а как занимавате бебоците

  • 938
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 117
Здравейте, аз не  намерих подобна тема и от любопитство искам да знам как си играете с малките и обръщате ли им достатъчно внимание?Аз все се чудя с какво да я занимавам, защото бързо и омръзва всичко, а тя все ме гледа с очакване  Дайте мнение! newsm78

# 1
  • Мнения: 27 524
Моето е от поспаливите, та малко време беше буден. Гледах да излизаме много, носех го в кенгуруто с мен из къщата, слагах го на земята на одеяло с различни играчки...

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Дъщеря ми си играе сама в нейната стая,не иска внимание/това е сега/като беше на възрастта на твоето дете беше долу-горе същото.Общо взето се радвам на кротко и самостоятелно дете Peace

# 3
  • Мнения: 1 272
Много разходки, слушахме музика, разглеждахме книжки, дрънкахме с дрънкалки, играхме на "криеница", гушкахме се, "говорихме" си, всичко, което виждах че й е приятно....Далеч съм от мислълта, е трябва да си постоянното забавление за детето си, често я оставях и сама да си "играе".
Говоря в минало време, защото моето дете е по-голямо Wink

# 4
  • Мнения: 3 205
На 8 месеца му застлах едно одеало в хола с много, много играчки и го пуснах да дивее и да се учи да се изправя по мебелите. Аз бях на една ръка разстояние, но си се занимавах с мои неща.

# 5
  • Мнения: 2 757
На 8 месеца лежеше на пода, тогава едва се обръщаше и не се придвижваше. Така че с една акривна гимнастика над главата и да праи кво иска с нея. После почнахме да го раздвижваме, разходки по двора за ръчичка  и така. Сега вече си има интереси и квото и да му показвам обикновено не му е интересно - или не му обръща внимание или си играе с него, но по негов си начин, обикновено не по предназначение. Най обича на двора да тича и да си играе с водя и пясък

# 6
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Виждам, че моето момче е по-малко, но и то иска много внимание, така че да си кажа и аз.
Сложила съм килимче на земята, върху което съм разпръснала играчки. Имаме и 2 активни гимнастики, 1 шезлонг и 1 кошница за кола. Местя го из всички тези неща, като му закачам различни играчки.
Това е когато е гадно времето, иначе излизаме много.

# 7
  • Мнения: 620
Аз също слагах одеяло с "играчки" и тя се забавляваше доста време сама. Бързо забелязах, че са й доста по-интересни обикновени предмети от ежедневието, а не истинските играчки, затова й давах всичко, което е безопасно от покъщнината да си играе.
Друго нещо, като й омръзне да си играе просто с предметите, постилах една мушама на пода и й давах леген с вода и няколко пластмасови чаши - умираше от кеф да си играе с вода! Наоколо ставаше доста мокро, но пък какво от това Simple Smile
Бях отделила един шкаф в кухнята, от долните, който заредих само с нечупливи съдове, леки тенджери и пластмасови кутии и купи. постилах одеяло на пода до шкафчето и я пусках да прави  абсолютно каквото си иска с шкафа и съдържанието му. Вадеше всичко от там, слагаше го обратно, пак вадеше, изучаваше звуците и чупливостта на предметите, като се научи да пълзи влизаше вътре в шкафа. Голяма шумотевица беше! Но пък аз през това време спокойно можех да си готвя на една крачка разстояние от нея.

# 8
  • Мнения: 8 242
На 8 месеца ходеше по мебелите и пълзеше като реактивен самолет, та изобщо не се задържаше на едно място.. Никога с нищо не се е заигравал повече от 20 секунди  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 676
Ние сме горе-долу на вашата възраст и общо-взето заниманията са ни ходене с проходилката - обожава я, аз му нареждам играчки из стаята и той ходи взема ги и ги хвърля на земята и пак отново, обича също да си играе сам в кошарата, ходим на люлките на площадката да го люлея и това също му е от любимите занимания - даже наскоро си купихме и люлка за терасата и сега разнообразяваме кеф ти на терасата кеф ти на площадката.

# 10
  • Русе
  • Мнения: 2 354
единствено активната гимнастика не й омръзва толкова бързо

# 11
  • Мнения: 2 208
На 8 месеца щъкаше по земята и преследваше котарака. А основно бяхме навън на разходка и много си говорехме Simple Smile
Навън се закачаше с хората и другите бебета.

# 12
  • Мнения: 5 362
Моето е от поспаливите, та малко време беше буден.
Laughing
И моето беше такова.
Разнообразието ни беше навън,по разходки и паркове.
Вкъщи си пускахме музика,музикални играчки обожаваше също.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 079
Много му говоря, играем с играчки от всякакъв род и калибър  Laughing пея песнички, гушкам го, разхождаме се, но го оставям  да се забавлява и сам... А като му писна - пак всичко се повтаря до безкрай Crazy

# 14
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
На 8 месеца ходеше по мебелите и пълзеше като реактивен самолет, та изобщо не се задържаше на едно място.. Никога с нищо не се е заигравал повече от 20 секунди  Rolling Eyes

Така беше и моят син на тази възраст.

Общи условия

Активация на акаунт