Родителите ми не ме разбират

  • 1 307
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 949
Здравейте, приятели!
За пореден път споделям болката си с вас...
Дъщеря ми има вродена аномалия на едната ръка, отделно от това има проблем с лимфните и кръвоносните съдове в един участък. Тя е едно чудесно дете с много приятели. На седем години тя все още не е осъзнала различието си.
Винаги сме се опитвали да я отглеждаме и възпитаваме като едно съвсем обикновено дете  без да я ограничаваме от нещо или пък обратното - да я разглезваме. Несъмнено обаче няколкото операции, трудните периоди на възстановяване, както и множеството стресови ситуации покрай нейното здраве, са оставили своя отпечатък в нашето поведение като родители. Въпреки че острани ние сме едно напълно нормално семейство, в действителност не сме и никога няма да бъдем като всички останали. Смятам, че е напълно нормално в някои случаи да бъдем прекомерно загрижени или пък  да бъдем малко по-предпазливи от другите родители....
Близките ни обаче, въпреки че винаги са ни подкрепяли, някак не съобразяват тези неща.
От което произтичат и проблеми в отношенията ни с тях.
Ето днес - родителите ми пратили дъщеря ми до магазина. Тя е на седем години, както казах по-горе. Давам си сметка, че вече е време да става по-самостоятелна и че занапред няма да съм все до нея. Но все още не съм я пращала така сама до магазина. И изобщо не е оставала без пряк контрол. /Освен като е на училище. Там разчитам на учителката/.
Ядосах се, но съвсем сдържано казах на родителите си, че не искам това да се повтаря. Те не ме разбраха. Според тях аз не съм права...

Как е при вас?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 412
Не знам какво да ти кажа. Сигурна съм, че ще се съобразят следващия път. Не познавам детето ти, но си мисля, че трябва да е в долната граница на делегиране на права, т.е. ако повечето от съучениците й ходят сами до магазин и тя би трябвало да ходи.

# 2
  • Мнения: 4 414
понякога ние родителите проявяваме свръхпредпазливост... на мен ми се струва ранично 7 годишно дете да ходи само до магазина, ама знам ли...зависи къде е магазина, какво е детенцето, продавачките познават ли го...а дъщеричката ти какво мисли по въпроса?

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз пък считам че 7 год дете може да иде до съседния магазин
моята приятелка кара 2г дъщеря да иде тъй като МАЛКАТА ИСКА - сама да си купи сокче
вярно че я гледа  от пейката но...
мисля, че както те трябва да се съобразят с твоето желание така и ти трябва реално да помислиш не прекаляваш ли със страховете
все пак е на 7г! ако е през улицата или в съседен блок магазинна защо не?

# 4
  • Мнения: 3 743
Аз пускам сина ми от малък до магазина, който е в блока. Той много се радва и гордее с това, че ходи сам. А иначе проблема с родителите е много деликатен, при мен също го има. Но по-скоро е обратен на твоя, майка ми се държи със сина ми все едно, че е бебе, а това го вбесява, а и мен също.

Общи условия

Активация на акаунт