Задгранични момичета, моля за помощ

  • 1 219
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 123
Здравейте момичета,
много ще съм ви благодарна, ако можете да ми помогнете със следната информация:
1. В коя Европейска страна е възможно т.нар. сурогатно майчинство. На прост език преведено - в коя страна правно е възможно и такива процедури се правят, една жена да износи плода, заченат с чужда яйцеклетка, след което детето да остане при жената дала яйцеклетката. Още по-просто казано, жена да износи вместо друга.
2. Какви са ориентировъчно цените на подобни процедури.

Особено ме вълнува дали в Гърция е възможно подобно нещо

Защо ви питам - след катастрофа, на моя позната отстраниха матката, което прави очевидно невъзможно тя да износи бебе. Сестра и е съгласна да износи бебе, заченато от яйцеклетка на моята позната. Тук в България обаче това е невъзможно, че даже и подсъдно и лекарите естествено отказват даправят подобни манипулации. Търсим друга европейска държава, в която това би могло да се направи. Ще съм ви безкрайно благодарна, ако проверите това за мен. 

# 1
забрави за Италия   Confused

# 2
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
В Холандия се прави, но ще ми е малко трудно да намеря цени, защото се поема от здравната осигуровка.

# 3
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
В Гърция е разрешено със сигурност. Преди няколко дни гледах по ТВ, жена износила близнаците на дъщеря си.
Нямам представа какви са цените на самата процедура, предполагам колкото е инвитрото, знам само че е забранено да се плаща на "приемната" майка т.е. прави се на добра воля.

# 4
  • Мнения: 2 123
Благодаря!
Въпросът ми е къде законът позволява сурогацията. Тук в БГ, това е подсъдно, та затова питам...
Недей да се тормозиш и да проверяваш за цените и това инфо ми е достатъчно  Hug

# 5
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Здравей, Фуси!   bouquet

В Испания е забранено.

Позволено е в Англия, Щатите, Белгия, Австралия, Русия. Поне за тези 5 страни срещнах информация. Беше отбелязана и цената в една от клиниките в Калифорния - 60 000 евро.

# 6
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Здравей, Фуси!   bouquet

В Испания е забранено.

Позволено е в Англия, Щатите, Белгия, Австралия, Русия. Поне за тези 5 страни срещнах информация. Беше отбелязана и цената в една от клиниките в Калифорния - 60 000 евро.

за Англия бях 4ела, 4е официалната цена е много ниска, самата жена, която износва няма право на заплаЩане, а само и поемат разходите по време на бременността

# 7
  • Мнения: 3 423
Знам за германки, които са ходили
в Украйна и в Южна Африка. Цени
не мога да ти кажа. ЮАР не е Европа,
обърках се. Ама го дръжте като идея.

# 8
  • Мнения: 2 123
Лелееееее, много, ама много ви благодаря за бързата и изчерпателна информация.
Целувки и благодарности на всички. Дано да мога и аз да съм ви полезна някога   Hug

# 9
  • Мнения: 2 292
четох, че при подобни ситуации жената , която иzносва бебето, ако реши да го zадържи по сантиментални причини има голям шанс на успех в съда. НЕ помня zа коя държава беше, четох информацията тук или в дир.бг. провери пак и порови в проблемно zабременяване.

# 10
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
четох, че при подобни ситуации жената , която иzносва бебето, ако реши да го zадържи по сантиментални причини има голям шанс на успех в съда. НЕ помня zа коя държава беше, четох информацията тук или в дир.бг. провери пак и порови в проблемно zабременяване.

Да, има такива случаи, дори в момента в Щатите тече точно такова дело. Може и да е приключило вече, де.  Thinking Сурогатната майка в последния момент решава да задържи детето. Доколкото знам, има 2 вида сурогатни майки - с донорска яйцеклетка и с такава, от сурогатната майка. В случая в Щатите беше с донорска, на майката и бащата, които ползваха услугите на сурог.майка. В случая биологичния баща също има права. Ох, объркана работа е.
Трябва да се провери дали съответното законодателство позволява сключване на договор между сур.майка и кандидат-родителите, и дали е валиден. Защото има случаи на сключени договори, които после се оказва, че не са валидни, и детето остава при сурогатната майка.  newsm78
Успех, и дано твоята приятелка сбъдне мечтата си!  Hug

# 11
  • Мнения: 2 123
Малко офф темата, ама вие ме провокирахте с таз информация  Laughing
Мног сложен философски въпрос ми се вижда този - чие е бебето... И в единия случай - с донорската яйцеклетка и в другия- с яйцеклетка на сурогатната майка. Всеки сам избира за себе си. Аз си държа езика зад зъбите пред моята позната, защото това е прекалено личен въпрос, обаче ако знаете как ме напиня  Wink да и подхвърля идеята за осиновяване....
Просто не ми е ясно защо човек трябва да прави такива сложни гимнастики и да хвърля безумни пари, след като може да бъде майка и по друг по-нормален начин.
Позволявам си да напиша това, само защото аз самата съм минала през 6 годишна борба със стерилитета - знам какво е и просто мисля, чечовек може да си позволи да бъде щастлив и по по-лесни начини....
Незнам защо го написах това.... просто мисли

Още веднъж благодаря за инфото  Hug

# 12
  • Мнения: 11 307
Индия!
Готови са за нищожни суми.
Но... освен етичния проблем, има и друг.
Колкото и да не ви се вярва, бебето носи от вътреутробното си възпитание много.
Получава се нещо като осиновяване на собственото ти дете.

# 13
  • Мнения: 1 630
В Белгия е позволено, но има предварителни консултации с психолози и социални работници.
Не знам дали е възможно за хора, които не живеят в страната  newsm78

# 14
  • Мнения: 3 394
В Холандия се прави, но ще ми е малко трудно да намеря цени, защото се поема от здравната осигуровка.

bravos

Общи условия

Активация на акаунт