Вярвате ли на слуховете за състава на храните?

  • 1 579
  • 26
  •   1
Отговори
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 Носят се слухове за състава на каймата, кренвиршите и други хранителни продукти?Аз ги научавам от мои познати, които не са свързани с хранително-вкусовата промишленост.На вас влияят ли ви тези слухове за закупуването на определени продукти?
 Аз обожавам изварата, но колежка ми каза, че на нея продавачка в магазин и е казала, че в изварата слагат от скоро мас ConfusedТова ми прозвуча ужасно и сега по силата на самовнушението имам чувството, че не ми харесва изварата, а и има друг вкус Simple Smile

# 1
  • Мнения: 393
Ами то е много относително аз съм попадала на пирон във вафла ама това не означава че във всички вафли има.Когато съм доволна от продуктите на някои производител търся винаги тях.А като не ми хареса някой продукт просто не го копувам.Днес прочетах във темата за сиренето дунавия че вътре слагали мас  Sick ама предполагам че като позабравя прочетеното пак ще го ям  Grinning.Общо взето самовнушението е голяма работа

# 2
  • Мнения: 11 747
Ами това,че в кремвиршите слагат смлени кокали и перушина + соя не е слух,а си е истина. ooooh!Работила съм и съм ходила на посещения и стажове в доста заводи и цехове на ХВП,та знам за какво става въпрос.Е,не мога да спра да ям!! Tired ConfusedТо всичко е.....(да не употребявам неприятни думи)Не мога да си отглеждам всичко - зеленчуци,плодове и животни за месо,мляко и яйца,налага ми се да ям това,което се продава в магазина. Tired

# 3
  • Мнения: 634
Ми не са слухове, за жалост, но са толкова гнусни, че не ни се иска да им вярваме Confused

# 4
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Да, вече много неща не купувам, но не защото съм повярвала на някакъв слух. Качеството на храната ни е действително плачевно. А в изварата едва ли има мас, там по-скоро се гони ниската масленост, няма логика да се добавя мас. Така че хапвай спокойно, Билянче. Моята любима е на Дядо Либен (има я в Била)

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моята любима е на Дядо Либен (има я в Била)
Благодаря, тази не съм я пробвала Hug Heart EyesАз купувам от магазини "Европа" и много ми харесва!

# 6
  • Мнения: 1 426
На една колежка мъжът й работи в полицията и по някаква причина беше ходил наскоро в едно известно предприятие за преработка на месни продукти. Та тя дойде на работа шашната: той се прибрал вкъщи и изхвърлил приготвените за вечеря на детето кремвирши и казал: оттук нататък да не си внесла вкъщи кремвирши или саздърма.

# 7
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Моя колежка проверява колбасите според това кои яде котката й. Ами рядко харесва нещо, понякога сушеница, луканка... ей такива. Кремвиршите и изобщо малотрайни колбаси изобщо не се класират. Ами честно казано аз кремвирш не съм хапвала поне от 4 години и нищо ми няма.

# 8
  • Мнения: 393
На една колежка мъжът й работи в полицията и по някаква причина беше ходил наскоро в едно известно предприятие за преработка на месни продукти. Та тя дойде на работа шашната: той се прибрал вкъщи и изхвърлил приготвените за вечеря на детето кремвирши и казал: оттук нататък да не си внесла вкъщи кремвирши или саздърма.

А и баща ми е полицай и наскоро затвориха една свинеферма със заразени прасета които тъкмо тръгвали към месопреработвателни предприятия не ми се мисли изобщо какво има в колбасите, но човек и във филетата не може да е сигурен. newsm78 Не можем да знаем какво ядем. По повод на тази тема се сетих нещо ужасно което ми разказа маика ми малко се отклонявам ама  Embarassed Значи като била млада отива на стаж в някакъв завод за шоколадови изделия и някакъв служител пада в някаква машина и тая машина го смила.После се оказало че същия тоя шоколад е по бисквитки и вафлички в магазините. Майка ми е видяла как е паднал човека и каза че не са спрели машините веднага Sick Sick Sick #2gunfire

# 9
  • Мнения: 667
беше ходил наскоро в едно известно предприятие за преработка на месни продукти.

Той ако отиде в консервна фабрика ще спре и лютеница да яде!
Но не е там работата.
Може да е перфектно чисто, но пък да има химически добавки и подобрители. Това е по-големия проблем за мен и моето семейство.
...за месото
-хормони, антибиотици.

# 10
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Оооох, болна тема Confused
Не купувам много неща вече - кремвирши, салам, садърма, а толкова ги обичам  ooooh! Не купувам никакви нишестета, чипсове, снаксове, лютеница, кетчуп, газирани напитки, готови кексове, разтворимо кафе, разни измислени смеси и полуготови храни (тези поне не ги и обичам  Twisted Evilooooh!
В крайна сметка обаче никога не знаеш на какво ще попаднеш  ooooh! Ами аз и в други теми съм го казвала - това е цената която плащаме за индустриализацията и модернизацията  ooooh! да не почвам за глобалното затопляне  Sick

п.п. Билянче, хапвай спокойно извара, ако има суроватка няма проблем Peace Препоръчвам изварата на Дея- страхотна е, имат щанд в централни хали  Peace

# 11
  • Мнения: 27 524
Не. Знам, че има куп нередни неща, ама гледам да не се замислям и каквото си харесвам - ям си го  Crossing Arms То ако започна на всичко да се връзвам и да се замислям, освен да се метна от ужас отнкяъде, друго май не ми остава  Crazy Laughing

# 12
  • Мнения: 7 474
За жалост повечето не са слухове, но това значи да спрем да ядем просто  Confused Ям си и това е  Wink

# 13
  • Мнения: 5 713
Вярвам,да. И много неща отдавна не купувам. Изобщо не ми липсват. Но това за изварата не го вярвам.

# 14
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Защо? Този "слух" не съм го чула  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт