Въпрос за кръстника

  • 4 736
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 209
Здравейте, момичета  bouquet
Решихме с мъжа ми да кръстим детето и за целта потърсих информация за кръщенетата в интернет.
Относно самото кръщене - намерих каквото ме интересува, но за кръстника - нищо!
Има ли някакви по-специални изисквания към кръстника, освен това, че трябва да бъде кръстен? newsm78
Благодаря Ви предварително Hug

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Не PeaceНие живот и здраве ще кръщаваме Божидара в събота и спец. съм питала в катедралния храм,където ще се състои самото кръщене.В нашия случай ще е жена,но то това няма особено значение!

# 2
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Не няма! Когато ме кръщаваха (аз бях доста големичка, де, някъде на 17-18 г.), нарочените за кръстници не можаха да си намерят кръщелните и в последния момент кръстница ми стана тяхната дъщеря, която тогава беше на около 11 г.

# 3
  • Мнения: 1 212
Хубаво е да бъде уважаван и достоен човек ....
Той ще бъде , така да се каже - духовният водач на кръщелника  Peace

# 4
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Избери за кръстник човек, който обича детето ти, или поне е привързан към него!

# 5
  • Мнения: 5 362
Хубаво е да бъде уважаван и достоен човек ....
Той ще бъде , така да се каже - духовният водач на кръщелника  Peace
И аз така знам,освен,че трябва да е кръстен.

# 6
  • Мнения: 1 225
Хубаво е да бъде уважаван и достоен човек ....
Той ще бъде , така да се каже - духовният водач на кръщелника  Peace
Съгласна съм.
При нас и баткото е кръстен от кумата ни. И бебока тя ще го кръсти, живот и здраве.

# 7
  • Мнения: 209
а може ли кръстниците да са двама? newsm78

# 8
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Може да са двама. По принцип в нашата фамилия кумовете стават кръстници на децата на младото семейство. Ние сме кръщавали пък децата на нашите кумци. Моето дете е кръстено от кумовете ми. Във всичките тези случаи в кръщелното се записват две имена - на кръстника и на кръстницата. Ако не възприемате такава идея за кръстици, хубаво е човека който изберете да е стабилен, уважаван човек, който ще бъде до детето в добро и лошо и ще го напътства. Не че в днешно време това се спазва много, но не се знае къде ще сме утре...

# 9
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Няма други изисквания.Нашите ги кръстиха кумовете. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 1 252
Хубаво е кръстника да е вярващ човек. Негова е отговорността да въведе детето във вярата. Да го води на църква, да го научи да се моли, да го наставлява и да му помогне да израстне като добър човек. Да му помогне да опознае християнските ценности. Негова е вината, ако детето дори и след време загърби вярата си и попадне в секта.
Да си кръстник е отговорност, която поемаш пред Бога. Кръщението не трябва да е само поредния банкет за роднините, а важна стъпка от живота на детето ви, стъпка в новия духовен живот на малкия човек.

# 11
  • Мнения: 393
  Дъщеря ми я кръстиха кумовете ни,така ще е и с малкия.

# 12
  • Мнения: 1 427
И мен ме интересува тоз въпрос...ще следя!

# 13
  • Мнения: 51
Скоро кръщавахме дъщеря ми и в църквата ни обясниха ,че от кръстника/цата/ се иска само да е кръстен/а/ и той/тя/.

# 14
  • Мнения: 2 476
А може ли баща да кръсти дъщеря си?Понеже нямаме кумове нито такива верни приятели които да я кръстят Rolling Eyes Все пак в днешно време кой ще се наеме,то кръсника трябвало да облече детето,да купи и хавлийка и кръстче евентуално,и то ставааааа ,не всеки може да си го позволи,пък татито най ми допада като идея!Майка ми иска но няма пари,сама казва аз да ви я кръстя но нямам възможност!
А мен и сестра ми ни е кръщавала баба(на майка ми майка)

Общи условия

Активация на акаунт