Мами с видеокамери - къде сте?

  • 1 860
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Скъпи съфорумки(и тук таме и съфорумци....), тема за видеокамерите май е нямало, или аз не съм видяла...

Имам конкретно питане.....Нашата снима на мини ДВД...До тук добре...Финализирам диска и той тръгва без проблем на компютъра...Качвам с копи пейс материала от ДВД-то на компютъра, или със софтуера на камерата, но след това не мога да го запиша на нормално ДВД...

Записвала съм много пъти и на СД и на ДВД, общо взето май знам принципа,а и няма кой знае каква философия за това,но ето сега не мога да си кача файловете,които са в MPEG-2 формат на ДВД.....

Ще се побъркам...Има ли някой идея къде бъркам?Ще ми каже ли някой конкретните стъпки?Благодаря му от сега!

# 1
  • Мнения: 1 671
Цоцоланке,

само с това мога да ти помогна. Дано намериш отговори.
Ние също снимаме с видеокамера, обаче не знам как да сваляме на компютъра. Май някаква приставка допълнително трябва да се сложи ooooh!

Използвам темата ,за да питам знаещите: камерата е дигитална Панасоник, какво трябва да имам на компютъра, за да мога да свалям? Ама ми го напишете с думи прости, че съм боса. Ако има някакво съкращение тая джаджа, мога да си видя в документите на компютъра има ли я, няма ли я?

USB кабел си купих, порт имам отзад на пс-то. Друго?

# 2
  • Мнения: 2 591
на нас дядо Коледа ни донесе камера  Embarassed, но честно казано мнооооооооого рядко я ползваме (може би защото нямаме деца все още, а и аз не обичам да се снимам с камера Sick)! при нас свалянето и записването са безпроблемни - с кабелчето, което свързва камерата и компютъра и софтуера, който си върви с камерата - не сме имали абсолютно никакъв проблем до сега  newsm78

цоцоланке, пробвай на нормално CD или питай някой спец  newsm78

# 3
  • Мнения: 11 607
Моли, благодаря за темата...Ще я прегледам на спокойствие....

Нашата камера за сваляне е лесна, защото записва на малките ДВД и самата тя се продава със софтуера за гледане на записаното.Значи първо инсталирах софтуера на компа и после финализираните ДВД си ги гледам без никакъв проблем.....

Ти на какво записваш? На касетки ли? За касетките знам,че е по-особено и сложно...Друго нищо!

schneee на нормалите СД няма да стане, защото ДВД е по-голямо от СД-то.....Ама ще видя, и аз това го мислих като краен, изключително краен вариант....

# 4
  • Мнения: 2 591
 Peace

нямаш ли някой познат с такава камера  newsm78

# 5
  • Мнения: 1 671
Цитат
Ти на какво записваш? На касетки ли?


Да, на миникасетки, които могат да се слагат в специална и да се гледат направо на видеото.
Но искам да си ги свалям на пс-то. И аз знам, че е нещо по-сложно, дано се намери някой да обясни тук.

# 6
  • Мнения: 2 591
Моли, не мога да помогна, нашата няма миникасетки  Rolling Eyes и нямам представа

късмет  Peace

# 7
  • Мнения: 11 607
Peace

нямаш ли някой познат с такава камера  newsm78

Не, за съжаление.....Имам братовчедка с подобна камера, но тя пък е боса на тема компютри...Записва на малките ДВД и после не ги прехвърля на нищо и така си ги гледа...

дано се намери някой да обясни тук.

Дано! Дано мамите се включат и обеснят....

# 8
  • Мнения: 337
Имам и аз един въпрос, свързан с видеокамерите, харесах си  ето това от американския ebay, но доколкото си спомням, имаше нещо относно тв стандартите в Европа и Америка, някой знае ли на какво трябва да обърна внимание и дали точно тази камера би работила безпроблемно в Европа?

# 9
  • Мнения: 11 607
Имам и аз един въпрос, свързан с видеокамерите, харесах си  ето това от американския ebay, но доколкото си спомням, имаше нещо относно тв стандартите в Европа и Америка, някой знае ли на какво трябва да обърна внимание и дали точно тази камера би работила безпроблемно в Европа?

Доколкото знам това е в системата на снимане - тук в Европа е Пал-Секам,а в Америка - друг е стандарта....

# 10
  • Мнения: 133
Я виж в нета тая програма Ulead VideoStudio 10.На мен много добре ми преобразува клипчетата от DVD-RW  дисковете в диск ,който аз искам (DVD). И друго -аз си купух и DVD+RW, който не се финализирване и по добро качество, и е по лесно за сваляне на PC.

# 11
  • Мнения: 11 607
И друго -аз си купух и DVD+RW, който не се финализирване и по добро качество, и е по лесно за сваляне на PC. [/b][/color]

Би ли ми обяснила по-добре и подробно процедурата с този вид дискове?

# 12
  • Мнения: 377
mama Tedy , можеш ли да дадеш линк - да си изтеглим тази програма и ако знаеш серийния номер Mr. Green  bouquet
Аз имам видеокамера с мини касети и досега свалях с Windows Movie Maker, но записа става размазан и некачествен. Инсталирах си и Адоб Премиер, но тя пък все още ми е доста сложна и не мога да разбера как да конвертирам файловете, за да са в по- малък размер newsm78.
Ще следя темата Hug

# 13
  • Мнения: 11 607
 mama Tedy би ли обяснила по-подробно как се работи с тази програма...пак нещо не успявам да запиша на ДВД....

# 14
  • Мнения: 133
ДИМИКА-Тук е прогр … 2;та!
Мама Цоцоланка-DVD+RW диска само се форматира и за да се гледа или запише на друг диск не трябва да се финализирва.

Общи условия

Активация на акаунт