Сред делника...

  • 565
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 750
"Сред делника трябва да намерим духовната храна за творческото начало в душите си."

Търсите ли тази духовна храна? Как тълкувате мисълта. С какво се зареждате? Какво храни душите ви?

# 1
  • Мнения: 7 837
Всеки ден за мен е неделя.

# 2
  • Мнения: 6 417
За мен всеки ден е празник. Смъртта на много близки за мен хора преобърна цялото ми светоусещане.  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 843
    Опитвам се да формулирам нещо възвишено..,  но някак си  ще излъжа и себе си, покрай вас.

       Чета тук. Тук има всичко : От Симпатични Нищотийки --- до   Върхове.
  Обикалям по сайтове за витражи  и за переделки, направи сам и прочие.
      Междувременно слушам  музика.
      Ако имам добра книга ,  започвам от нея и горното не важи. не купувам напоследък.. не купувам.... толкова за възвишеното. Събирам си бита в шепички.

# 4
  • Мнения: 1 153
Разглеждам сайт със сниумки на природата и различни животни ,това ме изпълва Grinning

# 5
  • Мнения: 1 629
зяпам в небето повече отколкото в краката си  Crazy говоря с различни хора за различни неща, и за тези, които вълнуват тях; пея си с детето нещо на Климешки...такива ми ти работи  Grinning

# 6
  • Мнения: 25 449
С какво се зареждате? Какво храни душите ви?

Напоследък май само с природата. Рядко ми се случва вече книга или мисъл да ме грабне - ЕГН-то не прощава. Но природните красоти винаги ме изумяват с неповторимостта си. Слава богу, ако няма как да напълня очите си със зелено, поне облачета има за мен в небето.  Grinning

# 7
  • Мнения: 27 524
"Сред делника трябва да намерим духовната храна за творческото начало в душите си."
Търсите ли тази духовна храна? Как тълкувате мисълта. С какво се зареждате? Какво храни душите ви?

Не я търся. Достатъчно за мен би било да разбера колко е празно и неужно материалното.
Зареждам се сред Пироодата, разбира се.
Душата ми се храни от много неща - хубава музика, хубава картина, гениалното, добротата, чистотата, детското, отзивчивостта, немеркантилното, простите жестове, любовта...

Няма да забравя една скрита камера, доста гадна между другото, в парка, вървят си хора, млади, стари, с деца, с кучета, на разходка. От храстите изскача подставено лице с картечница и уж започва да стреля по някой от минаващите. Гадно, наистина, не знам как са го допуснали изобщо. Хората, разбира се, крещят, залягат, бягат, падат... не знам защо сега се сетих за това, но няма да забравя - младо семейство, почти деца, с новородено бебенце и количка, тя я бута, той е обгърнал раменете й и си приказват. Излиза мнимият и уж открива огън. Всичко става за секунди. Момчето просто се обърна, разпери ръце и с тялото си закри жена си и бебето. Първосигнална реакция, чиста, неподправена, необмислена. Невероятна. От подобни неща се храни душата ми  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 7 107
Всяко посещение на Рилския манастир ми зарежда батериите. Това е моето специално място.

# 9
  • Мнения: 2 022

...... Момчето просто се обърна, разпери ръце и с тялото си закри жена си и бебето. Първосигнална реакция, чиста, неподправена, необмислена. Невероятна. .........  Heart Eyes

Не съм гледала това. Но просто видях картината пред очите си. И те се насълзиха...
Зареждам душата си с енергия от всяка глътка свеж въздух, който успее да проникне в задушния град, от всяка капка топъл пролетен дъжд, от всяка усмивка на децата ми, от всяка целувка на любимия мъж, от всяка дума на приятелите ми, от всяка сълза, капнала от щастие на гърдите ми...... И се уча да бъда силна от шепота на тревата и шума на нощния вятър, които донасят до сетивата ми гласа на тези мои любими хора, които отдавна вече са прах и заради които трябва да продължа напред.....

# 10
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Зареждам се с поезия, с хубава книга, със срещи с приятели. Тези три неща са ми достатъчни.

Общи условия

Активация на акаунт