Трябва ли държавата да стимулира високата раждаемост?!

  • 3 236
  • 93
  •   1
Отговори
Здравейте всички бъдещи и настоящи мамчета!

Повода да пусна това заглавие беше едно издание на "Сблъсък" с едноименна тема. Няма нужда да ви споменавам, че се изприказваха поне един тон глупости от хора , които по една или друга причина не са се срещали с всички трудности на това да бъдеш родител в България.

Бих искала да чуя мнението ви, тъй като аз лично след края на предаването бях зачервена и ядосана не само на опозиционните лагери , а и на резултатите от анкетата , които бяха едва 56% в полза на тезата, че държавата трябва да стимулира високата раждаемост!

Очаквам отговорите ви!

# 1
  • Мнения: 5 622
естествено, че трябва.. В някоя от подобните теми някой беше постнал пример от Франция и облагите, които ползват многодетсните семейства..

Друг е въпроса, че тук ако се стимулира това нещо и при натрапената ни интеграция на бай мангау, точно те ще се възползват от всичките облаги и прочие   Stop

# 2
Цитирам прясна случка пред  АГ кабинета..... "Дофтуре, дай бИлешка, чИ ми трябва за соСиалните #2gunfire"

# 3
  • Мнения: 3 423
след края на предаването бях зачервена и ядосана

що така?!

Цитирам прясна случка пред  АГ кабинета..... "Дофтуре, дай бИлешка, чИ ми трябва за соСиалните #2gunfire"

е, кво, не е ли била в правото си жената?

# 4
  • Мнения: 7 837
В тая тема държавата ли ще плюем, циганите ли или филанкишията?

Лиске, мълчи, ти си в чужбина... Mr. Green

# 5
Ами някак си...да раждаш деца за да се изхранваш от Социално подпомагане....при положение, че на нея и е 5тото...
Поизместиме темата малко с Бай Мангау май..

# 6
  • Мнения: 25 600
Идеалният вариант е държавата не само да стимулира високата раждаемост, но и отговорното родителство. Или поне да не толерира безотговорното такова.  Peace

# 7
  • Мнения: 27 524
Не. Ако всичко й е наред на държавата, няма нужда от стимулиране. Ако не й наред, за какво да стимулира? Само с помощи не става.
Млъквам, че и аз съм в чужбина  Grinning

# 8
Идеалният вариант е държавата не само да стимулира високата раждаемост, но и отговорното родителство. Или поне да не толерира безотговорното такова.  Peace


  bouquet

# 9
  • Мнения: 3 423
Ами някак си...да раждаш деца за да се изхранваш от Социално подпомагане....при положение, че на нея и е 5тото...
Е, кво, да ги убива ли?!
Гледай да не ме срещаш
след моето пето с подобни
думи, не се излагай. Кажи,
какво ти пречи?! Не разбирам.
И защо беше зачервена и ядосана?

# 10
Ами някак си...да раждаш деца за да се изхранваш от Социално подпомагане....при положение, че на нея и е 5тото...
Е, кво, да ги убива ли?!
Гледай да не ме срещаш
след моето пето с подобни
думи, не се излагай. Кажи,
какво ти пречи?! Не разбирам.
И защо беше зачервена и ядосана?

Liska ,не знам от колко време си в чужбина , но тук съгражданите ни от малцинствени групи явно и упорито заявяват, че раждат деца, защото не желаят да работят и така е по лесно - все пак друго си е ежемесечно да прибираш по 500 лева, съпруга да пооткрадне нещичко ако може, а децата, които са поотраснали повечко да са на "България" и да просят!Не ме разбирайте неправилно - нямам нищо против тези от "ромите", които продават по битаците, защото те поне РАБОТЯТ!

А по отношение на яда ми за предаването - след като чух , че раждаемостта имала прираст 2% за последната година и да не сме си правили илюзии, че е много зле положението се запитах...те дали взимат предвид, че това не е положителен прираст..просто отрицателния е понамалял... Ей такива хубави думички чух от един господин статистик

# 11
  • Мнения: 920
Да. Чрез инвестиции, работни места, семейно подоходно облагане.
А не с раздаване на помощи.

# 12
  • Мнения: 3 423
тук съгражданите ни от малцинствени групи явно и упорито заявяват, че раждат деца, защото не желаят да работят и така е по лесно - все пак друго си е ежемесечно да прибираш по 500 лева

Оставаше и да работят.
Това е право на избор.
Не е лесно да се гледат 5 деца.
Не е малка работа.

# 13
  • Мнения: 68
За сега май трябва.
Неуредена държава-малко бебета- трябва стимулация. Mr. Green
Уредена държава-много бебета-няма нужда от стимулация. Sunglasses
И тук тезата ми се разбива: Индия-неуредена държава-мнооого бебета-никаква стимулация.newsm78

п.п. мисля, циганите нямат нужда от стимулиране. По-скоро  имат нужда от нещо, което да ги стимулира да отглеждат качествено 2 деца, отколкото да разчитат на мен да доглеждам н-тото им дете.

# 14
Liska,

Това право на избор мисля, че стана по скоро практика отколкото уникалност на избора.Съжалявам, но не споделям мнението ти. И мисля, че някак си малко объркваш причината и следствието - те нямат работа не защото имат да гледат 5 деца, а раждат 5 деца, за да не се налага да работят. А за това как си гледат децата...мисля, че им отнема не по повече от 5 минути на дете на ден - да го по ступат и да му приберат парите от просия...

Все пак уважавам мнението ти....

Общи условия

Активация на акаунт