Посъветвайте ме как да постъпя, моля

  • 5 655
  • 100
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 978
Ще Ви раазкажа накратко. Зълва ми /сестра ма мъжа ми/ живее в Испания. Дойде си по празниците 24-ти май и за първи път видя племеника си. Детето ми е на 6м. и не му донесе нищо-просто така. На мен ми стана безкрайно обидно, но си премълчах. Според мен това показва отношениети й към семейството на брат й в крайна сметка. Говорих с мъжа ми и той не взе никакво отношение по въпроса. Сега в края на седмицата ще пътуваме в провинцията /те са от Търговище/ по хубав повод - юбилей и само като си представя, че ще бъда 2 дни с нея направо настръхвам. Искам да Ви пиатам дали да си поговоря с нея, между другото тя е страшно обидчива и със сигурност ще се засегне или да си премълча. Не знам как да постъпя, а това си ме тормози, вече 2-ра седмица само за това си мисля и ми е много криво.

# 1
  • DE
  • Мнения: 967
Ако е само за подаръка - няма смисъл да се цупиш.
Жената може просто да не се е сетила! Всякакви хора има!
Отношението и по принцип ли е лошо?

# 2
  • Мнения: 431
Мисля, че преувеличаваш. Чак пък липсата на подарък=неуважение към семейството на брат й...

Всъщност какво се носи за 6-месечно бебе? newsm78

Не си го представям този ваш разговор - "Ти защо не донесе подарък, а?" Съветвам те да не бъркаш доброволно в гнездо с оси и да създаваш напрежение в семейството по време на семеен празник. Не се занимавай с такива дреболии.

Всъщност въобще не схващам защо е важен някакъв подарък, нали е дошла да види детенцето? Не пишеш да имате други стари дрязги, но сигурно имате, щом за един (липсващ) подарък му хвърляш толкова мислене...

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз не бих й споменала... Някак си кофти ми се вижда да й кажа "Абе защо не купи подарък на детето ми?!"
Неприятно е, че е дошла с празни ръце, братовчед ми направи същото, а уж се радваше на детето, по-грубото беше, че подари подаръци на родителите си на рождения ден на дядо ми, а на него нищо  Shocked, но само ми се затвърди мнението за него и когато се върне в България (той е в Германия сега), гледам да не му обръщам внимание и почти не общувам с него.
Ти си си направила изводите какъв човек е зълва ти, едва ли ще я промениш, можеш най-много да преосмислиш отношението си към нея и евентуално и ти да не й носиш подаръци. Twisted Evil

# 4
  • Мнения: 20
Не се занимавай с нея. На твое място не бих й обърнала никакво внимание. Кво ти пука, нали после си занимава пак за Испания и тва е? Тя станала на тия години и не е възпитана, ти сега ще я възпитаваш newsm78, така може само неприятности да си стовариш на главата. Пусни я да пасе там и тва е.  Joy

# 5
  • Мнения: 2 270
Пусни я да пасе там и тва е.  Joy

 Peace

# 6
  • Мнения: 1 835
Честно казано, не разбирам за какво се терзаеш толкова. Че зълва ти не ти е донесла подарък? Голям праз! Та чак и да трябва да говориш с нея - и какво ще и кажеш - ти защо не ми донесе подарък?!! И какво толкова е направила? Според мен въобще не е нужно да създаваш излишни проблеми - на твое място бих си ги спестила - и на себе си, и на околните. Да говориш с мъжа ти и да му се оплакваш от сестра му също е неуместно според мен - тя му е сестра, те може би държат един на друг, със сигурност няма да му стане приятно - не заставай между тях. Не те съветвам да обтягаш семейните отношения. Нищо няма да спечелиш, никой няма да се промени, а само ще дадеш повод да се настроят отрицателно срещу теб - а от това със сигурност няма да имаш полза.

# 7
  • София
  • Мнения: 978
Може би не съм била достатъчно ясна,според мен е съвсем нормално да занесеш нещо на бебе, което виждаш за 1-ви път, особено, ако е дете на твой роднина, аз така съм възпитавана и всички около мен постъпват по същия начин. Колкото до отношението й към нас, то е никакво, нито добро-нито лошо

Мисля, че преувеличаваш. Чак пък липсата на подарък=неуважение към семейството на брат й...

Според мен означава точно това

# 8
  • София
  • Мнения: 978
Честно казано, не разбирам за какво се терзаеш толкова. Че зълва ти не ти е донесла подарък? Голям праз! Та чак и да трябва да говориш с нея - и какво ще и кажеш - ти защо не ми донесе подарък?!! И какво толкова е направила? Според мен въобще не е нужно да създаваш излишни проблеми - на твое място бих си ги спестила - и на себе си, и на околните. Да говориш с мъжа ти и да му се оплакваш от сестра му също е неуместно според мен - тя му е сестра, те може би държат един на друг, със сигурност няма да му стане приятно - не заставай между тях. Не те съветвам да обтягаш семейните отношения. Нищо няма да спечелиш, никой няма да се промени, а само ще дадеш повод да се настроят отрицателно срещу теб - а от това със сигурност няма да имаш полза.

Става въпрос за това, че не донесе нищо на ДЕТЕТО МИ, колкото до това дали държат един на друг, мъжа ми държи, на сестра му изобщо не й пука защото е свикнала света да се върти около нея. И изобщо не ми е за подаръка, а за ОТНОШЕНИЕТО.

# 9
  • Мнения: 1 425
Ами ти може да си възпитана така ама хората са възпитавани различно. Никой не е задължен да носи подаръци на никого. И ти нямаш никакво основание да и държиш сметка по въпроса.
"Аз съм възпитана така - значи всички трябва така да правят" - ето това е типичното мислене на много ограничен човек.

# 10
  • София
  • Мнения: 978
Ами ти може да си възпитана така ама хората са възпитавани различно. Никой не е задължен да носи подаръци на никого. И ти нямаш никакво основание да и държиш сметка по въпроса.
"Аз съм възпитана така - значи всички трябва така да правят" - ето това е типичното мислене на много ограничен човек.

Това, че съм много ограничена можеше да ми го спестиш /въпрос на възпитание, отново/, писах защото наистина искам да знам какво мислят хората по въпроса

# 11
  • Мнения: 1 425
Ами аз това мисля и не смятам да го спестявам.

# 12
  • Мнения: 431
ТраЛаЛа, от реакциите ти става ясно, че не търсиш друго мнение, а потвърждение на своето - решила си, че зълва ти е виновна, и това е. Който не смята така, е невъзпитан. Tired

# 13
  • Мнения: 804
Права си да си обидена, но приеми че има такива хора, които като ходят някъде ръцете им са пъхнати в з*ка. Доброто възпитание изисква на гости да се ходи с цвете за домакинята, бутилка за домакина и нещо за децата, да не говорим когото се отива за първи път при бебе и то на близки хора. В твоя случай обаче само ще си скъсаш нервите с този разговор, а може и теб да изкарат виновна, още повече че и мъжът ти не се е впечатлил от това.

# 14
  • Мнения: 1 425
... Доброто възпитание изисква ...
Дамите да ходят само с рокли, да не пушат и да не пият, да слушат само стари градски песни, да се омъжват девствени, да слушат мъжа си ...

Общи условия

Активация на акаунт