Количеството на кърма!

  • 472
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 958
Искам  да задам няколко въпроса! Колко време е необходимо да се изцежда кърмата? Как всъщност организма определя колко кърма да произвежда? Например, ако се изцеждам 1-вия месец и количеството кърма се стабилизира как ще храня бебето като стане на 3 месеца?Няма ли да му е малко кърмата? Не знам дори как да ги задам правилно въпросите! Доста съм объркана!

# 1
  • Мнения: 4 244
Първо честита рожба ДИДИ!
Природата си знае работата и сама регулира притока на кърмата, както по количество така и по качество, така и по качество.
Нуждите на  бебето се променят не само през деня, както и през времето, докато порасне.
Не се притеснявай за това колко излиза от помпата.
най важното е да е розово, да пълни памперса и да се чувства добре.
Ако имаш още въпроси - питай, затова сме тук - цяла рота, дружни мами кърмачки! Embarassed

# 2
  • Мнения: 2 655
Мисля, че няма нужда да се изцеждаш.
Аз не съм се цедила нито един път до сега. Просто и лесно е, ако ти тежът гърдите слагаш бебето да посуче малко.
Има чудесни статии тук. Можеш да ги прочетеш. От там ще разбереш, че бебето минава през етапи на "бърз ръстеж", тогава суче повече и по често. Траят от 1 до 7 дни /нашите бяха по 7 Wink /. То само регулира процеса на отделяне на мляко от теб и кара гърдите ти да произвеждат повече, защото е пораснало и се нуждае от по-голямо количество мляко.
КЪРМЕНЕТО е естествен процес. Остави всичко на природата, тя си знае работата.  Wink Ти само се храни добре и пии много /поне 2 л. на ден/ течности.

# 3
  • Мнения: 2 051
Можеш да изцеждаш по мъничко за да не се чувстваш като бомба и за да захапе бебчо по-добре гърдата. Това е при необходимост, иначе няма защо.
Ако си решила да замразяваш кърма за по-късни дни е друг въпрос, изцеждай се и събирай. Но ако се притесняваш за мастити, не се оставяй на страховете, кърми по-често бебока, той ще ти регулира количеството, според нуждите си. Няма да стане светкавично разбира се, но рецептата е само да кърмиш, при всеки негов знак на недоволство, плач или поне на всеки 2 часа през деня и на 4 часа през нощта , ако ситното е поспаливо. Не висли отсега за следващите месеци. Кърми и ще се регулират "взаимоотношенията" ви.  Simple Smile
И кажи как става.

# 4
  • Мнения: 1 120
Никога не съм изцеждала кърма ,ако не ми се е налагало( изключение само когато ми се е налагало да отсъствам повече от 3 часа)
Кърмата се нагажа според бебето(т.е. сама се регулира според неговите нужди)
Изключение прави първият месец ,после всичко се оправя от само себе си #Onfire

Общи условия

Активация на акаунт