Кога прохождат бебетата

  • 31 659
  • 49
  •   1
Отговори

Анкета

Кога прохождат бебетата

Опции:

  • Мнения: 603
Мили мами много се чудя кога бебетата прохождат. Моята бебка е толкова щура в проходилката. По цял ден бяга с нея и гони кучето.  Аз съм проходила доста рано - в 9 месец. Та се чудя каква е средната възраст при която прохождат бебетата?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Когато им дойде времето Peace

# 2
  • Мнения: 3 456
Мили мами много се чудя кога бебетата прохождат. Моята бебка е толкова щура в проходилката. По цял ден бяга с нея и гони кучето.  Аз съм проходила доста рано - в 9 месец. Та се чудя каква е средната възраст при която прохождат бебетата?
Ти просто ме разби... Rolling Eyes
Всяко дете прохожда различно, когато е готово. Средната възраст е около годинката, ама не вярвам, че не го знаеш...

# 3
  • до канала
  • Мнения: 518
съжелявам но не гласувах големия проходи на 8м а малкия все още не е проходил Simple Smile

# 4
  • Мнения: 27 524
Не знам каква е средната, гласувах кога моето порходи - на година и половина.
Обикновено преди годинката прохождат, но не е задължително, нито притеснителано, ако стане след това.

# 5
  • Мнения: 6 164
Всички прохождат различно, гласувах кога проходи моето. Криско проходи на 1. От 11 месеца ходеше стабилно, но ми държеше ръката, просто, защото му беше по-спокойно, но не я ползваше за упора. А иначе се почувства сигурен и тръгна да си обикаля сам на 1 г. и 2 дни, но пък за сметка на това много стабилно и с пуснати ръце.

# 6
  • Канада
  • Мнения: 494
Всичко е абсолютно индивидуално!Аз съм проходила на 8 месеца,а сина ми на 10 и половина.Не мисля,че има някаква точно определена възраст на която трябва да се проходи!

# 7
  • Мнения: 1 555
Ми това е толкова относително, колкото и проговарянето ! Иначе синът ни проходи 2-3 дена преди да направи 1 годинка!

# 8
  • Мнения: 1 008
Около годинка,но всичко е индивидуално.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моето "бебе Rolling Eyes" проходи на 1г.5м.

# 10
  • София
  • Мнения: 43 903
Когато им дойде времето Peace

най-точно казано, някъде между 9 и 18-24 месеца...моето на 9 проходи

# 11
  • Мнения: 8 242
Тони ходеше сам по мебелите и за 2те ръце на 8 месеца, държеше ме за пръстчето и правеше по 2-3 крачки сам на 9 месеца, на 10 вече тичаше из вкъщи.

# 12
  • Мнения: 1 427
Когато им дойде времето....царят е прав! Mr. Green

# 13
  • Мнения: 2 567
Не съм чувала да има точно определена възраст за прохождане. Едни прохождат на 9 месеца, други като моята на година и половина.
От ортопеди съм чувала, че не се препоръчва ранното прохождане, защото е по голям риска от луксация. Ако пък до година и половина не проходи се приема, че има някакъв проблем. При моята се оказа точно така.
Не е лошо до годинката да се направи поне една консултация с ортопед.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 243
Около годинка,но всичко е индивидуално.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт