Въпрос за отбиването

  • 387
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 610
Здравейте,четох сега подобни теми,но не е точно това което ме интересува.Та проблема при мен е,че ми се налага(и искам) да отбия бебо,но той хич не си мисли подобни неща ooooh!.Другия месец живот и здраве ще заминем за десетина дни без него и дотогава трябва да сме се справили.През деня не се кърмим,но от 20ч до 6ч се кърмим м/у три и незнам колко пъти.Преди сучеше вечер и като се напапка си играе известно време в леглото и заспива,но от известно време след цялата процедура търси пак гърдата за приспиване.Вече му давам шише(240мл мляко)изпива си го,но без да суче не заспива.Сега го приспа таткото,но се скъса да плаче милото и ми беше много гадно Sad . Освен всичко сутрин към 5-5,30 се пробужда и трябва да му дам да суче за да заспи,но понякога това продължава час и е доста изнервящо.На всичкото отгоре започва и да ме боли от честото сукане(особено като ги е поизпразнил) Много дълго стана,но съм объркана и ми се иска нещата да станат по-леко и по-нетравмиращо за бебо.Благодаря предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
Ох, не знам какво да те посъветвам...Не знам колко нетравмиращо ще е за детето, но можеш да пробваш да намалиш малко производството на кърма, като пиеш по малко чай от мента, градински чай(салвия) и бебо като види, че няма мляко да се отбие. Или да намажеш гърдата с нещо горчиво- при някои деца действа и се отказват да търсят гърдата. В началото сигурно няма да имаш голям успех, но  ако не плаче много и не упорства в търсенето на мама, се опитвай да го успокояваш през нощта с гушкане, водичка, може да пробваш да въведеш биберон- залъгалка...
Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 3 610
Той биберон си ползва,а мляко определено вече няма кой знае колко и от там идва и неприятното усещане да суче от празна гърда,а когато е решил че иска да суче отказва и водата и бибата.Тази нощ например ме направи на нищо,то беше едно сукане,реване,пак сукане и така до безкрай smile3511, сутринта положението беше още по-трагично.Сънен,търси да суче,спи му се,а се върти и реве и суче и пак и пак,това докато се събуди напълно и спира да реве.

Общи условия

Активация на акаунт