Как възпитавате у децата си ...

  • 726
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 608
Как възпитавате у децата си качества, които са положителни, но си давате сметка, че не притежавате? newsm78

# 1
  • Мнения: 25 600
Хъ!  Shocked
Ами няма начин. Разчитам на баща му, той ги има.
Ама синът е диване - и от двама ни възприема само кусурите!  Cry

# 2
  • Мнения: 2 700
Ами, няма особено много версии. Освен да подчертаваш, че много съжаляваш, че ти си такъв и такъв, а не би искал да бъдеш и че е хубаво ако детето ти успее да стане такъв, друго просто не се сещам като вариант.
Ама и аз как се изразих ooooh! , дано нещо да се е разбрало.

# 3
  • Мнения: 1 134
Трудно, като се има предвид, че първо трябва да ги изградя у себе си.
Дотук, дъщеря ми се справя доста добре с моето възпитание. Laughing

# 4
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И аз, като кака Сия, разчитам на това, че баща им има малкото липсващи ми добродетели Laughing

# 5
  • Мнения: 967
Това с е почти мисята невъзможна - да възпиташ у детето си качество, което ти не притежаваш  newsm78 Ами единствения начин, за който се сещам е да възпиташ първо у себе си въпросното качество и после дда дадеш личен пример на детето Laughing
За момента не съм изпитвала необходимост да възпитавам у детето си качества, които аз нямам, не че съм идеална, но смятам, че съм сносна и ако ме наследи няма да съжалява. Освен това с баща му взимно се допълваме, така че ще възприеме нещо от мен, нещо от баща си резултатът няма как да не е добър

# 6
  • Мнения: 4 841
Ами никак. Няма как да стане тая работа. Основното ми средство за възпитание е личния пример и съответните обяснения от време на време защо съм постъпила точно по такъв, а не по друг начин. Или съответно да критикувам неприемливи неща, на които сме били свидетели.
Така че, искам-не искам, първо работя върху себе си.

# 7
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Не знам дали е възможно. Детето най добре се учи от личния пример, а пък аз ако не мога да му го дам, язък за приказките и натиска от моя страна само ще му попречи и ще го настрои срещу мен. А ако каже да ама ти защо не правиш така..., или едно говориш друго вършиш... Няма да има ефект просто.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Далеч съм от мисълта, че ще дам всичко необходимо на детето си, включително и качества, които аз притежавам, а какво говорим за такива, де не притежавам...
Давам това което мога, а тя се оформя от примера не само от мен, но и от баща си и останалите роднини. Все пак е отделна личност и може да стане така, че давайки и пример в една посока, тя да залитне в противоположната.
Оформянето на личност е тънък занаят и се прилага преди всичко върху собствената перосна.

# 9
  • Мнения: 2 292
котка , представи си, че ги имаш и действай  Wink
или пък вzимаш дом. животно и го учиш да бъде такъв и онакъв към него ... или му четеш книги, които zнаеш, че покаzват хубавото в теzи качества ...
дай пример и ще го иzмислим някак .

Общи условия

Активация на акаунт