ДУФАСТОН ПРИ БРЕМЕННОСТ

  • 25 359
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 208
Здравейте
Бременна съм -някъде около 4 седмица съм и пия дуфастон.на 25,06 съм на преглед и дотогава ще го пия-така каза лекаря.Въпросчето ми е-за какво толкова много време ще го пия и не вреди ли по някакъв начин на плода-все пак е хапче.

# 1
  • някъде там
  • Мнения: 1 463
Не не вреди. Напротив това е прогестерон,който спомага да се образува жълтото тяло, от което се храни в началото бебето,докато се изгради плацентата. Пий го спокойно,в началото е много важно нивото на прогестерона да е достатъчно. Именно а,ко не е  стават ранните аборти.
Лека , безпроблемна и щастлива бременност ти желая Peace

# 2
  • Мнения: 1 208
благодаря ти много.лекаря каза че не вреди-напротив-но все си мислих че е все пек лекарство  Laughing а и незнам вече на кой лекар да вярвам.  bouquet

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Аз,го пих до 20 г.с. PeaceЕстествено,че не вреди!

# 4
  • Мнения: 160
успокой се,
дуфастона предпазва от спонтанен аборт.аз го пих до 4 месец.успех ти желая и здраво бебче. newsm10

# 5
  • Мнения: 2 152
Разбира се, че не вреди.Имай доверие на лекаря си все пак Peace
Дуфастон се предписва при малко количество прогестерон в организма.Ако прогестерона не е достатъчен, лигавицата е малка и не е в състояние да задържи плода.Обясних го малко просто,но така мога Blush

Лека бременност  Peace

# 6
  • Мнения: 2 677
Пих Дуфастон първите два месеца. Естествено, че не вреди. Полезен е! Peace

# 7
  • Мнения: 1 949
Изпих цели 2 опаковки Дуфастон в началото на бременността си. Започнах от 7г.с., когато получих кървене. Заедно с Дуфастона ми биеха и инжекции Прегнил - по 1 инж/седмица.
Няма страшно Wink
Лека бременност   bouquet

# 8
  • Мнения: 676
И аз пих до 4-ия месец - обикновенно го изписват при риск от спонтанен аборт.

# 9
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Това хапче, не само не вреди на плода, а помага за неговото задържане. Пий го без притеснение. Аз пих дуфастон от 5 до 12 г.с. поради кървене и заплашващ аборт.

# 10
  • София
  • Мнения: 153
Аз до започнах по препоръка на доктора веднага след кръвния тест за установяване на бременността, от 5 г.с. до 12 г.с. Не ми е изследвал нивото на хормоните директно ми го назначи.
Не ми се пиеше, защото качвах килограми, но доктора беше категоричен да го вземам.

# 11
  • Мнения: 374
Пих Дуфастон и други хормонални медикаменти до 4-ия месец, не се притеснявай!Важното е всичко с бебето да бъде наред. Лека бременност ти пожелавам!

# 12
  • София
  • Мнения: 3 787
Не вреди.Аз го пих от 2-ри до края на 4-ти месец.
Спокойно Hug

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Аз също изпих една опаковка Дуфастон в 7-ма седмица.Предписаха ми го заради частично отлепване на плодния сак.

# 14
  • Мнения: 46
не вреди по никакъв начин,аз също го пих да 4 месец.Успех и леко бременеене!

Общи условия

Активация на акаунт