В името на щастието?

  • 3 077
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Споделете кой е най-големият компромис във вашата връзка, кой го направи и осъзната ли е жертвата от отсрещната страна.Замислих се 4е в живота на всяка двойка има момент , в който поне единият може да засвидетелства любовта си към половинката, имате ли подобни моменти, и какъв избор трябваше да направи съответния 4овек, беше ли оценен изборът. spoko

# 1
  • Мнения: 216
 Никой ли нищо не е направил за другия, и нищо ли не са правили за вас??? Sad Sad Sad

# 2
  • Мнения: 1 761
И двамата направихме компромис-аз си зарязах кариерата,за да се отдам на семейството, а мъжа ми започна да работи и за двама ни.Радваме се заедно на бебчо и компромисите не ни тежат Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 792
 Правя това, което намирам за необходимо в случая, не за всеобщото благо, а за децата, те са ми приоритет, там компромиси нямам. Иначе съм егоцентрик, компромиси не правя.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 129
Не се сещам за някакъв голям компромис, който някой от двама ни да е направил.
Иначе много често се налага да се правят малки компромиси.

# 5
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Дойдох да живея в Норвегия, тази така студена и ску4на държава, дале4 от семейство и лЮбими приятели, които за мен преди бяха целия свят, дале4 от Варна, градът, който се зари4ах никога да не напусна.

И не, той не го осъзнава, никога не съм му споделяла, колко ми е тежко дале4 от родината. Няма и да го направя. 6тастлива съм и само с него, просто малко по- малко и не напълно. Но пък пълно 6тастие има ли  newsm78

# 6
  • Мнения: 4 380
Голям компромис със себе си че го търпя още.

Ако продължите в същия дух да правите компромиси и дори без да му давате ясно да разбере това, в един ден ще се окажете в същото положение. Сигурно на смъртния си одър един ден ще отчета като най-голямата си грешка, че съм направила и най-малкия компромис за него.

# 7
  • Мнения: 2 270
Не съм правила компромиси до сега . . .

# 8
  • Мнения: 2 336
Всекидневните компромиси, колкото и да са малки. Това премълчиш, онова свършиш вместо него, с трето се съобразиш, макар че мислиш противното...
Ама лошо е, ако компромисите идват само от едната страна.

# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Компромисите които направих са - напуснах работа, започнах да пътувам навсякъде с него ( вярвайте понякога не е никак интересно, лесно или приятно ), промених целия си живот. Имаше месеци докато бях бременна да съм сама, а той в чужбина - ето сега пак съм сама, а той на хиляди километри - работи за семейството ни. Когато съм в чужбина с него, особено ако е някое забутано в географията място, изпадам в депресия, няма с кого 2 думи през деня да си кажа - добре че е форума.
Ами това е за сега, някой ден ще се наложи най-голямата промяна. Да си напусна завинаги страната, дома, приятелите и да създам нов дом, познати и приятели в неговата страна.

# 10
  • Мнения: 251
Не се сещам за някакъв голям компромис, който някой от двама ни да е направил.
Иначе много често се налага да се правят малки компромиси.

И при нас така  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 1 809
И двамата направихме компромис-аз си зарязах кариерата,за да се отдам на семейството, а мъжа ми започна да работи и за двама ни.

И на мен не ми тежи липсата на кариера, но много ми е тежко като го гледам толкова изморем, изтормозен и отслабнал:(Sad

# 12
  • Мнения: 6 167
Споделете кой е най-големият компромис във вашата връзка, кой го направи и осъзната ли е жертвата от отсрещната страна.Замислих се 4е в живота на всяка двойка има момент ...

идването ми в италия е най-големия компромис , който съм правила във връзката ни.
не казвам, че  компромисът непременно ме е направил нещастна, напротив.
компромис и жертви не е едно и също.
но така или иначе напуснах всичко познато в името на ново бъдеще.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 835
Личното ми мнение е, че истинското щастие не може да се крепи на голям компромис. Смятам, че наистина щастливите връзки са тези, в които не е необходимо да се направи някакъв съдбовен избор в ущърб на някой от партньорите. Мисля, че винаги този, който е направил големия компромис страда вътрешно и това нарушава баланса. Peace

Големи компромиси не съм правила, нито пък малки. Не ми се налага - всичко е както трябва да бъде.

# 14
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
много и големи компромиси, ох, ще се размисля и отиде ми доброто настроение за деня! да, знам цената на компромисите, опитвам се  да намеря баланс, оправдание или цел за себе си, той знае за всеки един компромис и се е опитвал да ме убеди , 4е си струва и да не ме кара да се мразя и самообвинявам! дай боже да сме добре  и да си простя сама!ако могат и другите да го направят!неговите компромиси не са малко за да сме заедно!без да дадеш не става да полу4иш!

Общи условия

Активация на акаунт