третата сливица на дъщеря ми и в болницата имаше няколко дечица под три годинки. Докторите обясняваха, че при никои деца няма гаранции, че сливицата няма пак да поникне.

# 6
  • Мнения: 58
В Сливен ходихме,но мисля самото вадене да е в Пловдив,т.е. когато разрешат да я вадим.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 673
Благодаря Ви.Малката има трета сливица,но отказаха вадене,защото била малка и ако я извадим сега щяла да порасне пак.Последните темп.,които прави бяха вследствие на ангини и гърло.вече незнам какво да правя.
Аз бих я извадила. Казвам ти го от собствен опит.
Големият ми син много си е патил покрай трета сливица.
Първия път я извадихме на 3. От 3 до 6 не беше боледувал. На 6 пак поникна и пак я извадихме. Спря да боледува до 11. Тогава отново поникна. Накрая отшумя сама в пубертета.
Мисълта ми е, че въпреки че отново пониква, периодите между това са доста големи и си заслужава.
Освен това, може пък и да не поникне. Hug
Успех!

# 8
  • Мнения: 4 053
pdet,как сте днес?

# 9
  • Мнения: 58
Днес сме по зле.Даже ни приеха в болница,но ни пуснаха в къщи и ще ходим само на инжекции.Направиха изследвания,взеха гърлен секрет,но не са готови резултатите и утре ще видим.Продължава да вдига темп. през 3-4часа,но двига до 39.Сега и слагат Цефазолин,за първи път ние този АБ,и ако знаеш нещо за него ми пиши.
Много благодаря,че попита как сме.
Благодаря на всички,които писаха  bouquet

# 10
  • Мнения: 4 053
нямам представа какъв е този АБ,но се надявам да оздравеете по-бързо
успех и пиши като излезнат резултатите Hug

# 11
  • Мнения: 58
И аз незнам нищо за този АБ,но малката е с непоносимост към всички АБ през устата,т.е.остава ни само да слагаме инжекции.Дано сега не получи стомашно-чревно разтройство и дано се овладее този вирус и темп. да спадне,защото повярвай ми много е трудно да се лекуват болести по бабишки,както е в нашият случай.

# 12
  • Мнения: 2 082
освен температурата,има ли ви нещо друго?

# 13
  • Мнения: 58
Да, появи се и хрема,надявам се бързо да се оправи.Но и тази вечер пас вигна темп.,и не мога да разбера какъв точно е вирусът и какво точно лекуваме.

# 14
  • Мнения: 2 082
ако е само температура и не знаят какво лекуват ,защо бързате с антибиотика-при положение ,че имата проблеми с АБ.дай възможност на организма да се преборва сам понякога-особено,ако е вирус...

Общи условия

Активация на акаунт