Как да се оттърва от стари мебели, които не са за изхвърляне?

  • 40 923
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 379
Планираме ремонт след месец в хола и една от стаите. Имаме стари мебели, част от които са за изхвърляне, друга част - стават, но искаме да ги сменим.

питането ми е дали знаете:
1) Фирми, които могат да ми извозят до някое сметище старите боклуци за изхвърляне?
2) Фирми, които изкупуват или просто взимат стари мебели за препродажба втора употреба или за дарения и т.н. - т.е. мебели, които все още стават за ползване

Много ще ми помогнете с информация ако имате такъв опит.

Благодаря предварително.

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
нямам подобен опит, но защо не си пуснеш обява, че ги продаваш. Ако им "избереш" подходяща цена, бързо ще се отървеш от тях.
Късмет  Peace

# 2
  • Мнения: 3 379
Ами дори не зная къде да пусна обява...

# 3
  • Мнения: 2 386
Защо не ги дариш в дом на нуждаещи се деца/инвалиди/възрастни?
Транспорт..все ще се намери, ако пуснеш такава тема..

Последна редакция: вт, 05 юни 2007, 12:01 от evanescent

# 4
  • Мнения: 3 379
С удоволствие ще ги даря, но дори и за това не зная към кого да се обърна. Иначе няма проблем и да ги снимам - стилът е старичък, соц малко, но са запазени и ще вършат работа със сигурност.

# 5
  • Мнения: 230
Дори и в този форум съм срещала раздел "подарявам, давам...., но ако не си зле финансово и искаш да направиш добро има 2 варианта:

1. Обява, че подаряваш мебели за социален дом - старчески, детски

2. Обява, че подаряваш мебели на нуждаещи се хора (на нашата съседка например и изгоря апартамента, от камината на долния етаж) Бяха големи мъки, докато се възстанови жилището..тя е на 74 г., вдовица,.остана без нищо посред зима. Дъщеря й сама, с 1 учителска заплата.  Та, знам колко се радваше на всяко нещо което й подаряваха - маса, шкаф, столове.

3. Питаш познати, знаят ли за такива нуждаещи се хора (аз така чрез нашата чистачка, си дадох дрехите на някакво много бедно селско семейство, което не познавам, но пък знам че отидоха, където трябва)

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385

3. Питаш познати, знаят ли за такива нуждаещи се хора (аз така чрез нашата чистачка, си дадох дрехите на някакво много бедно селско семейство, което не познавам, но пък знам че отидоха, където трябва)
Peace

Моите ги подарих. Сега и аз съм доволна и хората на които ги подарих са доволни, тъй като нямат възможност да си купят.

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз моите ги подарих на едни цигани, минаващи покрай блока с каруца. Ако знаеш колко им се зарадваха Grinning Особено цигането, че най-сетне щяло да си има истинско легло  Party Не че са ми първи любимци, ама някак мило ми стана за детето...

# 8
  • Мнения: 2 401
Подари ги.

# 9
  • France
  • Мнения: 726
В една пряка на Женския пазар има магазин за употребявани мебели.  Магазинът се държи от организация, подпомагаща бившите наркомани. Те имат собствен транспорт, идват, взимат ги, но не ти дават пари за тях. Довечера ще питам мъжа ми на коя улица се намира.

# 10
  • Мнения: 3 379
В една пряка на Женския пазар има магазин за употребявани мебели.  Магазинът се държи от организация, подпомагаща бившите наркомани. Те имат собствен транспорт, идват, взимат ги, но не ти дават пари за тях. Довечера ще питам мъжа ми на коя улица се намира.

Да, питай моля те, ще отида до там. Ако има и тел ще е супер. Благодаря.

# 11
  • Мнения: 3 379
Дори и в този форум съм срещала раздел "подарявам, давам...., но ако не си зле финансово и искаш да направиш добро има 2 варианта:

1. Обява, че подаряваш мебели за социален дом - старчески, детски

2. Обява, че подаряваш мебели на нуждаещи се хора (на нашата съседка например и изгоря апартамента, от камината на долния етаж) Бяха големи мъки, докато се възстанови жилището..тя е на 74 г., вдовица,.остана без нищо посред зима. Дъщеря й сама, с 1 учителска заплата.  Та, знам колко се радваше на всяко нещо което й подаряваха - маса, шкаф, столове.


Къде мога да ги пусна тези обяви, за да съм сигурна, че ще ги видят точно нуждаещи се или от домове? Мога и във форума тук да пусна, както и в други интернет форуми, но предполагам, че точно нуждаещите се хора нямат достъп до такава информация често през Интернет.

# 12
  • Мнения: 804
Има едно сдружение "Рето Надежда" те имат магазини  в които продават всякакви стари вещи, включително и мебели които са в сравнително добро състояние и могат да се използват. Това е организация подпомагаща борбата с дрогата и с нещата, които хората даряват подпомагат финансово дейността си. Те имат грижата да дойдат и да вземат мебелите. Телефона в София е 9802143, Пловдив 101/2725 и Бургас 898861 ел. поща bulgaria@asociacionreto.org
Ние така направихме и сме доволни.

# 13
  • Мнения: 2 700
В една пряка на Женския пазар има магазин за употребявани мебели.  Магазинът се държи от организация, подпомагаща бившите наркомани. Те имат собствен транспорт, идват, взимат ги, но не ти дават пари за тях. Довечера ще питам мъжа ми на коя улица се намира.

Да, питай моля те, ще отида до там. Ако има и тел ще е супер. Благодаря.

Не е пряка на Женския пазар, а на самата улица Стефан Стамболов (това е задънената улица, която води от ъгъла на "Тодор Александров" и "Ботев" към Женския пазар - обособена като паркинг).  Mагазинът се намира от дясната страна, ако се движиш в посока към пазара, но преди да се стигне "Пиротска".

# 14
  • Мнения: 804
В една пряка на Женския пазар има магазин за употребявани мебели.  Магазинът се държи от организация, подпомагаща бившите наркомани. Те имат собствен транспорт, идват, взимат ги, но не ти дават пари за тях. Довечера ще питам мъжа ми на коя улица се намира.

Да, питай моля те, ще отида до там. Ако има и тел ще е супер. Благодаря.

Не е пряка на Женския пазар, а на самата улица Стефан Стамболов (това е задънената улица, която води от ъгъла на "Тодор Александров" и "Ботев" към Женския пазар - обособена като паркинг).  Mагазинът се намира от дясната страна, ако се движиш в посока към пазара, но преди да се стигне "Пиротска".


И на двете места магазините са техни на Ст.Стамболов, 16 и на Симеон между Хр.Ботев и Женския пазар.

Общи условия

Активация на акаунт