Моля за приказка....

  • 1 199
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Едното ни морско прасенце е много болно и предполагам, че няма да го бъде... Наскоро почина дядото на Цвети и се страхувам, че това ще й дойде вповече. Ще ми помогнете ли да измисля някъква приказка, обясняваща липсата на прасенцето? Обаче тя е голяма /почти на 7 г./ и ще е трудно да бъде заблудена. Освен да й кажа, че сме завели свинчо в прасешка болница и там някой си го е харесал много и си го е взел, друго не ми хрумва.... Имате ли други идеи? Или все пак трябва да й кажа?

# 1
  • Мнения: 27 524
Може да кажеш, че прасенцата се притежават от хората до определена възраст. Кажи й, че след това искат пак да бъдат свободни и да тичат в гората и да си намерят другарче и да си имат и те деца. Но трябва сами да си изберат жена (мъж) и затова след еди колко си време се пускат в гората да тичат и да живеят.
Това се сещам засега, дано има и други идеи.
 Sad

# 2
# 3
  • Мнения: 1 547
Че ще го изпратите при дядо и, за да си бъдат двамата? Това дали ще и се стори зловещо или по-скоро ще я зарадва? Моят син е на 3 и половина, и засега се задоволява с разказите за онази чудна страна, в която хората и животните отиват... Когато го водя на гробища /вратата между двете страни/, при дядовци или баби, носим цветя - все пак там, оттатък, няма точно такива модели и ще е добре да си посадят... Може пък и морски свинчета да нямат, пратете им едно  Thinking

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
н-е-в-е-р-о-я-т-н-о е Как`Сийка Hug

Но аз съм за всичко точно и както си е. Цвети е голяма и умна, ще разбере.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 865
Аз бих казала истината.
Смъртта е част от живота. Хората, които имат душа, преминават в друг свят след земната си смърт. Животните просто умират.

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И аз бих казала истината. И съм я казвала на Дени, когато котаракът ни умря. Детето се оказа много по-силно, отколкото си мислех. Наплака се на воля и го прие.

# 7
  • Мнения: 2 292
Много лошо, не може ли да и купите ново прасенце и да и кажеш, че си дала нейното на едно момиченце и си го раzменила zа новото, zащото новото вече не искало да живее там ... или нещо подобно? Ако искаш и прочети Братята с лъвски сърца , преди да е умряло прасенцето .

# 8
  • София
  • Мнения: 7 242
Много ви благодаря Hug
Принципно и аз винаги съм била за истината. Обаче ме е страх, че ще й се събере много, а и реакциите й по темата напоследък са странни. Още повече, че преди време /по повод на това, че кучето на наще беше много зле/ говорихме много за смъртта и й обяснявах за кръговрата на живота - как старите си отиват, за да направят място на новите и т.н. И тогава тя попита дали защото
ще си имаме бебе, кучето ще умре. И сега ме е страх да не си помисли същото.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 865
Ето повод да й обясниш за разликата между хората и животните. Едните не могат да заместят другите. И не трябва.
Аз не бих лъгала детето си за важни неща - един ден ще разбере измамата и ще бъде трудно да възстановим доверието помежду си.

# 10
  • Мнения: 2 700
Лекси, не се колебай да й кажеш истината. Peace
Децата разбират повече отколкото си представяме. Сигурна съм, че ако използуваш точните наименования, а не приказки и алегории, Цвети ще разбере и ще го преживее.
Погребали сме и морско свинче и дядо.

Оф-топик : от какво е болно свинчето? Ако е унило, защо не го блъскате с витамин С и невробекс с капкомер?

# 11
  • Мнения: 25 447
Болно свинче се води на лекар!
Понякога едно подрязване на зъбки или един антибиотик вършат чудеса.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 242
Болно свинче се води на лекар!
Понякога едно подрязване на зъбки или един антибиотик вършат чудеса.
Ще го заведем следобяд, разбира се. Страх ме е да го помъкна сама, защото ветеринарят е далече, а аз не съм много във форма - едва кретам. Всъщност сега ще отида, за да питам дали има възможност за дом. визитация. Или да се пробвам да го заведа - увито в кърпа май ще е най-добре?

# 13
  • Мнения: 25 447
Аз нашето го носех в кутия за обувки с малко талаш вътре. Всякакво малко кашонче или кутия вършат работа. Непременно настоявай да му видят зъбките!
Дано да е нещо лечимо!
Ще трябва да го храниш насила със спринцовка - с каша от стрити гранули и вода, кисело мляко, бебешки каши и пюрета също стават. То ще се дърпа, но ти настоявай, тъпчи насила! Много е важно да яде! Червата не трябва да остават празни.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 352
Когато почина котката на свекърите ми казахме на Христина, че без да искат дядо и баба са я изпуснали да
излезе през вратата и котката е избягала. Казахме също, че навън ще и бъде много по добре,
защото ще си има другарчета /други котки/ с които ще играе. Детето и до днес не знае, че котката не е жива -
мисли си, че има нов дом в някое мазе.  Rolling Eyes
Но тогава Тина беше на 4 годинки. Честно казано не знам на сегашната възраст дали бих я залъгала с подобна история.
Все пак смятам, че щом Цвети скоро се е сблъскала със загуба на близък човек, не бива да я травмираш излишно.
Има време за такива тъжни истини.
Дано животниката се оправи. Hug

Общи условия

Активация на акаунт