Пътуване до Румъния

  • 10 794
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Не знам дали темата ми е за тук, но имам следния въпрос:
Има ли някакво изискване при пресичане на границата за 6 годишно дете?
При положение, че ще сме и двамата с баща му?

# 1
  • Мнения: X
Само червен паспорт на детето.Друго няма нужда.

# 2
  • Мнения: 696
Задграничен паспорт на детето.

А, Evana ме е изпревариал!

# 3
  • Мнения: 2 249
тоест за деца си трябва задграничен паспорт така ли да разбирам-за нас може с лична карта newsm78

# 4
  • Мнения: X
Ами нали децата нямат лични карти?Поне до 16 години.
С какво ще се легитимира детето на границата? newsm78
Аз така излизам с детето извън Бг.С червеният му паспорт.

# 5
  • Мнения: 111
Ние с лична карта, а за него задграничен паспорт, така ли?

# 6
  • Мнения: 696
Ние с лична карта, а за него задграничен паспорт, така ли?

Да, точно така!

# 7
  • Мнения: 143
Сподели после впечатления за пътуването, моля! Ние ще отскочим до Румъния към края на месеца. С децата, та ми е малко  Rolling Eyes притеснено.
А на границата е по-добре и вие да си вземети паспортите, не съм пробвала с лична карта, но съм чувала, че правят проблеми.
Весело пътуване!

# 8
  • Мнения: 397
Сподели после впечатления за пътуването, моля! Ние ще отскочим до Румъния към края на месеца. С децата, та ми е малко  Rolling Eyes притеснено.
А на границата е по-добре и вие да си вземети паспортите, не съм пробвала с лична карта, но съм чувала, че правят проблеми.
Весело пътуване!
Никакви проблеми никой не прави! Често пътувам до Букурещ. Както са ти казали другите момичета - вие с личните карти, детето с паспорта. Приятно пътуване!

# 9
  • Мнения: 2 577
 да се включа в темата Simple Smile
Привет на всички  Hug
по повод пътуването до Румъния, реших тук да ви питам, за да не пускам нова тема

Сега се прибирам от Свищов - бях там на изпити и ми влезе една муха в главата...
ето
Разпитах подробно за кораба, правещ круизи до Зимнич и смятам като отида октомври на защита на дипл.работа да прескоча до Румъния /сега агитирам и няколко колежки/
В началото бях решила да изкараме един ден в Зимнич, тъй като срещу 5евро тръгваш в 8-9ч. и се връщаш в 17-18.00ч. Но сега като се замислих, Букурещ е само на стотина километра, спокойно може да хванем един автобус и отидем и до там, а ако успеем да намерим и някъде да нощуваме на по-нормални цени - става чудесна екскурзийка 2-3 дена  Peace Корабът пътува петък събота и неделя - идеално  Hug

Та да питам - има ли някой идея къде можем да пренощуваме /не говоря за хотели от типа Хилтън и Ибис и т.н./. Координати на по-малки хотелчета, мотелчета, пансиончета или нещо от сорта.......че от румънския нищо не вдявам, а на английски в нета все хотели с по 3-4-5 звезди ми излизат, а цените им тръгват от 69 евро  Rolling Eyes

Благодаря предварително за инфото  bouquet
 

# 10
  • Мнения: 95
Записвам се и аз, че сме планували обиколка из северна Бг, може и до Румъния да отидем  Peace Пишете впечатления и препоръки

# 11
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Сподели после впечатления за пътуването, моля! Ние ще отскочим до Румъния към края на месеца. С децата, та ми е малко  Rolling Eyes притеснено.
А на границата е по-добре и вие да си вземети паспортите, не съм пробвала с лична карта, но съм чувала, че правят проблеми.
Весело пътуване!
Никакви проблеми никой не прави! Често пътувам до Букурещ. Както са ти казали другите момичета - вие с личните карти, детето с паспорта. Приятно пътуване!

Плаща ли се нещо на влизане в страната?

# 12
  • Мнения: 111
Нищо не се плаща. Вземат личните карти проверяват ги и ги връщат.
На влизане в България само ни провериха визуално дали сме ние и това беше.

# 13
  • Мнения: 952
Сподели после впечатления за пътуването, моля! Ние ще отскочим до Румъния към края на месеца. С децата, та ми е малко  Rolling Eyes притеснено.
А на границата е по-добре и вие да си вземети паспортите, не съм пробвала с лична карта, но съм чувала, че правят проблеми.
Весело пътуване!
Никакви проблеми никой не прави! Често пътувам до Букурещ. Както са ти казали другите момичета - вие с личните карти, детето с паспорта. Приятно пътуване!


Плаща ли се нещо на влизане в страната?

има само такса мост,но не беше много нещо ми се върти в главата 6..7 Е,ама после ще ти кажа със сигурност колко е Rolling Eyes

# 14
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Сподели после впечатления за пътуването, моля! Ние ще отскочим до Румъния към края на месеца. С децата, та ми е малко  Rolling Eyes притеснено.


Плаща ли се нещо на влизане в страната?

има само такса мост,но не беше много нещо ми се върти в главата 6..7 Е,ама после ще ти кажа със сигурност колко е Rolling Eyes

Аз бях чула, че такса мост е 50 евро, та затова питам.

Общи условия

Активация на акаунт