Вредно ли е кафето по време на бременността!

  • 3 415
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 176
 Здравейте,момичета!Бременна съм в 8 месец и от началото на бременността до сега не съм спирала да пия кафе, естествено по 1 ден не прекалявам.Когато научих, че съм бременна поразпитах тук там и никой не каза,че може да навреди и пък гледах едно предаване по Нова ТВ и там един акушер гинеколог каза, че не е проблем дори при ниско кръвно спомага да се нормализира.
 Но сега след толкова време ме обхвана притеснението,че май съм трябвала до го спра.Всички,които съм питала мои приятелки казват, че не са пили или много рядко.Имали сред вас някой, който да е пил всеки ден и да е нямал никакви проблеми с бебчето си.Ще чакав вашете мнения по въпроса.

# 1
  • Мнения: 215
Доста преди да забременея преминах на безкофеинофо кафе, а като забременях дори не пиех кафе . Само мноооого рядко по някоя глътка от това на мъжа ми, защото ми се допиваше от миризмата .

# 2
  • Мнения: 2 332
Аз пиех кафе по време на бременността и няма никакви проблеми с бебка Simple Smile. Само че понеже не ми се нравеше вкуса на чистото кафе го пиех с мляко, т.е. капучино - и то по 2 на ден. Така че - недей да се шашкаш за глупости, мисли само хубави неща, и бебето ще е щастливо!  Hug

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аз през цялата бременност пиех кафе сутрин.Бях и с много ниско кръвно и гинеколога ми каза да пийвам по едно кафе и повече течности. Да чукна на дърво за сега Ивка е здраво и жизнено дете. Heart EyesНе се притеснявай излишно  HugЖелая ти леко раждане и едно здравичко бебче скоро. Hug

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Е, една чаша не вреди. И аз го спрях понеже ми се повдига от него, ама май пак ще почна да пия по едно на ден, че кръвното ми пада до 70/30

# 5
  • Мнения: 1 426
И на мен ми бяха казали да пия кафе заради ниското кръвно, някой път и по две на ден съм пила.

# 6
  • Мнения: 10 982
Пиех по 2 дълги слаби кафета или 2 в 1 - не съм имала никакви проблеми. Сега кърмя и пак пия така. Беболина не е станала по-нервна и спи нормално.
Желая ти бързо и леко раждане!

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Пиех всеки ден шварц кафе.Вярно е че е по-леко,но имах много спокойно бебе/вече детенце/.

# 8
  • Мнения: 260
пиех кафе през цялата бременност Peace
но само по 1 на ден сутрин и 1 следобяд-не съм прекалявала Peace

# 9
  • Мнения: 8 917
Според мен всичко в нормални дози е позволено и не вреди. Peace

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Пиех кафе в конски дози и се радвам на адски спокойно бебе/пу-пу/,след това кърмех 11 месеца и пак пиех много кафе пак никакъв проблем.

# 11
  • Мнения: 2 068
Успокоихте ме
И аз се бях притеснила че пия по 2  3 в1  на ден. Бяха ми казали че това било по-силно и от кафето  Confused

# 12
  • София
  • Мнения: 1 735
Едно кафе на ден не е проблем,стига да не пиеш и кола и кофеина да става повечко.Аз някой път не мога да се спра с колата,а с кафето много бързо се разделих. Grinning

# 13
  • Мнения: 207
И аз спрях да пия кафе,но лекарят ми каза , че по едно кафе на ден може да се пие.

# 14
  • Мнения: 244
Аз лично от време на време си пиивах кафе

Общи условия

Активация на акаунт