Продажба на апартаменти преди издадено разрешение за строеж?

  • 970
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 412
Вече попадам на 2-ра обява, че продават апартаменти в нови сгради, а сградите още нямат разрешение за строеж? Това не е ли рисково или е нормална практика?

# 1
  • Мнения: 4 300
Всяко нещо си има риск:)
Прави се защото е по евтино и защото потенциално имате по големи възможности за промени в разпределението на апартамента, който купите.
Не знам какво имаш предвид под "нормална" практика, но се практикува често.
Минусите са му дългото чакане, това че не можеш да го ипотекираш и в крайна сметка несигурността.
Най малък риск има да купиш жилище с акт 16, но е и най скъпо. Колкото по голям е риска, толкова е по евтино.

П.С. Аз май съм чела през ред- мислех че става дума за незапочнал строеж, а то било че още и разрешение няма... Embarassed спестените парички май няма да си заслужават риска.

Последна редакция: пн, 04 юни 2007, 21:09 от r0ksi

# 2
  • София
  • Мнения: 7 174
Според мен човек би могъл да си "запази" апартамент, който все още няма разрешение за строеж, но самото закупуване аз лично не съветвам да се извършва без заветното разрешение да е налице. Казвам го, защото като архитект съм била свидетел на доста случаи, в които са възниквали проблеми и е минавало сума ти време докато проектът се одобри и получи разрешение за строеж.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, то бива, бива, на зелено, ама чак пък без разрешение за строеж Rolling Eyes Аз не бих си купила на чак толкова ранен етап, честно казано...

# 4
  • Мнения: 544
Нещо не си видяла  Grinning
Може да пише без разрешение за ползване.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 952
Ако ви харесва много, може да се престрашите да капарирате малка сума.
Миналата година моя приятелка си харесаха жилище - доста голямо и в доста скъп район и дадоха малка сума за капаро още преди разрешението. Когато стоежът започна, инвеститорът завиши цената, на която се бяха договорили и те се отказаха. Върнаха им капарото, не е имало проблем, но и цените се бяха покачили и те все още са процес на избиране. Сигурно не всички инвеститори са некоректни, но човек винаги трябва да си пази реда, защото при темповете, с които растат цените в определени райони изкушението да прецакаш купувачите явно е голямшко.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 25 212
И ние като търсихме апартамент, бяхме харесали един, който още нямаше разрешение за строеж. Дадохме капаро 100 лева, но в последствие разрешението много се забави и хората ни върнаха парите. Ако може да действате така е добре, иначе е прекалено рисковано.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 603
Вече попадам на 2-ра обява, че продават апартаменти в нови сгради, а сградите още нямат разрешение за строеж? Това не е ли рисково или е нормална практика?

Чак пък без разрешение за строеж.
Съвсем не е нормална практика. Ако си купиш ап. в строеж, който не е още разрешен... ми малко странно - може да им разрешат, може и да не, може и да ти върнат капарото, може и да не, може и да тръгнеш да ги съдиш, за което, може и да ти писне след 5-10г.....
Има достатъчно предлагане, не се забърквай с теорията на вероятностите

# 8
  • Мнения: 10 513
Днес преглеждах такъв договор за Комплекс Цариградски - нямат още разрешително за строеж, но ако не го получат в определен срок връщат таксата за резервация на апартамента.
Не мога да повярвам, че има толкова голямо търсене, че да се сключват договори на такъв ранен етап.

Общи условия

Активация на акаунт