Малко инфо за Барселона

  • 1 132
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 417
Здравейте, испански мами!
Искам да направя подарък за р.д на мъжа ми - август, една седм. в Барселона. Ще съм много благодарна, ако някой ми помогне със следната информация за Барселона:
Мисля да наема апартамент, като съм се спряла на този http://www.rent4days.com/ficha.asp?ciudad=Barcelona&idioma=E … bedroom+apartment, нямам идея обаче къде точно се намира, държа да е много близо до центъра. Ако този не става, препоръчайте ми квартал/район в който да търся, сайт също може Wink
Другото, което ме интересува освен традиционните забележителности - Сагрда..., Гауди и т.н /видях, че вече е имало такава тема/ ме интересуват интересни места в близост, които може да посетиме. Повече ни привличат типични за страната и начина на живот места, които не са толкова комерсиализирани и как може да стигнем до там?
Ако ми препоръчате и места за хранене, район в който да не е с цени като за туристи Wink
Мисля и един ден да посетиме парка на Юнивърсъл, сега забравих как се казва - как се стига до там, въобще някакви препоръки?
Всичко за което се сетите ще ми е от полза, август е отпускарски месец и искам да резервирам всичко от сега, докато имам все още избор Wink Благодаря Ви предварително  bouquet
http://community.webshots.com/user/mi6iss

# 1
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Здрасти!
Този апартамент се намира съвсем близо до центъра, въпреки, че на картата разстоянията лъжат Mr. Green. Ние сме ходили веднъж и пеша от Парке Гуел до Саграда фамилиа, и е около час. Темата за Барселона ще ти свърши работа. Може да се качите на туристическите автобусчета за обиколка на града, и да си набележите кои места да посетите после. За хранене, както може да се очаква, най-скъпо е по централните улички. Тази карта, която излиза от страницата на хотела, ми се струва малко неточна  Thinking Иначе, хубаво е да се разходите по Рамблата, Мусео маритимо е интересен, Акуарио (аквариума), парка Гуел, Саграда фамилия. Този парк на Юнивърсъл ми е непознат, стига ми Парке де атраксионес в Мадрид  Laughing.
Има една мама, която е от Барселона, дано тя се включи с по-точна информация.   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 417
Блгодаря ти много!  bouquet
Парка беше Port Aventura. Аз хич не си падам по такива изживявания, ама ще трябва да се прежаля на някой атракцион заради мъжа ми Wink
Дано се включи някоя местна мама с по-вече инфо Wink

# 3
  • Мнения: 2 051
Привет, Миши, помня те като голям пътешественик, дано не те бъркам с друга мама.

Сега поред - Попла Ноу е квартал е сравнително близо до центъра (подразбирай стария град, това тук се смята за център), но не  малък квартал и тъй като не виждам улица, не мога да ти кажа в коя част е....има части, които са доста отдалечени и също части, в които кипи едно яко строителство...не са най-добрите за почивка. Виждам, че е близо до плажа, но нищо повече...Ако изнамериш улица, ще ти кажа повечко. По принцип в този квартал са едни от най-яките концертни зали.

Места за разглеждане - стария град - Cuitat Vella (различните му части - Barrio Gotico, Raval с стари тесни улички, катедрали, типични барове и магазинчета, традиционни закрити пазари) задължително, къщите, проектирани от Гауди ( La Pedrera позната също като Casa Batllo, Casa Mila) те са близо до Рамблата, квартала  Gracia  (на север от центъра, много интересен с типична модернистична архитектура и не е толкова посещаван), парк Guell ( и той е на Гауди)  паркът Cuitadella,  в който също има музеи, хепънинги на открито, всякакви младежки събирания и купони.
В музеите има много интересни работи, но зависи вече какво те интересува и какво тече в момента...МАСВА е за съвременно изкуство, СССА е за авангардно изкуство (каталанско и европейско, в музеят на Пикасо (и трите са в стария град) винаги има нещо по-така.

На Монтжуик (Montjuic) се качете има кабинков лифт над залива,  това е хълм в самия град с много хубави гледки към целия град, има дворци за разглеждане, галерии за средновековна и класическа живопис, всичко е сред един голям парк.

Ако отседнете там, където ми пишеш ще сте близо до кулата Agbar, тя е нова интересна като архитектура и също до зоната на небостъргачите, до Форумите на културата и до пристанището, те са близо до плажа. 

За  Sagrada Familia, парк Guell и аквариума Вес ти писа вече, и трите си заслужават.

Ако обичате врява може да се дигнете до Тибидабо, друг един хълм с една прочута нова катедрала отгоре, но на мен ми е страшен кич, освен това църквата се издържа от един увеселителен парк точно до нея, е, не ми е любимо място... Close

Можете да си хванете Бус Туристик - двуетажен автобус с открит горен етаж - има два маршрута, за около 15-20 евро се прави пълна панорамна обиколка - по пътя каквото си харесате, после може да отидете да го видите още веднъж. Има много спирки из целия град.

Места за хранене - през август е голяма лудница навсякъде и се чака с часове за да се влезе не само в Саграда Фамилия, но и в по-прочутите кръчми. Няма, район близо до центъра, в който цените да не са за туристи. Само супермаркетите са нормално евтини тогава.

Хубави кръчми, много приятни има в Барселонета, Равал, (части от стария град) и в Грасия. Избягвайте да ядете на Рамблата, а също и на Диагонала, това са много скъпи места, не си заслужава...

Порт Авентура не е в Барселона, по-близо е до Тарагона  или Реус. Там е голяма лудница целогодишно...

Ами има и друго да се види, болницата Сан Пау, например, се сещам сега - ама за една седмица едва ли ще смогнете повече.
Питай още там каквото се сетиш Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 417
Привет, Миши, помня те като голям пътешественик, дано не те бъркам с друга мама.
Ами, май съм аз Wink
Благодаря ти много за всичко, което си ми написала  bouquetПонеже сега нямам много време да пиша, преди Барселона ще напрявя един шопниг в Милано  Wink та сега за там търся хотели и т.н.
Вече знам, че ти си моя човек LaughingЩе прочета малко за Барселона, ще си отбележа какво искаме да видиме и ще ти пиша съвсем скоро . Още веднъж   bouquet за отделеното време.

Общи условия

Активация на акаунт