Ужасяващи стрии ! :(

  • 2 080
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 155
 Здравейте!
Аз докато бях в 9-ти месец имах малки лилави чертички отстрани на корема - от едната страна примерно 3, от другата 4-5. Обаче откакто родих съм като надрана от диво животно в корема - ужасни, дълги лилави стрии дебели на половината на моя пръст и вдлъбнати от разкъсването на кожата:( А се мазах..... Sad
Та искам да ви питам, някой имал ли е този проблем и кога са побеляли? Понеже знам че за такова нещо цяр няма, та поне се надявам да побелеят някой ден Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
На мен въпреки мазането ми се появиха по бедрата.Сега вече гледам,че започват да побеляват и не са толкова гадни.Всичко обаче си е до кожа!

# 2
  • Мнения: 640
И аз въпреки цялото мазане се нацепих по бедрата и по кръста....избледняха за няколко месеца....докато са пресни можеш да пробваш Контрактубекс....но се свиква Mr. Green

# 3
  • Мнения: 768
Имах точно такива, каквито ги описваш. Когато ме приемаха в родилното, дори сестрата каза, че такова чудо не е виждала. С времето избеляват, но си остават завинаги. Е, свикнах, харесвам си ги като спомен, само дето не мога да си позволя голо коремче.

# 4
  • Мнения: 4 546
аз имам лилави от вътрешната страна на бедрата - от коляното, чак до триъгълника  Sad и малко на дупето.
този Контрактубекс не е ли лекарство проитв белези? и дали може да се ползва от бременни и кърмачки?  newsm78

# 5
  • Мнения: 669
Аз също имам много, въпреки мазането с какво ли не. СЕга определено вече са избледняли, но кога - незнам. Мазах се с контратубекс - ефект 0. Сега ми дадоха едно мазило за белези ДЕРМОЛАСТИН, пише че е и за стрии, но още не съм го пробвала. Определено няма да изчезнат с нищо, но поне малко да избледнеят.

# 6
  • Мнения: 676
Аз знам, че и след раждането трябва да продължаваш няколко месеца да се мажеш с крем за стрии поне така пишеше на моя - Мама Дона на Чико - пробвай - много е добър.

# 7
  • Мнения: 5 362
За щастие нямам от бременността стрии,но се мазах много редовно и упорито,че и след като родих пак.Но все пак си е до кожа.
И аз знам,че не се махат напълно.Ще избледнеят постепенно.Примиряваш се с тях и това е.Няма начин.

# 8
  • Мнения: 724
Извинявам се че се намесвам в темата но искам да Ви попитам след като родиш трябва да продължаваме да се мажем с крем против стрии или със стягащ крем?

# 9
  • Мнения: 88
Незнам дали ще ми остане хубав спомен, но определено се чувствам ужасно! И моя корем е целия на червени отвратителни стрии, по бедрата също...аз също се мазах с какво ли не, докато бях бременна, но явно ефект - никакъв.Според мен си е до кожа,зависи колко е еластична! Затова че...ще си ходим така, и няма да си показваме коремчетата - сбогом къси блузки!   Cry
 Joy

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Когато ми излязоха лилавите линии по гърдите не бях си купила никакво мазило и докато го поръчах и чаках да дойде се мазах със измита свинска мас.Това продължи 6-7 дни,за което време линийте изчезнаха/за вас лъжа,за мен истина/.







# 11
  • София
  • Мнения: 4 585
Да, определено трябва да продължи мазането с крем против стрии и след раждането.
През цялата бременност се мазах редовно и нямах нито една стрия.
След раждането спрях и са започнали да се появяват на отделни мест. #2gunfire
Чудя се дали да не пробвам и аз с Контрктубекс. Thinking

# 12
  • Мнения: 330
Когато ми излязоха лилавите линии по гърдите не бях си купила никакво мазило и докато го поръчах и чаках да дойде се мазах със измита свинска мас.Това продължи 6-7 дни,за което време линийте изчезнаха/за вас лъжа,за мен истина/.

По време на бременността се мазах с крем против стрии на "Кокона майка", етерично масло на "Икаров" против стрии /С който се намазах само няколко пъти че не му понасях миризмата/ и преобладаващо - измита свинска мас /за която постоянно се пише, че е "бабешка измислица от миналия век" при наличието на толкова съвременни козметични продукти/.
Всеки сам си избира продукта, разбира се.
За всеки случай резултат - без стрии от началото до края на бременността.
Дали е до мазила или до структура на кожата обаче на мога да кажа.






# 13
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
А на какво викате измита свинска мас?

# 14
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Когато ми излязоха лилавите линии по гърдите не бях си купила никакво мазило и докато го поръчах и чаках да дойде се мазах със измита свинска мас.Това продължи 6-7 дни,за което време линийте изчезнаха/за вас лъжа,за мен истина/.
Можеш лш да споделиш какво мазилоси купи за гърдите?

Общи условия

Активация на акаунт