Хипноза против тютюнопушене

  • 4 556
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Преди време една жена ми се похвали,че е отказала цигарите чрез хипноза,заприказвахме се и за други работи и аз пропуснах да попитам къде,как и т.н.Искам да се откажа от това вече,но май само с хипноза не съм пробвала,ако знаете нещо повече ще съм ви благодарна да го науча!

# 1
  • Мнения: 4 392
Не ти препоръчвам да използваш хипноза за такова нещо. Stop
Аз спрях да пуша преди два месеца.
Не съм ползвала никакви помощни средства.
Бях много закоравяла пушачка. Първите няколко дни мислех, че ще умра (Толкова голяма беше зависимостта ми), но оцелях, както и всички отказващи цигарите впрочем. Laughing
Когато ми пушеше, си казвах: И какво сега, ще запаля, ще получа едно временно удовлетворение и после разочарование и угризения, че пак не съм могла да се справя. Confused.."
Давай смело напред! Peace

П.П.  Ако не бях успяла така, бих пробвала единствено акупунктура, хипноза- не. не искам никой да ми бърка в главата. Wink

# 2
  • Мнения: 1 044
Аз съм родом от Плевен. Там преди около 30 години, моят съсед един доктор, бе и изобретил метод за отказване на цигарите-беше много популярен, ходи и Америка да чете лекции по въпроса, заснеха и документален филм. Методът бе свързан с хипноза, а и също и с "опушване на бебета" с цигарен дим, за да се отвратят от цигарите още като малки. Във филма той опушваше собствените си внуци и ги хипнотизираше, те кашляха горките и повръщаха. Чрез хипнозата не знам точно какво правеше, но било много ефективно. Истината е обаче, че в момента и двамата му внуци пушат като комини LaughingВнучката му е наборка и много добре знам как пропуши и как стигна до 2 кутии на ден! Аз лично отказах цигарите като си казах"Стига!" и ги спрях от раз. В началото ми бе много гадно, но постепенно свикнах и вече 5 години не пуша!От време на време ми се допушва /когато пия алкохол-мозъкът явно помни колко е вкусно цигарка с водчица Grinning/, но рядко и се справям.

# 3
  • Мнения: 1 737
Аз ги спрях с дъвки Никорет преди 10 години. А сега има никотинови лепенки - ех, че лукс!  Grinning

# 4
  • Мнения: 2 821
Във филма той опушваше собствените си внуци и ги хипнотизираше, те кашляха горките и повръщаха. Чрез хипнозата не знам точно какво правеше, но било много ефективно. Истината е обаче, че в момента и двамата му внуци пушат като комини LaughingВнучката му е наборка и много добре знам как пропуши и как стигна до 2 кутии на ден!
ooooh! ужас
При мен най-мотивиращо за отказване се оказа първата бременност. Тъкмо реших, че мога да си попушвам по малко и забременях пак...още не пуша..станаха 2г и половина. Дано удържа положението...
Но пък хипнозата може да изкара разни тъмни страни Joy..шегувам се, не съм запозната с методите на хипноза.

# 5
  • Мнения: 4 392
, моят съсед един доктор, бе и изобретил метод за отказване на цигарите-беше много популярен, ходи и Америка да чете лекции по въпроса, заснеха и документален филм. Методът бе свързан с хипноза, а и също и с "опушване на бебета" с цигарен дим, за да се отвратят от цигарите още като малки. .... Истината е обаче, че в момента и двамата му внуци пушат като комини LaughingВнучката му е наборка и много добре знам как пропуши и как стигна до 2 кутии на ден!
Дали хората в Америка знаят, че внучката му пуши като комин Thinking
Гледах документален филм преди време за подобен изчанчен метод, пак в Америка..
Заради затлъстяването на американските деца някой решил, че може да ги откаже от сладкото в най- крехка възраст още..Та даваха една майка, която тъпчеше децата със сметанови торти. Отначало ядяха, но после насилствено им буташе в устата Sick
Обясняваха, че така децата повръщали и  се отвращавали от сладкото..
Съмнявам се, че и този "метод" действа..

Аз ги спрях с дъвки Никорет преди 10 години. А сега има никотинови лепенки - ех, че лукс!  Grinning
Не е чак такъв голям лукс. Четох, че смъртните случаи са повече с лепенки, отколкото с дъвките(Отказвала съм ги преди с дъвки, но сега реших да си го спестя..Ставаше ми лошо от тях..)
 

Става дума за случаи, когато някой" умник" сложи лепенка и запали цигара.. Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 1 737

Не е чак такъв голям лукс. Четох, че смъртните случаи са повече с лепенки, отколкото с дъвките(Отказвала съм ги преди с дъвки, но сега реших да си го спестя..Ставаше ми лошо от тях..)
 

Става дума за случаи, когато някой" умник" сложи лепенка и запали цигара.. Rolling Eyes

Това не го знаех, а обясни по-подробно, че мъжа ми си е взел такива лепенки и е доста несериозен, да го предупредя поне!

# 7
  • Мнения: 4 392

Не е чак такъв голям лукс. Четох, че смъртните случаи са повече с лепенки, отколкото с дъвките(Отказвала съм ги преди с дъвки, но сега реших да си го спестя..Ставаше ми лошо от тях..)
 

Става дума за случаи, когато някой" умник" сложи лепенка и запали цигара.. Rolling Eyes

Това не го знаех, а обясни по-подробно, че мъжа ми си е взел такива лепенки и е доста несериозен, да го предупредя поне!
Знам само, че се получава пренасищане с никотин. Нещо като  да предозираш с наркотик. Опасна и сериозна работа е!!
Да не лежи на това ухо, че от "една цигара нищо няма да му стане".  ooooh!
Аз например пушех само силни цигари, но като дъвчех Никорет ми ставаше лошо, въпреки, че вземах най- малките милиграми...(Не съм пушила през това време)
Кой може да каже,  колко цигари могат да са фатални..
По- добре да не ги отказва, отколкото така..

Но това трябва да го пише на листовката!!
Не ми казвай, че са му ги продали без такава...Нали е лекарствен продукт? Thinking По новия закон не би трябвало да продават "на парче"..

# 8
  • Мнения: 1 737
Цяла опаковка е, прочел е указанията, но няма спомен за такова предупреждение (а сигурно го пише). Вероятно не му се отдава голямо значение.

Никорета си е гадна работа, аз докато спирах цигарите с него 3 месеца ме боля гърлото, а като дъвчех дъвката първия половин час само я смучех, после едвам едвам сдъвквах мнолго бавно. Много люти като сода, явно бързо отделя никотина. Интересното е, че аз съм склонна към напълняване и постоянно контролирам теглото си, а докато дъвчех тези дъвки отслабнах, метаболизма ми се беше засилил.

# 9
  • Мнения: 643
 Да се намеся в темата, за отказването от цигари и хипнозата. Значи възможно е да се откажат цигарите с хипноза  - да, но успеямостта е точно толкова голяма, колкото и с всички други методи, за които се сещате. Аз не се сещам за много.
 И всъщност не знам точно какво значи репликата "Не ти препоръчвам да използваш хипноза за такова нещо", и какво точно има предвид Амарена, истината е че не е опасно, ако човека при който ходиш е специалист, както и за всяко друго нещо разбира се!

Общи условия

Активация на акаунт