КЪРМАТА МИ НАМАЛЯВА-ПОМОЩ

  • 1 824
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Искам предварително да се извиня ако темата е била вече обсъждана но нямам време да се ровя в старите теми та направо по въпроса имам проблем с едната гърда от която допреди два дни кърмата буквално шуртеше а като започнех да кърмя  с другата гърда ми трябваше кърпа за да попивам .Изцеждах се по около 20 мин и оставаше още и в двете гърди и така допреди два дена когато видимо кърмата в едната гърда беше почти изчезнала в сравнение с това което беше.Моля за съвет какво да правя защото е абсолютна грехота при толкова кърма която имах да храня бебето с адапте.Предварително благодаря за всякакви съвети , че вече незнам какво да правя #Crazy

# 1
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Колко е голямо бебето? Яде ли по-начесто или няма смяна на поведението му?

# 2
  • Мнения: 2 467
Кога се роди бебето? Как се кърмите? Дай повечко подробности.

Кърмата се регулира според нуждите на бебето около 3-4-5-6... седмица. Гърдите стават меки и не остава излишна кърма. Стига точно на бебчо. Може това да е при вас.

# 3
  • Мнения: 617
И при мен се случи такова нещо, от няколко дни гърдите ми омекнаха и сякаш кърмата ми намаля.
Сега като суче бебчо, едната гърда е пресушава напълно. И аз още повече се притесних и си взех АМ за всеки случай, ако трябва да дохраня. Но сега когато чета се успокоявам малко, че просто кърмата е според нуждите на бебчо

# 4
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Както вече е писано кърмата се регулира според нуждите на бебето, гърдите стават меки, но когато бебето засуче кърмата слиза и е достатъчна да задоволи нуждит му. Не дохранвайте, а давайте на детето да суче по-често, защото с даването на АМ положението само се влушава и майката остава с впечатлението, че няма кърма и така тя намалява

# 5
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Наистина има период на регулиране на кърмата. Тъй като подписът ти е още от бременността, предполагам, че бебето е мъничко. Не се притеснявай, спокойствието също е важно. Можеш да наблегнеш на следните храни- жито, овесени ядки, кисело мляко, течности. На мен това ми помага+лактогонен чай.

# 6
  • Мнения: 617
Както вече е писано кърмата се регулира според нуждите на бебето, гърдите стават меки, но когато бебето засуче кърмата слиза и е достатъчна да задоволи нуждит му. Не дохранвайте, а давайте на детето да суче по-често, защото с даването на АМ положението само се влушава и майката остава с впечатлението, че няма кърма и така тя намалява

ще се вслушам в съвета ти, Благодаря!

# 7
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Наистина има период на регулиране на кърмата. Тъй като подписът ти е още от бременността, предполагам, че бебето е мъничко. Не се притеснявай, спокойствието също е важно. Можеш да наблегнеш на следните храни- жито, овесени ядки, кисело мляко, течности. На мен това ми помага+лактогонен чай.
Peace

# 8
При мен помагаше орехи, лук, овесени ядки, месо, всякакви ядки - фъстъци, лешници, бадеми... , чаша бира, чай от копър или друг лактогонен чай. Преди всичко - храни се добре и пий около 2 л. течности на ден. Ако смяташ да кърмиш, не бързай да влезеш във форма след раждането - на малко майки се удава да кърмят и да слабеят...за съжаление  Wink

# 9
  • Мнения: 4 242
- на малко майки се удава да кърмят и да слабеят...за съжаление  Wink


Не е вярно това, може да се отслабне бавно или дори твърде бавно, зависи от хранителния режим на майката, но се отслабва! Аз мислих като теб, докато не се търкулнаха 2 годинки от раждането и килограмите започнаха да се топят все по забележимо, за няколко месеца без никакви ограничения си върнах старото тегло. Явно просто е нужно време, и за всеки е индивидуално, но за натрупалите повечко килца (като мен тогава) едва ли по- рано от преди годинката на детето.
Сори за офф-а, обаче и аз чакам подробности от майката за режима, възрастта и т.н. 

# 10
  • Мнения: 291
Надали намалява, най-вероятно производството й се регулира според нуждите на малкия човек. За да си спокойна, си купи лактогонен чай от някоя билкова аптека и хапвай повечко овесени ядки

# 11
  • София
  • Мнения: 1 504
И аз да се разпиша..мисля, че е регулиране, но ако се притесняваш -  ако си спряла нощните кърмения ги почваш пак и цедене след като си накърмила бебчето...ние се кърмим вече близо 4 месеца и си мислех, че ми е регулирана кърмата, но една вечер май не слезе или бебка беше много нервна или наистина имах малко, такова реване му падна и реших, че ми е намаляла кърмата и на другия ден ударна доза лактогонен чай / българския/ и цедене след всяко хранене.... и два пъти през ноща я кърмих/последно хранене 20,30 после към 2 и после към 6/ ама така няколко дни правих, благоданерие на това си увеличих доста кърмата, но май наистина доста защото за 3 часа  гърдите ми стават твръди като камък, както в началото/след раждането/ та внимавай точно какви мерки взимаш, че трябва наново да се регулира след такава ударна доза както аз направих....

# 12
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Малко офф, но започнах да предпочитам хиперлактацията пред чуденето имам ли кърма Thinking

# 13
  • София
  • Мнения: 1 504
ки ки...май и аз...няколко дни се изцеждах след ударната доза и бях толкова спокойна, че имам достатъчно, че ми остава и да изцедя...но сега почнаха да се нормализират нещата и пак почвам да се чудя имам ли достатъчно или не...Simple Smile)))

# 14
  • Мнения: 2 673
Лактогонно средство - българско на ШАРКОВ и сие. Струва един лев. Намира се в аптеките.
Само това ми помагаше.

Общи условия

Активация на акаунт