Oтказва вода.....?

  • 868
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
Здравейте мами. Дъщеря ми вече е на 7 месеца, но почти тотално ми отказва вода. На ден изпива най-много по 10 грама, а понякога изобщо. Какво да правя, за да я накарам да я пие? Има ли други деца като нас? Млякото ни е Аптамил. Дали е много вредно това непиене на вода? Благодаря ви, защото съм много притеснена.

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Да не си подслаждала до скоро или да си давала чай или сок?
Моя син отказваше вода само докато кърмех.
После започна да пие чай на Хип - лайка и постепенно го привикнах да пие вода.
Предлагай постоянно, давай шишето с вода да си го държи сама - ще лапа биберона, ще си играе и ще се научи. Особено когато стане и по-горещо.
Сега моя син изпива 200мл вода и около 150мл чай на денонощие.

# 2
  • Мнения: 2 152
Никога не е искал вода

В жегите, понеже трябва да се пият течности, му давам сокчета на Хип.Изпива по едно шишенце на ден.Чиста вода, не иска да близне Crazy

# 3
  • Мнения: 3 042
Не се притеснявай, че за сега не иска вода. Явно няма нужда.  Като времето стане много горещо и има нужда от вода ще пропие.
При Злати е така. Grinning Дори и като по-голям, когато не е топло не пие много течности, но в жегата....

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
До година и един два месеца дъщеря ми не пи вода. А е родена в средата на лятото, т.е. две лета изкара без вода. Не съм се притеснявала. Явно течностите си ги набавяше от другаде.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Тери все още не обича водата.Добре че е АМ сутрин и вечер,та да не се обезводни.На вашата възраст сгреших че и дадох сок/разреден 1:1 с вода/.Него го пие,но друго си е чистата вода.

# 6
  • Мнения: 1 448
Явчо почти не пие вода, единствено когато е на разходка пийва няколко глътки, явно млякото му е достатъчно и гледам да пие повече от него  Hug Не се притеснявай, те си знаят какво им трябва  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 27 524
Нормално е. Не се притеснявай. Синът ми пропи вода на 10 месеца.

# 8
  • Мнения: 917
ми защо не пробваш със чай - ако го пие ще почнеш постепенно да намаляш дозата на чай, докато постепенно мине на чиста вода. ние така въведахме водата, но бяхме още малки. сега имам обратния пробмем - пие вода като невидяла, нон стоп. по цели нощи даже пие вода и изпива над 600мл на денонощие. направо се чудя това нормално ли е. и не знам как ще я отказвам от водата през ноща, като почнем да махаме памперса.

# 9
  • Мнения: 46 437
На захранено дете винаги се предлага вода. Ако пие- пие, ако не пие- не се залъгва с водорляци  Stop

До година и един два месеца дъщеря ми не пи вода. А е родена в средата на лятото, т.е. две лета изкара без вода. Не съм се притеснявала. Явно течностите си ги набавяше от другаде.

И София беше така, но до 1г. и 3-4 месеца  Simple Smile Родена е на 16 август, не пи вода нито лятото на 2004, нито на 2005  Simple Smile

Против съм заместителите- подслждане, сокове, чайове и т.н., защото щом не пие, значи детето няма нужда, поема достатъчно течности чрез млякото, ако насила се залъгва с други течности, ще компенсира с намаляване на млякото.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И синът ми до скоро не искаше да пие вода.Само като видеше шишето и извърташе глава.За да  му дам поне малко,слагах водата в купичката му ,и му я давах с лъжичката,така се лъжеше.
Цедя му ябълки, круши или разреждах пюретата с вода и му ги предлагах с шишето.

# 11
  • Мнения: 676
И ние сме така водата за нищо я няма даже и да се обърка да пийне като разбере, че е вода я изплюва.Питах д-р Nivea baby и тя ми каза, че явно са му достатъчни течностите от храната да не се притеснявам.

# 12
и ние не пием вода дори когато е много топло, опитай със сок чета щом не ви харесва водата Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 908
И аз се притеснявам Sad-не пие грам вода,а като бяха жегите не близна-ака твърдо и съм сигурна че е от непиенето на течности освен мляко-не пие и чай..само сок,но аз не искам да пие подсладени заместители и не знам... SadДано се разреши и моя и твоя проблем,че всички се притесняваме. Praynig

# 14
  • Мнения: 1 467
И аз имам същия проблем, не знам дали да я карам, но като опитам, вдига страшна врява. Опитах и чай от лайка, за успокояване, и него не иска да помирише...та така, ще видим, явно трябва упоритост и постоянство.

Общи условия

Активация на акаунт